Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Warzywa i owoce sezonowe

12467

Komentarz

  • Marketową bazlię też rozsadziłam i ma dużo ładnych sadzonek z mesiąc juz sie rozrastaja miedzy sałatą :)
  • Moja mama robiła super sałatkę z fasoli Jaś z bazylią - fasola, pomidory, cebula czerwona, do tego świeża bazylia właśnie, ketchup i musztarda. Rewelacja, u nas czasem zamiast obiadu było.
    Albo prosta i efektowna sałatka - ser mozarella, pomidory i liście świeżej bazylii, można też oliwki.
    Podziękowali 2Małgorzata32 Hope
  • Miksuję termomixem zieleninę (bazylia, pietruszka, pokrzywa, czosnek niedźwiedzi, szpinak, czy co mi tam w ręce wpadnie) z oliwą z oliwek, czosnkiem i orzechami (najczęściej nerkowce). I już. Czasem trochę sera feta dodaję.
    Proporcje: dużo zielonego, oliwy na konsystencję, orzechów kilka, ząbków czosnku na smak. Można posolić trochę do smaku.
  • A ja wczoraj usłyszałam pierwszy raz, że u Kaszubów z truskawkami wcale nie tak źle. Nie tyle je zmroziło, co mocno przesunęło okres owocowania i koniec czerwca/początek lipca ma byc dopiero wysyp. Może zdążę po operacji coś zrobić :D
    A powiedzcie mi jak robicie domowe musy albo konfitury z brzoskwiń? Zaczynają być w ludzkich cenach, a moje dzieci takie z ekosklepu jadlyby ze wszystkim i myślę, czy im nie robić...
  • Dojrzałe brzoskwinie można powoli odparować jak powidła, bez cukru. Albo rasową konfiturę, w syropie, ale to z cukrem. Te odparowane można zblendować i dołożyć trochę agaru albo innej pektyny, powstaje gładziutki mus. Bez pektyny bardziej sos, też dobry. Możesz też zawekować po prostu obrane połówki, one puszczą sok i w nim się zanurzą - takie są dobre do ciasta. Ale muszą być dojrzałe i kapiące soczkiem.
    Podziękowali 2Dorotak Hope
  • Hope powiedział(a):

    Na balkonie można mieć pietruszkę, bazylię, miętę, pomidorki koktajlowe

    Ok, to to co powyżej mogę jeszcze zasadzić? Coś jeszcze? To się deszczu nie boi? Musi być zadaszone?

    Borówka super na balkonie rośnie. I noe zajmuje wiele miejsca.
    Podziękowali 1Hope
  • Szpinak mrozi się surowy,  czy podduszony?
    Podziękowali 1Ania_B
  • Ja mrożę zblanszowany i zblenderowany
    Podziękowali 2aqq AgaMaria
  • Surowy bardzo dużo miejsca zajmuje.
  • Jukaa, wczoraj na bazarku w Czersku płaciłam 7 za kilo.
    To Cię przy okazji pozdrowię z Twojej (szeroko pojętej) okolicy :)
  • Bardzo drogie te Wasze truskawki, ja dzisiaj dorabiałam i płaciłam po 4, 50 za kg
  • Bosz ominie mnie sezon i nic nie zrobie. Rozpacz:( @jukaa,u nas mrozone truskawki, jagody, maliny, porzeczki i wypestkowane wisnie i sliwki to hit kazdej zimy, na biszkopt do galaretki (bez rozmrazania), do gara i na kisiel, albo sos do nalesnikow czy makaronu, do zupy owocowej z kluskami. Wisnie i sliwki na drozdzowke lub ucierane - mega zima! Tylko do ciast trzeba mrozic na desce i przekladac do woreczkow, zeby si nie kleily. Nie wyobrazam sobie zimy bez owocow....:(
  • @Dorotak ;
    A masz dodatkową zamarazarke bo ja w tej lodowkowej to daje rade tylko z bieżącymi mrożonkami
  • Tak, mam podlodowkowa i taka mala wolnostojaca od rodzicow. Jakbym miala wybierac miedzy zamrazalka a mikserem to bym sie tego drugiego pozbyla ;)
    Podziękowali 1Katia
  • hop. porzeczki się zaczynają, wiśnie juz tez dziś były:P


