Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Warzywa i owoce sezonowe

24567

Komentarz

  • To sie nadaje do pierdolowatego watku... zamowilam po taniosci 10 peczkow szparagow do zamrozenia na zime, taka zadowolona, w pt ma byc ostatnia dostawa... i zapomnialam ze od sr do niedz jestem u Olesi...wr!
  • @Dorotak nie masz czego zalowac. Mrozone szparagi to juz nie jest to.
  • Pojawily sie czarne jagody na bazarku - 30-35zl
    Jaka cena jest odpowiednia za kg zeby kupowac na przetwory?
  • U nas truskawki ,, od chłopa" 9 zł za koszyk ( bez koszyka) Nie wiem czy będzie taniej. No ale to są truskawki raczej deserowe :)
  • W Wawie sprzedaja mocno przejrzale za 3zl za kg piszac "na przetwory" 8-}
  • Fasolka szparagowa droga bo jeszcze nie ma sezonu od 7 zł za kg. Kapusta młoda2.50 do 3 zł za szt. Ziemniaki ok 1.20 -2 zł kg.
  • Mojej sąsiadce nadal ogród się nie opłaca, a ziemia u nas świetna i zleżały obornik koński za free.

    Qrde, a mnie wkurza brak ogrodu takiego na warzywa. Trochę fasolki posiałam w doniczkach, zobaczymy co z tego będzie.
  • kobiałka truskawek za 7zł!

    ale się narobię dżemu!!:D
  • jagody za 18zł za kg u nas
    Mam już 9słoiczków z jagodami z cukrem i teraz suszę partię w szuszarce
  • jaaagody, u nas jeszcze nieosiągalne...:(
  • U nas w lesie jagody dopiero się pokazały. Mało jest. Sąsiadka była. Ja miałam się
    wybrać na poważnie tzn. na całe popołudnie ale po niedzielnej wizycie w lesie, gdzie średnia złapała kleszcza to mi się odechciało. Skończy się na tym, że kupimy od sąsiada skrzynkę (ok 20 kg) za 50 zł i zamrozimy jak w zeszłym roku. Do tej pory zostało mi jeszcze kilka woreczków. Chyba pierogi zrobię.... :>
  • JAGODY!!!

    U moich rodziców (łódzkie) 7 pon za 0,5litra.
    u tesciow taniej - od znajomej 10 pln za 0,9 litra.


    Najeść sie nie mozemy!

    MNIAM! <3 <3 <3
  • @Marzena33 - że co??? 20kg za 50 zł???
    Kup i dla nas i podeślij. :D
  • Jak już jesteśmy przy temacie. Czy takie plastikowe diwajsy do lepienia pierogów mają sens?
  • majo! Zosi ułatwiają pracę :)
    no i ładnie jak z fabryki, wszystko jednakowe L-)
  • kupiłabym metalowy, gdyby nie był taki drogi ;)
  • Przerobiliśmy 110kg truskawek #:-S
    Były po 2,5zł / kg.
    Dżemy w thermomixie więc luksusowo,
    soki w sokowniku (tadam! kupiłam w tym roku!), więc też lekko, łatwo i przyjemnie.
    Sporo kompotów z owocami - te trzeba było pasteryzować.
    No i oczywiście mrożone na sypko ;)
  • Teraz na wysyp wiśni czekam :-)
  • @MartynaN, mówisz o pierogownicy?
    image


    tę uwielbiam wprost, w 15 min lepię na niej 100 pierogów. Moja Z. wałkuje płaskie placki i nakłada farsz w dołki. Tylko ciasto musi być gęste, nielepiące się za mocno i mało rozciągliwe, bo nie powyłażą;-)
  • @Dorotak Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Człowiek całe życie się uczy... :-O
    Ja w pół godziny ręcznie lepię 50 pierogów.
    @Olesia to po znajomości te jagody, dlatego tak tanio.
  • Nawet nie mowcie... u nas borowka amerykanska (bo jagod nie ma) w okolicach 2 euro za 200 g. Truskawki 1,60 - 2- 2,50.... za pol kilo. Chociaz i po wiecej tez widzialam.
  • edytowano lipiec 2015
    @Maciejka u nas truskawki jeszcze drożej... 3euro za 300g
    A moi rodzice w Pl mają całą plantację :(
  • No, lacze sie w bolu...
    Chociaz u nas jeszcze takie pola sa, gdzie mozna samemu te truskawki zbierac i calkiem oficjalnie przy tym zbieraniu je podjadac. Z dziecmi sie oplaca ;)
  • Czereśnie? u nas za 12,40... euro
    :D

    jemy z perstkami by nic nie zmarnować.
  • @Dorotak, skąd takie cudo? I co się tu zgina?
  • czereśnie - jakieś 8zł za kg, ale można też kupić do 12zł
    Truskawki koło 6zł - ale są też za 4,5zł
    Ogóreczki do kiszenia 3zł :), a małe bardzo 4zł
    Jagody dziś 17zł
  • @MartynaN, nic sie nie zgina:D Wałkujesz ciasto, nakładasz na to cudo, w miejscu dziurek kladziesz farsz, wałkuesz drugi placek, nakładasz i wałkujesz aż sie skleją i potną. odwracasz i w zaleznosci od wzoru masz 14-20 pierogow:D

    Polecam!
  • AAAAAAA
    tylko gdzie to nabyć?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.