Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak zwabić jeża?

Jeśli chcecie mieć jeża na działce który zjada ślimaki trzeba w kącie działki nie kosić trawy i rozsypać karmę dla kotów i psów którą jeże uwielbiają.

Komentarz

  • o karmę można poprosic swoich gości przy okazji np. imienin lub urodzin
  • na pewno nie gołym tyłkiem :-)
  • edytowano czerwiec 2015
    Wskazana jest też dziura w ogrodzeniu i jakaś kupka chrustu - serio, jeże lubią takie rzeczy.

    Nie wiem, czy karma dla psów się nadaje - hodowlane jeże karmi się karmą dla kotów, więc dzikie też wabiłabym karmą dla kotów.
  • @TiE karma dla jezy w pakiecie z domkiem - sa do nabycia:DDD
  • Rozumiem, że wątek jest żartobliwy, ale jeśli ktoś ma ogródek, to dochodzący jeż - jako naturalny środek na ślimaki - to podstawa.

    :)
  • Mieliśmy pod domem rodzinę jeżów. Nocami chodziły po trawie i szeleściły. Szkoda, że nie wiedziałam czym je dokarmiać, może by się nie wyniosły.
  • Moja znajoma karmi właśnie kocią karmą i przychodzą już od kilku lat, więc kocia się sprawdza.
  • Nasz jez zajadal z glosnym mlaskiem kielbache z grilla.
  • edytowano czerwiec 2015
    Rozsypiecie karmię dla kotów to zamiast jeża koty od sąsiadów nazłażą się  ;)
  • Ja słyszałam, że w jednym miejscu gdzie wysypywano karmę to złaziły się i koty i jeże, ale... koty czekały, aż jeże skończą jeść ;)
  • edytowano czerwiec 2015
    Nie jedzą jabłek. Raczej jakieś robale. Jeże są owadożerne.
  • Jeże pigmejskie podobno były przebojem komunijnym w zeszłym roku, tak pisali w gazetce z Rossmanna a tam przecież nie kłamią ;)
  • Tylko niech to nie bedzie karma typu whiskas. Bo nią to raczej tylko ptaszki
  • O tak, Duuuużo Jeżów!!!
  • Jak znam moje szczęście, to zeżrą karmę, a slimaki zostawia w spokoju.
    Niehumanitarnie, kupiłam karmę dla ślimaków. Czekam efektów.
  • O matko! Jeże kojarzą mi się z moim dzieciństwem. Jeży u nas sporo się przewinęło. Bo ciągle jakiegoś ojciec do domu przynosił. Karmilismy je mlekiem. Całkiem sympatyczne zwierzatka. Tylko pogłaskać problem. Zwłaszcza pod włos ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.