Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Ekofaszysta" w Stolicy Apostolskiej?

edytowano lipiec 2015 w Arkan Noego
z najnowszej encykliki, punkt 165:

"Wiadomo, że technologia bazująca na paliwach kopalnych, bardzo zanieczyszcza środowisko - z odmian węgla, ropy naftowej ale również do pewnego stopnia - z gazu - należy stopniowo i bez zwłoki zrezygnować. W oczekiwaniu na rozwój odnawialnych źródeł energii, które powinno się uruchamiać, uzasadnione jest decydować się na mniejsze zło lub uciekać się do rozwiązań przejściowych."
«1345

Komentarz

  • A faszyzm to coś złego?
  • w sumie nie. tylko dziwnie to brzmi, jakoby się trza było spowiadać z zapalania żarówki
  • i bardzo dobrze, w ten sposób Papież zapobiegnie III wojnie światowej, Rosja nie będzie miała zbytu na swoje kopaliny, a co za tym idzie brak dewiz na zbrojenia :-)
  • Co jest złego w cytowanym fragmencie?
  • Gregu, wyluzuj. Papież zamknie kopalnie węgla brunatnego w Watykanie i po sprawie.
  • @Maciek a to jakieś tam są?
  • @tatapafcia kolega jest przekonany, że Stolica Apostolska powinna sie takimi rzeczmi zajmować? toi raz. dwa: "odnawialne źródła energii" no nie wiem, wolę nie mieć betonowych wiatraków pod oknem
  • jakoby się trza było spowiadać z zapalania żarówki
    ---
    rozmyślny wybór tego, co szkodzi dobru wspólnemu trudno uznać z obojętny moralnie

  • Istnieje też niezerowy zbiór pogromców, którzy źródeł zła wszelakiego wypatrują w malkontenctwie. ;)
    Każdy jest przywiązany mniej lub bardziej do tego, co uważa za prawdziwe i słuszne. Łaska skutecznie z tego leczy; demencja lub udar mózgu również.
  • @Gregorius ale naprawde co jest złego? I co ma stać za argumentem, że akurat tą kwestią S.A. ma się nie zajmować?
  • A patronem pogromców Don Kichot, ranny w starciu z wiatrakiem.
  • @tatpafcia jak to powiedział x. dr Olewiński, poziom intelektualny SA osiągnął dno jakiego dawno nie widzieliśmy
  • @Gregorius jak wiesz w historii Kościoła bywało znacznie gorzej a jednak Kościół trwa.
  • cóż przyjdą islamiści i nas wyrżną, porwą nasze kobiety, a one jeszcze im za to podziękują
  • Dlaczego miałyby podziękować?
  • Bo kobieta nie potrzebuje niewolnika bojącego się zrobić cokolwiek w życiu, a na takich próbują nas przerobić.
  • @Anawim rozumiem, że bp Lengę też nazwiesz Don Kichotem albo kard Burke albo bpo Schneidera ?
  • Ale o co Wy się kłócicie? Jaki to ma sens?
  • @Maciek wzmożenie ruchu na forum ?
  • A - prowokujecie, żeby zwiększyć liczbę odsłon?
  • @Gregorius, a x. Olewiński powiedział to przed Summorum czy po?
  • Zgaduję, że miał na myśli Franciszka, nawet go kilka miesięcy temu nazad do tyłu na fb spytałem, czy się nie skłania do sede, za co mnie zbanował był.
  • @Gregorius
    Oni są rycerzami z prawdziwego zdarzenia, nie to co my.
    Mnie te spory zaczynają po prostu gorszyć. Wiem, wiem... chrześcijanie się spierali od samego początku. Ale mam wrażenie, że od początku to musiało być gorszące.
  • Dziś byłem na Mszy (już chciałem napisać NOMie, jakbym brał udział w liturgice, a nie liturgii) z moją 3-letnią córką. Śpiewała sobie z księdzem doksologię, klękała ładnie z wszystkimi, uśmiechała się do ludzi, żegnała trafiając w czoło i szyję, jakoś na dwie ręce.

    Po Mszy widząc, że wszyscy wychodzą mówi mi: tatusiu, chyba już musimy wyjść, bo wszyscy wychodzą. Powiedziałem jej, że po Mszy można sobie zostać i popatrzeć na Pana Jezusa, a On może popatrzeć na nas. I tak sobie siedzieliśmy trochę - ona mi na kolanach, a ja na ławce. A potem powiedziałem, że tego kwiatka, co to zerwała dla mamy w drodze do kościoła, może zanieść Maryi. I poszła sobie do ołtarza, skręciła do figury i wrzuciła swojego kwiatka w ogromny bukiet stojący pod nią.
  • "Wiem, wiem... chrześcijanie się spierali od samego początku"

    ... co chwały im nie przynosi, bo chrześcijan miano poznawać po tym, że się wzajemnie miłują, a nie, że się kłócą. Ale nasza natura jest silniejsza i w każdej religii i ideologii ludzie się kłócą i podkładają sobie świnie.
  • @tatapafcia całkiem niedawno, znaczy w zasięgu miesięcy. Przy okazji kolejnej głupoty palniętej przez kard. Bergoglio. Se kolega na fejsuniu sprawdzi. Co moze być nieco trudne, bo wielebny x dr. zmienia profile jak rękawiczki
  • Uważasz że apel o rozsądne korzystanie z zasobów naturalnych jest faszyzmem?





    no to gratuluję.
    Piotr
  • @Piotr i Kasia uważam za ostrzeganie przed czymś co nie jest udowodnione jza brednie. tyle, zaz tyle
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.