Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nieudane imię dla dziecka?

2456730

Komentarz

  • a nas bylo cztery w klasie

    i teraz mam Jasia, tez ze 4 bedzie, albo i wiecej

    ale Iwo bylby jeden ;)
  • U nas Jaś jeden w klasie, mój.
  • Paris Młodzieniak. Rodzice bez sieci hoteli, dodam.
  • U nas na placu zabaw grasuje Oliwia, ma siostrę Andżelikę i brata Kewina.
    Wszyscy się ich boją ;)

    We Włochach mieszkałam w artystycznej części - na placu zabaw był Cyprian, Fryderyk, Matylda, Olaf, Felicja, Lidia i Apolonia.

    Teraz mieszkam w okolicy gdzie popularne jest Zosia, Hania, Helena, Tosia, Marysia a u chłopców Michał, Adaś, Jaś, Patryk czy Karol.

    Z bardziej rzadkich znamy małego Rysia, małego Igora czy Romana.

    Łucji nie znam na żywo zadnej - tylko z forum.
    Podziękowali 1ewaklara
  • edytowano czerwiec 2015
    @E.milia, na pewno nie pod brzemieniem imienia. Bojowniki tak mają... i tego się trzymajmy! ;)
  • czy Mścisław Dezyderiusz to nie były imiona z takiej książeczki "Dziś nazywam się"?
  • @Joanna36 u mnie w rodzinie tak samo, pełno ciotek i wujków którzy całe życie pod innymi imionami niż w dowodzie, o części wiedziałam od zawsze, o niektórych dowiedziałam się niedawno.
    Nawet do małej Zosi ostatnio rodzice i rodzeństwo zaczęli zwracać się jej drugim imieniem (Krysia), a ona sama stwierdziła że za dużo tych Zosiek w przedszkolu ;)
    A Myszon to my mówimy na Szymona :D
  • Marsjanka,nic nie wiem o ksiazeczce,moze to gleboka podswiadomosc? Bo mialam ze 20lat =))
  • Moje imie bylo popularne, jak chodzilam do szkoly, to co druga dziewczynka miala tak na imie. Ale ja od poczatku szkoly mialam przezwisko od nazwiska, teraz nazwisko inne, ale przezwisko dalej funkcjonuje :D

    A co do imion, to wedlug mnie kazde dobre, o ile nie tworzy z nazwiskiem smiesznego zestawu jak np. Balbinka Gąska.
  • @E.milia
    może to moja głęboka podświadomość :P
    image
  • Piękne imię:)
  • edytowano czerwiec 2015
    Piękne imię. Będzie je kochała, tylko Wy też musicie się nim zachwycić, zamiast cudze spojrzenia analizować.
    Po co zdrabniać?
  • Sara zupelnie normalna. Zdrobnienie raczej dziwne :-?
  • Ależ Sara to piękne imię starotestamentowe, jaki tu problem
  • Sara - imię w porządku

    a ze zdrobnień najbardziej podoba mi się Sarenka :P
  • Znam kilkoro osobników z dziwnymi imionami, może nie tyle dziwnymi co nietypowymi
    Saniwoj, Rościsław, Winicjusz, Oktawian, Juranda, Kesja, Lukrecjusz, Inga, Olimpia,
    Mnie się te imiona podobają, ale nie nadajemy takich bo nadajemy bardziej swojskie. Wśród neonów i protestantów znam sporo Sar, Rebek, Rachel, Ester; tak często się z nimi stykałam że niewydają mi się nietypowe.
  • Ja bym do dziecka mówiła Sasia chyba
  • U mojego M. w kalsie jest Sara. Nie słyszałam żeby dzieci dokuczały jej z powodu imienia
    M. jest w szkole, ale jak przyjdzie to zapytam dokładniej. Nie sądzę. Normalne imię. U nas w rodzinie jest Sonia, Nina, Igor z takich mniej spotykanych. Znamy też dzieci o imionach: Fabian, Oliwia, Samuel, Jonasz, Nikola, Diana, Kalina, Jessica. Dużo jest Antków, Franków, Jasiów, Olków. Marysie, Antosie.
  • edytowano czerwiec 2015
    Jest tak krótkie i ładne, że nie potrzeba zdrobnień:)

    Niech nosi je z dumą
    a zdziwionych niech odsyła do biblijnej postaci


    Poczytają przy okazji, bo głupio im będzie, ze nie znają

    (ja wszystkie mamy Zuzek, szczególnie niewierzące, odsyłam do pięknej historii o dzielnej Zuzannie i wszystkie czytają:)
  • Piękne, dostojne. Lepiej jednak takiego imienia nie zdrabniać.
  • Przecież to piękne imię! Sara, Estera, Rachela- bardzo mi się podobają.
  • Sasia i Sarenka,a takze Sasanka to zdrobnienia uzywane dla naszej Saskii :-)
  • Moja córka na drugie imię ma Sara. I dwoje jeszcze na drugie mają starorestamentowe: Estera,Dawid. Te drugie imionami były moimi ulubionymi ,ale M chciał inne na pierwsze więc chociaż drugie imiona są moimi typami. Reszta dzieci na drugie mają: Józefina i Cyprian .także zazdroszczę ze masz Sare! !!!!!
  • Sasanka, ładnie:)
  • Mojemu mężowi się marzy Sara. On wybieral imię dla córki ja dla syna. Może więc kiedyś :-)
  • Moja Klara urodziła się wprost do tego imienia..jasnowłosa z bladym licem :x
  • @Daga
    a do której Sary odsyłasz?
    Zuzanna oczywista.
    Natomiast mnie bliższa Sara Tobiaszowa ;-)
  • @jan_u -mi też:)

    @kaja2-jak będziesz miała syna to już wiesz jak dać na imię;)

    Sara i Tobiasz
    super!
  • Klara czy Sara. ..podobnie brzmią więc jak już zdecydowaliście na Sare, to pewnie tak miało być.
  • Mój mąż miał znajomego o imieniu Domosław. Jego siostra Delfina a brat już mniej oryginalnie bo Tymoteusz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.