Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Warzywa i owoce sezonowe

12357

Komentarz

  • Borówka majątek kosztuje i cenę trzyma. 
    Podobno mało owocow w tym roku. U moich rodziców owoców dużo, ale drobne - powoli dojrzewają… 
    Za to w ogole nie ma jabłek, ani brzoskwiń… nie było pszczół w tym roku :(

    Chyba trza ule organizować :/ 


  • u nas płaciłam 40 za kg w zeszłym tygodniu
    pakowana w paczki drożej wychodzi
  • U nas są brzoskwinie. Jablka faktycznie brak.
  • U nas sporo pysznych moreli w cenie 6-7 zł.  Nie wiem czy Polskie ale morele uwielbiam i nie mogę się powstrzymać. W zeszłym roku nie było takich dobrych. 
    Podziękowali 1hipolit
  • Na naszych kilku drzewkach nic z niczym, pięknie kwitło i zdechło.
    Za to dziś leczo z pierwszymi domowymi cukinkami.
    Podziękowali 2Dorotak AgaMaria
  • u mnie obrodziły porzeczki ( wielkie grona, gęsto na krzakach!!!) i agrest....wczoraj pozrywałam, dziś zaprawiam...żeby przed wyjazdem wakacyjnym zdążyć

    ale wiśnie mi jakieś paskudztwo załatwiło...:(
  • Za to, nie wiem jak u Was,ale u nas maliny super obrodziły. 
    W piątek były po 8 ,dzis juz po 5 -duże,mięsiste,aromatyczne i słodkie! 

    Jak ja wczesniej nie przepadałam,to w tym roku nie moge sie najeść! 
  • Maliny spadły z 20zl na 18zl/kg. szaleństwo. Ale fakt, że są duże, piękne i naprawdę pyszne. Muszę się wynieść z tego wątku, bo przy mojej wewnętrznej lokatorce ślinie się na każde wspomnienie o owocach...
  • @chabrowa, ale mnie zszkowalas, dla mnie maliny, to owoce nr1 na liście.

    U synow najpierw wisnie ulubione, a potem maliny. 
  • A na naszych starych jabloniach w ogrodzie naprawde duzo owocow. Tym drzewom chyba juz po prostu nic niestraszne, nie takie mrozy widzialy. Rozsadnie zakwitly dopiero w maju. I maliny bedziemy miec. Ale pozno, taki klimat.
  • Dzis mam wiśnie na drożdżówce pod kruszonką. Jemy też w formie sosu/dżemu do naleśników i pancakes, w kompotach, gotuje zupę wiśniowa albo owocowa. ;)
    Podziękowali 1Katia
  • W kompotach, w barszczu, w ciastach. W ogóle ciasta z owocami robię tylko z kwaśnymi owocami, używanie do tego, nie wiem, truskawek np., to dla mnie marnotrawstwo :tongue: 
  • Do barszczu wiśniowego, nie buraczanego, oczywiście :)

    Ale szczerze mówiąc, nigdy go nie robiłam, mojej Mamie się zdarzało. B.smaczna zupa, zwłaszcza z ziemniaczkami :smile: 
  • Ja w ogóle wiśnie lubię w każdym cieście. Klasyka to na biszkopcie w galaretce, ale zimą mrożone wrzucam do murzynka, albo robię pleśniaka z wiśniami, albo kostkę wiśniowa, albo fruzelina przekładam tort... Pychota, pychota!
  • W ogóle mogę z owoców przejść na temat warzyw?


    Kiedy i w jakich cenach najlepiej kupować warzywa na przetwory na zimę? Ogórki, paprykę, cukinię, kalafior?


    I co jeszcze robicie pysznego?;)



    Przywiozłam sobie ostatnio od Mamy 30 dodatkowych słoików. Za mało, trzeba jeszcze więcej skombinować, mam w tej ciąży dobry ciąg zaprawowy:D 
  • @PaniWiosna moja teściowa do baszczu ukraińskiego wrzuca garść wiśni, fajnie zakwaszaja, bardzo lubię :)
    Z zapraw ogorkowych lubię zrobić starte plus koper, czosnek, korzeń lub liść chrzanu, sól i ciasno upchac w niedużych sloiczkach, nie pasteryzowac. Genialne do zupy ogorkowej, a mój niejadek pije zakwas z tych ogoreczkow. Staram się robić przetwory z warzyw, owoców "od chłopa" nawet z rynku niechętnie, bo tam i tak właściciele z jednego nurtu biorą. Więc kiedy mam okazję kupić takie "swojskie", a z tym trudno, to już nie patrzę na cenę, no chyba, że jest totalne przegięcie :wink: 
  • @jukaa  cho no tu, sprawę mam :D kurki. Jutro mam dostać od koleżanki 1,5kg. Jak je zrobić na zimę (poza mrożeniem)? Nie mogę nic w occie i to jest pewnego rodzaju utrudnienie...
  • Do czarniny też wiśnie się wrzuca.
     Ja ostatnio dodałam czerwoną porzeczkę do botwinki i do sosu z kaczki i w obu przypadkach był to super pomysł. Dodaje wyrazistości.
    Podziękowali 1Milamama
  • A pamięta ktoś przepis z forum na porzeczki czarne? Lekko zblendowane z odrobiną cukru, uochniete w słoik i do lodówki bez pasteryzacji? Parę lat temu zrobilam, świetne były a nie pamiętam szczegółów i nie mogę znaleźć. Ewentualnie inny fajny sposób na porzeczki?
  • Weźcie, porzeczki nie do kupienia... Dziś czarna za koszyczek 250g - 5,9zl..
  • Dorotak powiedział(a):
    @jukaa  cho no tu, sprawę mam :D kurki. Jutro mam dostać od koleżanki 1,5kg. Jak je zrobić na zimę (poza mrożeniem)? Nie mogę nic w occie i to jest pewnego rodzaju utrudnienie...
    Surowych kurek się nie mrozi, gorzknieją.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Czerwone juz podobno sie skończyły-prawda li to? 

    Ale ja za porzeczkami nie przepadam -za to mój maz uwielbia. 
    W każdym razie kupuje zawsze niewiele,tyle co do wypieków na bieżąco. 

    Za to sa JAGODY!!! 8pln za pół litra dzis . 
  • U nas 15zł za 0,9 litra... masakra cenowa
  • edytowano lipiec 2017
    Dziś w warzywniaku 29zl za kilogram jagód. Nie wiem, jak to objętościowo wychodzi, jutro mam dostacoje jagody na litry:)
  • u nas jeszcze reszta malych czerwonych na krzakach wisi.. mialam zrobic beze pawlovej z malinami od sasiadki.. ale nie chcce mi sie nic.. :-(
  • Ateny 
    Czereśnie 2 euro, arbuzy 0.25, morele 2.2 euro
    Taniej niż Polsce
  • Pojechałabym do Grecji na czereśnie. Dziś w Lublinie widziałam 18 zł za kg.
  • u nas czeresnia 10-14 pln 
  • Myślałam, że czereśnie jeszcze stanieją. Nie najedliśmy się w tym roku... Dziś 23 za kg. Fakt że piękne, aż ślinka cieknie... 
    Mój Mąż dziś mi paluchem pogroził, że za dużo kasy na owoce sezonowe idzie. No i ma rację. Można albo wydać majątek albo nie jeść wcale... :(



  • Dajcie znać jak w którymś markecie będzie tani arbuz,  mam taką fazę arbuzowa, że zbankrutuje; )
    Podziękowali 1Monira
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.