Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nieudane imię dla dziecka?

1356729

Komentarz

  • ja chcialam Klare tez...no ale maz nie i zostala Antonina Klara... a imie Sara..Sarunia normalnie mozna przeciez... juz sie balam ze Faustyna.. :) bo my mamy Faustynke.. i tez mam czasem takie przymroczenie...ze moze bedzie ciezko miec...ale jak Antonina jest w porzo to czemu Faustyna by mialo nie byc ;) teraz czekamy na Urszulke...chyba ze chopok bedzie..
  • edytowano czerwiec 2015
    My mamy naszego Józefa i sie ludzie niektórzy krzywią...a inni udają, że im sie podoba -
    to większość.....tylko niektórzy widać, że szczerze chwalą a ja sobie teraz nie wyobrażam że Józio nie byłby Józiem....
  • Sara piękne imię :)
    I jak widać nie jest wcale takie rzadkie. Kiedys mysleliśmy żeby córkę tak nazwać, ale tesciowa zaczeła narzekac że żydowskie, to mąż skapitulował hehe

    @Katia, nie wierz fejsbukowi ;) to tylko coś a'la zdrobnienie, które jakoś naturalnie przyjęło się wśród 90% moich znajomych, a i ja je lubię, bo jest krókie :P (nie cierpię jak się mówi do mnie Paulinka heh) .
  • Sara jest w porządku.
    Gniewko zresztą też (i występuje w przyrodzie).
  • Gniewka kiedys mialam przyjemnosc poznac, mala bylam, Gniewko jeszcze mniejszy.

    A Sara tez mi sie bardzo podoba I to jest moj typ, gdybym miala kiedys miec jeszcze jedna corke. A co do zdrobnien, to moja corka jedna wrecz kaze mi do siebie mowic zdrobniale I to zdrabniac tak, jak ona powie :D Sara bym pewnie zdrabniala Sarusiu, Saruniu.
    Ja tez jak mowie, ze corka jest Nina to sie ludzie krzywia (a coraz czesciej gdzies na placu zabaw je slysze), a druga Ida to juz w ogole nie wiedza jak zareagowac, ale takie imiona mi sie podobaly, a krzywe spojrzenia ludzi swiadcza tylko I nich samych.
  • Wracam z usg..będzie dziewczę :x może jakieś propozycje ciotki forumowe mają >:D<
  • @OlaOdPawla: Sara, Sasia, Srasia...

    BOLEBOR ma ma być!!!
  • Jak ja bym miala coreczke to chyba dalabym na imie Ina. Na razie mamy Anne
  • W sumie dobrze to powiedzic glosno, faktycznie srednio to brzmi w takim polaczeniu....
    Podoba mi sie tez Joanna ale tez slabo z Anna sie komponuje.
  • Mi się Sara bardzo podobało - odkąd przeczytałam (moją ulubioną!) "Małą księżniczkę" F.H. Burnett
    Nadal mi się Sara bardzo podoba :)

    eee, ja się nieco stresowałam jak mój mąż nazwał syna Hieronim - głównie przez wzgląd, że nie mogłam znaleźć zdrobnienia. Ale samo się znalazło - Himcio, Him, Himen, Himek, jak ktoś go nie zna, mówi "Hirek"

    A mój mąż wymyślił sentencję: "Ecce Himo" :)
  • Tak jak pisałam wcześniej, zapytałąm M. o dziewczynkę o imieniu Sara. Oczywiście, jak przypuszczałam, żadne dziecko nie robi jej przykrości w związku z rzadko spotykanym imieniem.
    Natomiast np. chłopak o imieniu: Krzysiek jest Rysiek, Ryszard :D (lubią go, nie przezywają złośliwie). Chyba częściej wśród chłopców stosuje się "ksywę", typu Mateusz-Mati, Rafi, Łuki, itd. ale również np. Oliwia to niestety w klasie Oliwa.
    Wracając do dziewczynki o imieniu Sara, to mam wrażenie, ze w jakiś sposób wyróżnia ją to imię. Dla mnie jest taka oryginalna - egzotyczna, zresztą prześlicznej urody :)
  • @Beni, mój mąż ma na imię Krzysztof, a jak go poznałam to wszyscy znajomi na niego Rychu bądź Rysiek mówili.
  • No wiecie co, jak można z takiego ładnego imienia Krzysiek, Krzysztof - jakiegoś Rycha robić
  • Prawda? na szczęście miałam wpływ na to i Krzysztof jest Krzysztofem. :D
    No chyba, że akurat Niedźwiedziu do niego mówię. ;;)
  • Nie zmieniajcie Sary - po co? Jeśli córeczce się nie spodoba, może sama zmienić, ale nie sądzę, żeby chciała. Też mam oryginalne imię (ale nie Pigwa:) i - poza wczesnym dzieciństwem, kiedy trochę się dąsałam - bardzo je lubię i utożsamiam się z nim.

