Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Warzywa i owoce sezonowe

13567

Komentarz

  • Znalazłam!
    Odnoszę wrażenie, że oto forum po raz kolejny zmieni moje życie!
  • @Dorotak
    Ty masz plastikową?
    Zastanawiam się czy warto do aluminiowej dopłacić.
  • @Dorotak. maupo jedna miałaś mi zamówić obie! ;)
  • Ostatnio tymi ręcami lepiłam. Też dobre wyszły, prawda, ale... :D
  • @Olesia sprostowanie: w tej paczce to ok 7kg było tych jagód. Mąż mi uświadomił. A ja myślałam, że taki życiowy interes ubiliśmy :((
  • Mam plastikowe, 7zl/szt. Slabo 'przecina' pierogi, jak ciasto jest cienkie, nadrabiam nożkiem:D Poza tym to jęden z lepszych zakupow jaki w zyciu dokonalam:D
  • podbiję.


    w biedro pojawiły się takie małe, zielone,bezpestkowe "winoglonki". Mega słodkie.

    to takie totalne gmo? (no jak nie ma pestek?troche tak jak mandarynki bez pestek)


    tak się zastanawiam tylko, a nie mogę znaleźć wątku o głupich pytaniach:D
  • Dorotak, nie wszystkie winogrona mają pestki, te np. które się suszy (na rodzynki) pesteczek nie mają. Odmian winogrom jest ogrom.
  • Nie musi być GMO - wystarczy zwykła selekcja hodowlana - czyli coś co od wieków ludzie stosują :) A że winogron i tak się z nasion nie rozmnaża, tylko z sadzonek, to można je sobie do woli mnożyć bez żadnych specjalnych genetycznych modyfikacji :)
  • edytowano wrzesień 2015
    Dobre te bez pestek. Nasi z Kościoła Domowego to wyjadają na spotkaniach...

    Wolę podawać winogrona niż propagować czyste zło czyli cukier i białą mąkę. ;)
    Podziękowali 1fruza
  • No wlasnie moje dzieci tez te winogrona z biedronki na tony by jadly. Teraz nie bylo dlugo to F.sie w sklepie przy owocach prawie zaryczal. Bardzo dobre sa:-)
  • @AgaMaria
    może piernik marchewkowy?
    ciasto orkiszowe
    lub jabłecznik z niewielką ilością cukru?
    albo inne zdrowe?

    ludzie z DK u was nie pieką?
    bo winogrona bardzo dużo cukru mają
    a fruktoza gorsza niż biały cukier
  • Czy są już u was tanie jabłka? U mnie w granicach 3 zl...
  • A będą w tym roku? Nasze drzewa niemalże puste. :-(
  • Na Podkarpaciu po 1,95.
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Czy tylko u nas jest tak kiepsko z warzywami? Mam wrażenie, że w tym roku są strasznie brzydkie i drogie (tzn. wydaje mi się, że w zeszłym roku o tej porze były tańsze). 
    Jeśli są już ładne to jakieś strasznie przeładowane chemię. Ostatnio wyrzuciłam cały szczypiorek bo okropnie śmierdział i smakował tylko chemią. 
    W sklepie z ekologiczną żywnością marchewka jest nie do kupienia. O co chodzi?
  • W kwietniu było zimniej niż zwykle, dużo zimniej.
    Podziękowali 1E.milia
  • Ja kupowałem truskawki po 10 zł łubianka, ale moja A. mówiła, że z babcią na bazarze widziała po 7,50 zł.
  • A w maju padał śnieg;)
    U nas też średnio z warzywami i owocami. Ten rok już taki będzie pewnie...
  • Cały rok niekoniecznie, jeśli lato będzie sprzyjające (nie zimne i bardzo deszczowe lub zbyt suche i gorące), to z warzywami nie powinno być problemu. Owoce to insza inszość, bo jeśli wiosną przemarzły kwiaty i zawiązki, to niestety, będą drogie.
  • Jakby się dało mszyce zebrać i na obiad podać, to by było coś, najbardziej obrodziły mi właśnie różnorakie mszyce w tym roku...
    Podziękowali 2sylwia1974 Katia
  • i koperek, i rukolę! 
    Podziękowali 2Dorotak madzikg
  • balkon dzielimy z gołębiami, byłyby zachwycone, że im jeszcze żarcie podrzucam ;) ewentualnie zrobiłyby sobie kuwetę :/ a są jakieś warzywa, które się udały w tym roku bez konieczności wylewania na nich tony pestycydów?
    Podziękowali 3Małgorzata32 madzikg Katia
  • Bob świeży <3 ale 20 zł/ pol kilo :( 
    az mi ślinka pociekła po brodzie 

  • Miałam tylko szpinak i rzodkiewki, teraz mam dużo sałaty i koperku i rukoli. Reszta mniej lub bardziej rośnie, o ile nie zostanie wyrwana przez Kajtka.
    Podziękowali 1Hope
  • O, to wątek dla mnie... Tak mało warzyw i owoców jemy  :(
  • To musiałabym mieć chyba ogromny taras :open_mouth:
    W tamtym roku miałam tylko natkę pietruszki na balkonie i zniknęła błyskawicznie...takie ilości to ja mogę mieć do ozdobienia dań, a nie do jedzenia.
    Podziękowali 1Ania D.
  • Na balkonie można mieć pietruszkę, bazylię, miętę, pomidorki koktajlowe

    Ok, to to co powyżej mogę jeszcze zasadzić? Coś jeszcze? To się deszczu nie boi? Musi być zadaszone?
  • bazylię to ja wysiewam cyklicznie co 2 tygodnie...najładniej rośnie drobnolistna, bo nie jest taka wybujała, ma zwarty pokrój...no i jak jedna zejdzie to już następna jest :)
    Podziękowali 1Hope
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.