    nie będę sie chwalić w oszczędnościowym, ale pierwsze pierogi z wiśniami - palce lizać. Tylko się słabo kleiły:P
  • A ja byłam po truskawki na Kaszubach i bieda  :/
    Może w piątek się uda jak pogoda lepsza będzie 
    Podziękowali 1chabrowa
  • Bieda, dzis kaszubki byly za dyche za kg! Wszyscy mowia, ze jeszcze tydzien i koniec... Jakos tak sezon sie u nas skonczyl zanim sie zaczal...
    Podziękowali 1chabrowa
  • Dzisiaj kupiłam za 8,50.
    Nie przerabiam,za drogie dla mnie na zaprawy,kupujemy po trochu i jemy świeże.
    Podziękowali 1chabrowa
  • U nas, niedaleko hurtownia warzywno- owocowa i chyba tam uderzę. Uwielbiam domowe dżemy truskawkowe zimą  :'(
  • A u nas dziś na obiad była własna fasolka szparagowa :) cudo
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Ech, ja w tym roku zrobiłam po raz pierwszy troszkę dżemu z truskawek (z 2 kg pewnie) i wyszedł tak pyszny, że do słoików nic nie trafiło ;) Chciałam zrobić więcej, ale ceny truskawek przez cały truskawkowy sezon były zaporowe, a tych naszych ogródkowych za mało :( Ale mam plan, żeby conajmniej dwukrotnie zwiększyć ilość krzaczków truskawek - to (poza dyniami i cukiniami) na razie najbardziej niezawodne rośliny w moim warzywniku. No i pracy prawie nie wymagają.
    Podziękowali 1chabrowa
  • Ja tez przerabiać nie będę, szczegolnoe ze nie mam doświadczenia wiec szkoda. Zblentuje tylko 2kg, dam do malutkich pojemniczkow i Mloda będzie miała do jogurtów zima.
  • No ja mialam farta, bo znajomej obrodzily i sie podzielila z kolezanka wielodzietna za grosze w porownaniu z aktualnymi cenami. Ale na truskawkach sie swiat nie konczy! Dzem porzeczkowy, wisniowy, powidla sliwkowe, mus jablkowy... Och jak ja lubie sezon owocowy!
  • W sobotę mamy pierwszą wizytę przyszłych teściów córy :s . Miałam robić obiad ale córka stwierdziła że żeby nie było sztywno lepszy będzie grill . Więc zabieram ich na działkę , no i mam problem. Dowiedziałam się że lubią grillowane warzywa ,konkretnie marchew ,burak ,bakłażan ,jak to przyrządzić proszę o przepisy i na mięcho też choć to nie ten temat. ;)
  • Ja bym nie robiła czegoś co ktoś lubi a czego nigdy wcześniej nie robiłam. Wtedy jest porownanie i wysoka poprzeczka :wink: 
    Raczej bym zrobiła coś co umiem,udaje mi się,swój popisowy numer.
    W tym wypadku może fajne byłyby m.innymi szaszłyki mięsno-warzywne? Czyli trochę tak jak lubią ale bezpiecznie inaczej :smile: 
  • Tu też zapytam. Ceny jagód. Za litr. Jaka cena, żeby wiedzieć, że warto kupić? Nie wiem, nigdy nie kupowałam w sumie. Mam ofertę 10zl/litr, nadal taniej, dużo taniej niż w warzywniakach i okolicznych straganach. Ale?
  • 10 zl za litr to uczciwa cena, jagody sie wolno zbiera. Tyle placilysmy z kolezanka na wakacjach okolicznej nastolatce. 
    Podziękowali 2Dorotak chabrowa
  • Godzina zbierania średnio-litr.
    Podziękowali 1Dorotak
  • 10 PLN to takie minimum - rzadko widziałam tańsze (a kupowaliśmy w jagodowym zagłębiu).
    Podziękowali 2chabrowa Dorotak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.