Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nieudane imię dla dziecka?

1235729

Komentarz

  • - Joachim.
    - Joasia.
    _ Jo Marcin, tyż ze wsi.
  • Mnie się marzy Iwo lub Józek.
  • @koctel, a jak zdrabniacie Joachima? bo mamy cwany plan tak naszego drugiego syna nazwać.
  • Do chrztu dostałam trzy imiona, i tak trzymam: Nasze dzieci też tak mają. WYbieramy patronów na całe życie. Na drugie, dla córek obowiązkowo Maria, a dla synów Józef.
  • a u nas syn ma na drugie Maria. Mój ojciec kpi, że mamy arystokratyczne aspiracje ;)
  • Ciekawe co piszecie o tych imionach chrzcielenych, czytałam kiedyś wypowiedź egzorcysty że imię chrzcielne ma bardzo duże znaczenie. Zdarzało się że egzorcyzmy bywały nieskuteczne bo używali imienia nie chrzcielenego.

    A co do zmiany imienia. Przez pierwsze pół roku można zmienić w USC tak z marszu potrzebny tylko podpis obojga rodziców. A jak dziekco staresze to trzeba złożyć podanie z uzasadneniem. Koleżanka miała Wiktora i Igora jak Igor miał 1.5r zmieniła mu imie na Cezary. W podaniu napisała że jej sie imiona mylą bez problemu uznali.
  • Joachim jest super. Znamy jednego, takiego rocznego. Chimek, Chimcio. Bardziej niż od Hieronima to zdrobnienie, @Haku ;)
  • Zdarzało się że egzorcyzmy bywały nieskuteczne bo używali imienia nie chrzcielenego.
    ---
    Czyli czarodziej, a nie egzorcysta...
  • @Predikata
    ja z reguły mówię Joachim lub Joachimek

    nasza 3,5 latka na Jeremiasza mówi Jere a na Joachima Joch i czasem dla zabawy używamy tych form;)
    a na Jeremiasza - Jeremiasz lub Jeremiaszek

    a co do tych form typu Chimek, to gdy Joachimek jest niegrzeczny i wykańcza nas nerwowo to się z Joachimka robi Jo-Chamek;) ale to żartem oczywiście;)
  • Mamy syna Joachima - 14latka
  • Ależ Chimek od Joachimek zawiera "ch" a Himek od Hieronima "H"
    Przecież to słychac w wymowie :P
    Serio serio - jak aktorzy mówią "Hieronim", zwłaszcza tacy starsi, to słychać, że wiedzą jak to się pisze.

    Ale mamy problem z pisownią - tzn nie my, ale otoczenie.
    Felicja nagminie jest zmieniana na Alicję
    A Hieronim - Chieronim, Hieromim, Hieronin, Heronim, Heromim...czy nawet Hjeronim
    X_X
  • Moja babcia mówi "Heronimek" ;)
  • Jak można napisać Hieronim inaczej niż Hieronim? Z Brianem/Brajanem byłby większy problem.
  • widać można :) kolekcjonujemy skierowania lekarskie i wyniki badań :D
  • służba zdrowia potrafi - Melę zmienili mi na ... Malanię :P
  • @Renka

    i jak czuje się twój syn z tym imieniem? jak otoczenie reaguje?
  • Mogli zmienic na Melatonine:)
  • Pamela fajne , Alan znajomi dali, a Vanessa najbardziej wydumane.
  • Zgadzam się z @Bea.
  • Co ciekawe i Pamela i Vanessa są pochodzenia literackiego.
  • koctel wszyscy przywykli (nawet ci którym bardzo się nie podobało na początku). Nikt mu z tego powodu nie dokuczał
  • edytowano czerwiec 2015
    odniosę się do naszych aspiracji szlacheckich ;) u mojego męża w rodzinie może nie wszyscy, ale jednak, mężczyźni dostają Maria na drugie. To Podhale, inny świat ;)
    edit: lit
  • @PawełodOli tak odrazu czarodziej może nawet Harry.

    Ten ksiądz tłumaczył że wzywali złego ducha do opuszczenia ciała Zenka , natomiast ochrzczony został jako Mietek ale o tym nie wiedział, w usc był Zenkiem.
    Później tłumaczył czemu to ma znaczenie, ale ksiązka mi przepadła i nie przytoczę.



  • @maliwiju, coś mi się wydaje, że to ks. Olszewski
  • @Remka

    a syn lubi swoje imię?

    @aghi
    Joachim i Jonasz

    a moi Joachim i Jeremiasz - podobny duet, niektórym się mylą imiona i zamiast Jeremiasz mówią Jonasz
  • Ale mi się tak naprawdę podobają imiona Hildegarda, Zygibert itd
  • A ja kocham sw. Hildegarde i gdyby nie miala na imie Hildegarda, to na pewno moja corka nosilaby po niej imie. A tak, nic z tego ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.