Walka o serce

edytowano czerwiec 2015 w Ogólna
"Kubuś będzie naszym trzecim dzieckiem. Wszystko było pięknie do czasu, aż kilka tygodni temu, po USG prenatalnym, dowiedzieliśmy się, że nasz Kuba ma poważną wadę serca – HLHS, czyli lewa komora jego malutkiego serca nie pompuje krwi. Bez interwencji chirurgicznej w przeważającej liczbie przypadków dochodzi do śmierci w pierwszych dniach po urodzeniu.

W zachodniej Europie oraz w Polsce jest to jedno ze wskazań do przerwania ciąży… jednak my postanowiliśmy powalczyć o naszego synka i prosimy o Waszą pomoc w tej walce.

Dopóki Kubuś jest w brzuszku, rozwija się prawidłowo, ponieważ nie oddycha płucami. Problemy zaczną się po porodzie."

O serce dla swojego nienarodzonego jeszcze syna walczą Ania i Oktawian.

więcej na stronie: operacja-kubusia.pl/

Komentarz

• edytowano czerwiec 2015
    Ania i Oktawian z rodziną:
    kubus
  • Nie rozumiem... da się przeprowadzić operację - to kwestia TYLKO pieniędzy... a jednak jest to wskazanie do przerwania ciąży...
    Świat zwariował...
  • Najlepsze rozwiazanie to tanie rozwiazanie wedlug NFZtu. Aborcja nie bedzie kosztowala 137 000 euro. Zalosne to....

Za Kubusia I jego rodzine +++
  • Ciekawe, czy jak urzędnicy z nfz-tu zachorują np. na raka i ich leczenie też będzie kosztować kilkaset tysięcy to się pozbawią życia przed próbą leczenia, żeby nie narażać siebie i innych na koszty leczenia...

Rodzice chorych dzieci muszą sami radzić sobie z chorobami dzieci, bo jedyne co proponuje im państwo to pozbycie się problemu... Nawet nie daje im się wyboru - bo przecież nikt im nie zapłaci za to leczenie, jak zdecydują się na operację. A tyle się mówi, że zwolennicy aborcji powinni mieć prawo do wyboru...
    Ania i Oktawian walczą o każdą złotówkę na operację Kubusia, ktora musi być przeprowadzona zaraz po porodzie.

Pomagają wszyscy kto może - znajomi, rodzina.
    Mamy wspólnych znajomych, którzy pięknie mówią o determinacji tych rodziców. Za kilka dni koncert charytatywny dla Kubusia.

Jesli mozecie wspomoc - liczy sie kazda złotówka i CZAS. Bez operacji Kuba umrze po porodzie.
  • a można prosic o numer konta?
  • NUMER KONTA: 32 2490 0005 0000 4500 4865 5875 (TYTUŁ: KUBUŚ SAWICKI)

@Kobieta - w pierwszym poscie podalam stronę operacja-kubusia.pl
    tam są wszystkie szczegóły.
    aaa...nie zauważylam. mąż wraca za tydzien i wtedy przelewem damy.

patrzylam wlasnie na strone i tam dla robiacych przelewy z zagranicy brakuje kodu Swift. on tez jest oporcz IBAN potrzebny.
  • Tak @ciapek 20 czerwca będzie jeden koncert we wro i festyn na Wittiga.
    @ciapek, przepraszam dopiero się dorwałam do kompa, a z tel nijak nie umiałam więcej wkleić:
    Najbliższe wydarzenia:
    20 czerwca g. 18.30 koncert dla Kubusia w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja”
    21 czerwca br. festyn w parafii na Wittiga, na którym będzie zbiórka na operację Kubusia
  • Kubuś jeszcze się nie urodził, a my już musimy mu pomóc, żeby mógł żyć. I zamierzamy to zrobić śpiewająco!
    Badania prenatalne wykazały, że Kuba jest chory na HLHS, czyli lewa komora jego malutkiego serca nie pompuje krwi. Bez interwencji chirurgicznej w przeważającej liczbie przypadków dochodzi do śmierci w pierwszych dniach po urodzeniu dlatego musimy działać już teraz!
    Konieczna jest operacja. I tu pojawia się kwota: 60 000 euro, a później jeszcze dwa razy po 37 000 za w sumie trzy operacje w Niemczech. To suma nieosiągalna dla rodziców Kuby, ale jeśli połączymy nasze siły i każdy dorzuci parę groszy to się uda!
  • Münster? Prof. Malec? Rozumiem, ze fundacje Cor Infantis rodzice znaja?

(postaram sie wplacic, bo co pewien czas wplacam cos na podopiecznych prof. Malca, ale nie wiem, ile bede mogla)
  • 20 czerwca, godz. 18:30, ul. Krakowska 56 (aula 1 WSZ „Edukacja”) - jedyna okazja, by bawiąc się przy świetnej muzyce uratować życie małemu człowiekowi!
    Dajcie znać znajomym, zabierzcie rodzinę!
    Wystąpi zespół Jacaras oraz dwaj znakomici gitarzyści: Mateusz Ławniczak i Michał Bąk.

Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na operacje Kuby. Nie będzie żadnych biletów, za to będą ludzie ze specjalnie oznaczonymi puszkami. Liczymy na Was.

Zespół Jacaras prezentuje się tak:

• @ciapek:
    Festyn Parafialny w niedzielę 21 czerwca 2015 r.
    Parafia NMP Matki Pocieszenia, ul. Wittiga 10

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy. W trakcie Festynu odbędzie się KIERMASZ UBRANEK DZIECIĘCYCH (w godz. 10–18).

Od 08.06.2015 do 20.06.2015 w godz. 18-19 w Parafii zbierane są używane, czyste ubranka dziecięce, buty oraz zabawki.

Dochód z Festynu zostanie przekazany na ratowanie życia Kubusia.
  • Podczas pobytów w szpitalu z naszą G. przed i po jej operacji, poznałam rodziców kilkorga dzieci z tą straszną wadą.
    Mam nadzieję, że u Kubusia wszystko się uda. Wiem że HLHS operuje też z powodzeniem zespół prof. Skalskiego na Prokocimiu w Krakowie.
  • Wysłałam coś.
  • Wysłałam i ja małe conieco
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.