    Kiedyś wprawdzie trochę męczyły mnie pytania "a skąd takie imię". Odkąd jednak zmieniłam jeszcze nazwisko na obco brzmiące, ludzie pytają przede wszystkim: "a skąd takie nazwisko" :D
  • Sara piękne imię.
    Najstarsza na drugie ma Sara. Dlateg, że pierwsze było od zawsze przesądzone- mąż się w młodości Sienkiewicza naoglądał. I Oleńka go zniewoliła ;)
  • PawelOdOli
    12:17 Podziękuj
    @OlaOdPawla: Sara, Sasia, Srasia...

    BOLEBOR ma ma być!!!


    Czekałam na Twój głos w tej sprawie... Jednakowoż nic mnie nie przekona, zapomnij:P
  • @Malgorzata32- my z tego samego powodu mamy Jedrusia :)
  • joanna_91

    Toż chociażby dlatego warto mieć więcej dzieci, żeby móc je tak pięknie ponazywać.

    -----------------------------

    "Ojciec Wirgiliusz (...) miał ich wszystkich sto dwadzieścia troje" - ten to dopiero mógł zaszaleć :)
  • Nasi znajomi maja 13-letnia Sarę. Wolaja na nia Sarcia.
  • Wg mnie najpiękniej brzmi SARA.
  • Jakbym miała jeszcze córkę, a nie będę, to chciałabym nadać jej imię Amy (jakby urodziła się za granicą ☺)lub Rozalia . Nie wiem dlaczego ale podoba mi się też stare imię Helena
  • Eulalia, to moj nr 1 dla dziewczynki.

  • Mam córkę Sarę-podoba mi się imię (mąż wybierał),babcia zdrabnia Sarunia,w szkole w Polsce była jedyna w klasie..teraz jest zadowolona bo tutaj (Irlandia) dosyć popularne imię.
    Mam syna Tristana-w PL jedyny w szkole ;),dotąd nie spotkałam chłopca z tym imieniem w Pl,natomiast na emigracji jest znane.Jak poszedł do szkoły w PL to mówiono do niego:Trystan,Kristian,Krystan...syn lubi swoje imię,zawsze podkreśla,że oryginalne :)
    Mam Rozalię-rodzinie się nie podobało,kręcili nosami...jednak teraz uważają,że piękne imię-zdrabniają:Rozia,Róża..
    No i syn Franciszek-dosyć popularne,bardzo mi się podoba :)(po pradziadku)

  • Sara - piękne imię!
  • Kali, ale ja mam na myśli Paulinę. Znam na fejsie tylko jedną, w realu żadnej.
  • Piękne imię :) Jako dziecko żałowałam, że nie mam właśnie jakiegoś takiego, którego ludzie nie mają potrzeby zaraz zdrabniać.
    No to se skróciłam :D
    I Sarenka jako zdrobnienie przepiękna. Moja nieletnia sąsiadka jest zwana Myszką, co jest zdrobnieniem od Matyldy :D
  • No, a jakie? Fałszywe? :P
  • Mam same popularne - Katarzyna Anna Elżbieta, to muszę się jakoś ratować, by nie zginąć w tłumie :D
  • Nam dzięki biblijnej historii spodobało się imię Zuzanna, ale to chyba jedno z popularniejszych imion teraz....
    @MAFJa a jak zdrabniacie Faustynkę?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.