500 zł na każde dziecko

24567217

Komentarz

• Ale wiadomo juz czy w euro ? Bo wiesz tobie wystarcza zl na Tokio..ja zeby nadgonic.to musza mi dac w euro =))
  • Oczywiście w porównaniu z pomysłem PO, żeby "wspierać" rodziny zapewniając żłobki lub dotując nianie już od 1 roku życia ten jest bardziej egalitarny, bo dotyczy też niepracujących. I tu jest własnie ta wątpliwość. Jeśli prawdziwa patologia całymi rodzinami żyje z samych zasiłków i nie kwapi się do pracy (faceci zwłaszcza), to z takim dodatkiem stracą motywację totalnie.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Ewentualnie przyjme w zlocie lub dolarach
  • Nie chce nic mowic @asiao, ale w Niemczech dostaje sie kase wlasnie za siedzenie w domu i nie zabieranie innym dzieciom miejsc w zlobkach. Jest to zawrotne 100€/ miesiac (czy cos w tych okolicach), ale zawsze na waciki jest ;)
  • @Ergo
    Napisz jeszcze ze ta patologia to w większość wielodzietnych i wszystko jasne
  • @Ergo no widzisz, jak latwo zostac patologia :D Nie garne sie do pracy, tylko leze & pachne, roczniak ze mna. Zawrotna kwota 100€ wystarcza akurat na dwa bronki dziennie/ miesiac. Albo kilka flaszwk czegos mocniejszego i fajki. Zalezy, jak kto liczy....
  • W sumie ciekawi mnie to Ergo, że Ty chyba popierałaś partię JKM, czyli żadnego rozdawnictwa, jedynie niższe podatki. Chyba że to ma być rozwiązania "na teraz".

Polityka prorodzinna nie musi kosztować urzędniczych posad gotowych do obsadzenia w przypadku wymienionej w tym wątku propozycji... Wystarczy mniej zabrać.
  • Patologia wcale nie myśli o dzieciach -tekst usłyszany z wczoraj-
    -zobacz jakie maleństwo...
    -PRZESTAŃ!!! nasza x budziła się co pół godziny! w życiu!!! jeszcze raz przez to przechodzić ???!!!

Patologia jest wygodna, byle browarek się nie kończył a nie jeszcze żeby "bachorami" się zajmować...
    K
  • Niech oni mi nic nie dają. Gdyby tylko zechcieli nie zabierać tego, co mój mąż uczciwą pracą zarobi, to już będzie git.
  • A czy ja piszę, @Joanna_91, że to rozdawnictwo to jest w ogóle pozytywne rozwiązanie? Faktem jest, że i PO i PiS mają największe poparcie i jest duża szansa, że PiS może rządzić z kimś po wyborach, więc warto jednak porozmawiać o ich sztandarowym pomyśle. Przecież jakiś swój pomysł będą wprowadzać w życie i wszystkich to będzie dotyczyć, niezależnie od tego, jakie ma poglądy. Zaczną od wieku emerytalnego, a to może być następny.

@Malgorzata - patologia jest też bezdzietna, stara, w ogóle różna. Niestety jest dziedziczna właśnie dzięki zasiłkom. Pewnie też znasz takich. A teraz ma być kolejny zasiłek. Jasne, gdyby to 500 zł dostawał każdy w formie karty prepaid (takiej jak dają jako bon świąteczny w niektórych firmach) i można by nim było płacić za wszystko poza używkami, to by to miało sens.
  • @-również w Republic of Korea każde dziecko dostaje 200 S na miesiąc, nie majątek ale cieszy
  • @Katarzyna, dokladnie. Osobiscie tez nie wiemy juz, czy smiac sie czy plakac z tego calego "rozdawnictwa". Jeszcze Kindergeld maja podniesc o 2 eur miesiecznie (!!!) i prawie sie posikali z dumy. A cala polityka fiskalna jest tak naprawde jednym wielkim okradaniem rodzin, chociaz teoretycznie przysluguje im ponad 150 roznych swiadczen, ulg, zwolnien i dodatkow. Jedynie armia urzednikow sprawdzajacych te wszystkie wnioski korzysta, bo maja pewnosc zatrudnienia...
  • Polityka prorodzinna nie musi kosztować urzędniczych posad gotowych do obsadzenia w przypadku wymienionej w tym wątku propozycji... Wystarczy mniej zabrać.

Ja też tak sądzę, ale bądźmy realistami. Większość wyborców jednak tak nie myśli i PiS ma teraz dobrą passę. Mogą wygrać i rządzić samodzielnie (albo i nie, bo p. Szydło nie wyklucza podobno koalicji z PSL). Dlatego to o ich pomysłach trzeba dyskutować, bo nie sądzę, żeby Jacek Wilk do spółki z Kukizem czy JKM zanotowali jakiś imponujący wynik.
  • W Polsce opłaca się nie pracować. Dostajesz zasiłki i jeszcze mieszkanko socjalne w nowo wybudowanym bloku w dobrej lokalizacji, podczas gdy nowe osiedla deweloperów powstają na peryferiach. Tam są mieszkania na kredyt dostępne z dopłatą rządową. Jak pracujesz, to jesteś okradany i niewiele CI zostaje. Polacy muszą wyjeżdżać za granicę, żeby godnie zarobić. Niby w tym UK i jak widzę w Niemczech też są dodatki socjalne, ale w pierwszej kolejności ludzie jadą za pracą i godnymi warunkami życia.
    Podziękowali 1Coralgol
  • @Ergo jestem tez przeciwna rozdawnictwu, ale na serio myslisz, ze te 500 zlotych przeksztalci nagle normalne rodziny w patologie?
    Normalnie strach sie bac, jesli dzisiaj maz wroci z rozmowy z szefem (ma akurat polroczna) i sie okaze, ze kilka stowek podwyzki dostal.
  • Nie naginaj @!!! Chyba, że grasz na jakiegoś lajka. Napisałam, że ZDEMOTYWUJE obecną patologię do pracy.
  • "A skąd je wezmą?"

ja pierdziu.

