500 zł na każde dziecko

24567223

Komentarz

 • Ewentualnie przyjme w zlocie lub dolarach
 • Nie chce nic mowic @asiao, ale w Niemczech dostaje sie kase wlasnie za siedzenie w domu i nie zabieranie innym dzieciom miejsc w zlobkach. Jest to zawrotne 100€/ miesiac (czy cos w tych okolicach), ale zawsze na waciki jest ;)
 • @Ergo
  Napisz jeszcze ze ta patologia to w większość wielodzietnych i wszystko jasne
 • @Ergo no widzisz, jak latwo zostac patologia :D Nie garne sie do pracy, tylko leze & pachne, roczniak ze mna. Zawrotna kwota 100€ wystarcza akurat na dwa bronki dziennie/ miesiac. Albo kilka flaszwk czegos mocniejszego i fajki. Zalezy, jak kto liczy....
 • Patologia wcale nie myśli o dzieciach -tekst usłyszany z wczoraj-
  -zobacz jakie maleństwo...
  -PRZESTAŃ!!! nasza x budziła się co pół godziny! w życiu!!! jeszcze raz przez to przechodzić ???!!!

  Patologia jest wygodna, byle browarek się nie kończył a nie jeszcze żeby "bachorami" się zajmować...
  K
 • Niech oni mi nic nie dają. Gdyby tylko zechcieli nie zabierać tego, co mój mąż uczciwą pracą zarobi, to już będzie git.
 • A czy ja piszę, @Joanna_91, że to rozdawnictwo to jest w ogóle pozytywne rozwiązanie? Faktem jest, że i PO i PiS mają największe poparcie i jest duża szansa, że PiS może rządzić z kimś po wyborach, więc warto jednak porozmawiać o ich sztandarowym pomyśle. Przecież jakiś swój pomysł będą wprowadzać w życie i wszystkich to będzie dotyczyć, niezależnie od tego, jakie ma poglądy. Zaczną od wieku emerytalnego, a to może być następny.

  @Malgorzata - patologia jest też bezdzietna, stara, w ogóle różna. Niestety jest dziedziczna właśnie dzięki zasiłkom. Pewnie też znasz takich. A teraz ma być kolejny zasiłek. Jasne, gdyby to 500 zł dostawał każdy w formie karty prepaid (takiej jak dają jako bon świąteczny w niektórych firmach) i można by nim było płacić za wszystko poza używkami, to by to miało sens.
 • @-również w Republic of Korea każde dziecko dostaje 200 S na miesiąc, nie majątek ale cieszy
 • @Katarzyna, dokladnie. Osobiscie tez nie wiemy juz, czy smiac sie czy plakac z tego calego "rozdawnictwa". Jeszcze Kindergeld maja podniesc o 2 eur miesiecznie (!!!) i prawie sie posikali z dumy. A cala polityka fiskalna jest tak naprawde jednym wielkim okradaniem rodzin, chociaz teoretycznie przysluguje im ponad 150 roznych swiadczen, ulg, zwolnien i dodatkow. Jedynie armia urzednikow sprawdzajacych te wszystkie wnioski korzysta, bo maja pewnosc zatrudnienia...
 • Polityka prorodzinna nie musi kosztować urzędniczych posad gotowych do obsadzenia w przypadku wymienionej w tym wątku propozycji... Wystarczy mniej zabrać.

  Ja też tak sądzę, ale bądźmy realistami. Większość wyborców jednak tak nie myśli i PiS ma teraz dobrą passę. Mogą wygrać i rządzić samodzielnie (albo i nie, bo p. Szydło nie wyklucza podobno koalicji z PSL). Dlatego to o ich pomysłach trzeba dyskutować, bo nie sądzę, żeby Jacek Wilk do spółki z Kukizem czy JKM zanotowali jakiś imponujący wynik.
 • W Polsce opłaca się nie pracować. Dostajesz zasiłki i jeszcze mieszkanko socjalne w nowo wybudowanym bloku w dobrej lokalizacji, podczas gdy nowe osiedla deweloperów powstają na peryferiach. Tam są mieszkania na kredyt dostępne z dopłatą rządową. Jak pracujesz, to jesteś okradany i niewiele CI zostaje. Polacy muszą wyjeżdżać za granicę, żeby godnie zarobić. Niby w tym UK i jak widzę w Niemczech też są dodatki socjalne, ale w pierwszej kolejności ludzie jadą za pracą i godnymi warunkami życia.
  Podziękowali 1Coralgol
 • @Ergo jestem tez przeciwna rozdawnictwu, ale na serio myslisz, ze te 500 zlotych przeksztalci nagle normalne rodziny w patologie?
  Normalnie strach sie bac, jesli dzisiaj maz wroci z rozmowy z szefem (ma akurat polroczna) i sie okaze, ze kilka stowek podwyzki dostal.
 • Nie naginaj @!!! Chyba, że grasz na jakiegoś lajka. Napisałam, że ZDEMOTYWUJE obecną patologię do pracy.
 • "A skąd je wezmą?"

  ja pierdziu.

