Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wskrzeszenie

Tak sie zastanawiam, jakie jest stanowisko Kosciola w sprawie przypadkow wskrzeszen. Slyszalam, ze byly takie przypadki - za wstawiennictwem MB Jasnogorskiej czy ojca Bashobory. Pan Jezus mowil "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca." Czyli, zgodnie z Ewangelią, jest to mozliwe. A co Wy sadzicie na ten temat?

Komentarz

  • Co tam Matka Boska, o. Boshabora to jest dopiero cudotwórca...
  • Są udokumentowane czy tylko jest fura podnieconych atmosferą świadków?
  • jest też cud za wstawiennictwem don Alvaro, który został zaaprobowany przez Stolicę Apostolską i posłużył w procesie beatyfikacyjnym
    opusdei.pl/pl-pl/article/film-cud-za-wstawiennictwem-don-alvaro/
  • O. Boshobora jest bardzo pokorny człowiekiem
  • Kroniki Jasnogorskie notuja 33 wskrzeszenua, niektore z nich przytacza Beata Legutko w ksiazce "Cuda Jadnej Gory". Chcialam tu wkleic, ale nie udaje mi sie z telefonu, wkleje po weekendzie z kompa.
  • Jezus wskrzeszał, a uczniom zapowiadał, że i większe rzeczy uczynią. Możliwość jest zatem raczej oczywista.
    Kościół (słusznie) wiele razy się przygląda i bada nim się wypowie, ale czasem bywa, że uzna.
    Joanna przytoczyła jeden, ktoś jeszcze kojarzy?
  • Św. Antoni wskrzesił dziewczynkę, która się utopiła.
    Św. Filip Neri wskrzesił niejakiego Paolo Massimo.
    To tak na szybko.
  • jakies linki i dowody mozna prosic?
  • http://www.cudaboze.pl/2006/rozdzial.php?numer=6&rozdzial=3
    Reszta w wyszukiwarce.

    Zresztą co to znaczy dowody? To WIARA. Jak ktoś nie chce wierzyć, to zawsze wszystko jakoś wytłumaczy - zbieg okoliczności, przypadek, błędna diagnoza...
  • edytowano czerwiec 2015
    osoby z WIARA nie trzeba przekonywać ale niewierzącą tak.
    mi chodzilo o taki przypadek, że zostal uznany oficjalnie za wskrzeszenie przez Stolicę Apostolska i najlepiej z czasów nam w miarę bliskich a nie za życia świetego
  • Nie o dosłowne dowody chyba chodziło, ale o to, że wskrzeszenie było autentycznym wskrzeszeniem po przeprowadzeniu odpowiednich badań. A nam pozostaje wierzyć tym, którzy to badali.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.