Później się dziwcie, że latacie za patologię.
  • Gwoli sprawiedliwości napiszę, że też "okradam państwo" pobierając najpierw swoją 100% pensję na zwolnieniu, potem zasiłek macierzyński, potem pensję za zaległy urlop :) Oczywiście jak już ten PiS zrobi nam wszystkim dobrze i będzie te 500 zł za siłę rozdawał, to wezmę, nie będę się bronić :D
  • Poza tym @tatapafcia - "skąd wezmą", wiadomo, że z naszych kieszeni. Tylko że może w tym momencie wcale nie jest głupio mówić, że trzeba dopłacać do polityki prorodzinnej. W takiej sytuacji, w jakiej teraz jest Polska. Chodzi o formę. Celem ma być zwiększenie dzietności i zatrzymanie emigracji.
  • @Ergo
    Problem w tym ze nie znam bo się nie obraca wśród patologii
    Właśnie , patologia jest dziedziczna a nie finansowa :P
    I tylko dziedziczna
  • Ile razy by nie powtarzać siatki pojęciowej matrixa (skąd wezmą, rozdawnictwo, z naszych kieszeni, niech nie zabierają etc.), matrix jest matrixem. Co wyżej udowodniono :)

Dlatego sam pomysł dyskutowania za jej pomocą o rzeczywistości nie ma sensu.
  • @Malgorzata - ziew. Dobrze wiesz, o czym mowa.

Wszystko rozbija się o to, czy takie rozwiązanie sprawi, że Polacy będą mieć dzieci w Polsce, a nie w UK i czy nie będzie skutków ubocznych, o jakich piszę.
  • Ergo - streszczając powyższy link.

to TERAZ jest przepływ korzyści vs. kosztów. Pytanie, czy 500 zł / m-c wystarczy, żeby wyrównać, czy nie? Jak nie, to trzeba zrobić coś lepszego, a nie wręcz przeciwnie.

Pytanie "ile to kosztuje" gdy się ogranicza straty jest obłędnie księgowe :/
  • A ja bym chciała, żeby doceniono mamy wielodzietne, bo bycie w domu z kilkorgiem dzieci to nie jest "siedzenie". Wychowując dzieci- niech chociaż liczą się lata pracy.Nie każdy ma możliwość wykonywania pracy zawodowej. Nieraz trudno jest znaleźć pracę kobietom, bo jest się dyskryminowanym ze względu na dzieci.
    A 500 zł na drugie i kolejne dziecko chętnie przyjmę :)
    Ciekawe ile z tym będzie się wiązało papierologii...
    Wiecie, że trzymam jeszcze paragony potwierdzające, że pieniądze z becikowego krakowskiego wydałam na dziecko. (Musze trzymać do 3cich urodzin córki, b o mogą mnie skontrolować)
  • Jako że widziałam w życiu kilka patologii, to dziwi mnie ta koncepcja wygodnych socjalnych mieszkanek dla tychże. To są fatalne , socjalne nory, tyle że mieszkańcom to nie przeszkadza.
    I moja ulubiona rozmowa z 18-latką, która na pytanie, co by się musiało zmienić w ich życiu, żeby się poprawiło , odpowiada:"Zasiłki by musiały wzrosnąć lub siostry bogatych facetów znaleźć".
  • @MartynaN - zależy gdzie. Mogę Ci na priv wysłać, jak wyglądają nowe bloki socjalne.
  • U nas są tzw. tbs, też niby socjalne, ale w praktyce wychodzi niewiele taniej niż najem.

Wierzę ci, ja natomiast spotykam tylko smród , brud i malarię.
  • edytowano lipiec 2015
    Żeby było jasne
    Nie popieram rozdawnictwa
    I nie sądzę aby nagle nawet patologia zaczęła " robić i rodzic dzieci na potęgę " jak to piszą wszyscy "komentatorzy " w necie
    A także nie uważam aby nagle skoczyła dzietnosc w narodzie

Reanimacji narodu w ten sposób mógł dokonać PiS 8 lat temu
    Nie dokonał
    Teraz naród wymiera

Wielodzietna rodziny z poziomu 17% bodajże w 2006 roku
    Spadły do poziomu 13% obecnie

Więc śmiech mnie ogarnia
    Jak panika następuje wśród narodu ze teraz to będą robić te dzieci za te 5 stowek ,,których nota bene nie ma bo wyborów jeszcze nie było
    Ale ulżyć sobie na wielodzietnej patologii domniemanej zresztą można zawsze
    Nawet za friko
  • Bloki socjalne to te TBS y chyba
    Wykupić nie możesz
    Dziedziczyć chyba tez nie ( ale nie wiem )
  • Moje dochody nie są opodatkowane.
    I wielodzietna jestem.
    Aż się boję co tu Ergo o mnie myśli
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.