  Później się dziwcie, że latacie za patologię.
 • Gwoli sprawiedliwości napiszę, że też "okradam państwo" pobierając najpierw swoją 100% pensję na zwolnieniu, potem zasiłek macierzyński, potem pensję za zaległy urlop :) Oczywiście jak już ten PiS zrobi nam wszystkim dobrze i będzie te 500 zł za siłę rozdawał, to wezmę, nie będę się bronić :D
 • Poza tym @tatapafcia - "skąd wezmą", wiadomo, że z naszych kieszeni. Tylko że może w tym momencie wcale nie jest głupio mówić, że trzeba dopłacać do polityki prorodzinnej. W takiej sytuacji, w jakiej teraz jest Polska. Chodzi o formę. Celem ma być zwiększenie dzietności i zatrzymanie emigracji.
 • @Ergo
  Problem w tym ze nie znam bo się nie obraca wśród patologii
  Właśnie , patologia jest dziedziczna a nie finansowa :P
  I tylko dziedziczna
 • Ile razy by nie powtarzać siatki pojęciowej matrixa (skąd wezmą, rozdawnictwo, z naszych kieszeni, niech nie zabierają etc.), matrix jest matrixem. Co wyżej udowodniono :)

  Dlatego sam pomysł dyskutowania za jej pomocą o rzeczywistości nie ma sensu.
 • @Malgorzata - ziew. Dobrze wiesz, o czym mowa.

  Wszystko rozbija się o to, czy takie rozwiązanie sprawi, że Polacy będą mieć dzieci w Polsce, a nie w UK i czy nie będzie skutków ubocznych, o jakich piszę.
 • Ergo - streszczając powyższy link.

  to TERAZ jest przepływ korzyści vs. kosztów. Pytanie, czy 500 zł / m-c wystarczy, żeby wyrównać, czy nie? Jak nie, to trzeba zrobić coś lepszego, a nie wręcz przeciwnie.

  Pytanie "ile to kosztuje" gdy się ogranicza straty jest obłędnie księgowe :/
 • A ja bym chciała, żeby doceniono mamy wielodzietne, bo bycie w domu z kilkorgiem dzieci to nie jest "siedzenie". Wychowując dzieci- niech chociaż liczą się lata pracy.Nie każdy ma możliwość wykonywania pracy zawodowej. Nieraz trudno jest znaleźć pracę kobietom, bo jest się dyskryminowanym ze względu na dzieci.
  A 500 zł na drugie i kolejne dziecko chętnie przyjmę :)
  Ciekawe ile z tym będzie się wiązało papierologii...
  Wiecie, że trzymam jeszcze paragony potwierdzające, że pieniądze z becikowego krakowskiego wydałam na dziecko. (Musze trzymać do 3cich urodzin córki, b o mogą mnie skontrolować)
 • Jako że widziałam w życiu kilka patologii, to dziwi mnie ta koncepcja wygodnych socjalnych mieszkanek dla tychże. To są fatalne , socjalne nory, tyle że mieszkańcom to nie przeszkadza.
  I moja ulubiona rozmowa z 18-latką, która na pytanie, co by się musiało zmienić w ich życiu, żeby się poprawiło , odpowiada:"Zasiłki by musiały wzrosnąć lub siostry bogatych facetów znaleźć".
 • @MartynaN - zależy gdzie. Mogę Ci na priv wysłać, jak wyglądają nowe bloki socjalne.
 • U nas są tzw. tbs, też niby socjalne, ale w praktyce wychodzi niewiele taniej niż najem.

  Wierzę ci, ja natomiast spotykam tylko smród , brud i malarię.
 • edytowano lipiec 2015
  Żeby było jasne
  Nie popieram rozdawnictwa
  I nie sądzę aby nagle nawet patologia zaczęła " robić i rodzic dzieci na potęgę " jak to piszą wszyscy "komentatorzy " w necie
  A także nie uważam aby nagle skoczyła dzietnosc w narodzie

  Reanimacji narodu w ten sposób mógł dokonać PiS 8 lat temu
  Nie dokonał
  Teraz naród wymiera

  Wielodzietna rodziny z poziomu 17% bodajże w 2006 roku
  Spadły do poziomu 13% obecnie

  Więc śmiech mnie ogarnia
  Jak panika następuje wśród narodu ze teraz to będą robić te dzieci za te 5 stowek ,,których nota bene nie ma bo wyborów jeszcze nie było
  Ale ulżyć sobie na wielodzietnej patologii domniemanej zresztą można zawsze
  Nawet za friko
 • Bloki socjalne to te TBS y chyba
  Wykupić nie możesz
  Dziedziczyć chyba tez nie ( ale nie wiem )
 • Moje dochody nie są opodatkowane.
  I wielodzietna jestem.
  Aż się boję co tu Ergo o mnie myśli
 • @Elizarybka, weź daj spokój, chyba można normalnie podyskutować o temacie, a nie się troskać, co myśli o kim inny nick.

  @MartynaN - to nie TBS. Mają budować kolejne, ale już nie blok w centrum, tylko na peryferiach jakieś "modułowe".

  Reanimacji narodu w ten sposób mógł dokonać PiS 8 lat temu
  Nie dokonał
  Teraz naród wymiera


  PO-PSL też miało swoją szansę przez 8 lat.

 • O jeszcze dodam jedno bo muszę - karta prepaid czy jak ją zwał nie działa na rynkach np. lub w małych wiejskich sklepach. Co Ty @Ergo myślisz że wszyscy mieszkają w dużym mieście z dostępem do Dużo Tanio Tesco? Pomijam fakt że np. w Łodzi najtaniej jest na Bałuckim rynku. Tam nikt takiej karty nie honoruje.
  Wrzucanie wszystkich do patologicznego wora ogromnie mnie mierzi.
  Podziękowali 1jan_u
 • Nie troskam się.
  Bez obawy.
  Za stara jestem.
  I mam naturalnie to w nosie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.