Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

15681011149

Komentarz

  • A to nie jest tak, ktoś daje to ma prawo kontrolować i się wtracać.

    Dokładnie o tym pisałam wyżej. Coś za coś będzie, haczyki. Nie od razu, ale w którymś momencie zasada wzajemności zadziała, a że ten, co daje, ma pewną przewagę, bo i aparat urzędniczy za sobą, to i konsekwencje dla "obdarowanych" mogą nie być fajne.
  • E tam....seks przereklamowany :P
  • No to teraz apolonia przyszla pitolic :) Nastepna fanka Big Brothera. Toz przeciez nawet w Niemczech, kraju oberkontroli nikt mi nie sprawdza, na co pieniadze wydaje, ktore na dzieci dostaje.
  • Jednak gdzie jak gdzie, ale w Niemczech z dziećmi zdecydowanie nie chciałabym mieszkać, mimo że nie kontrolują akurat za zasiłki. Wystarczy mi tych historii z Jugendamtem.
  • Ergo wypowiadasz sie na temat, na ktory nie masz zielonego pojecia. Ani kasa na dzieci nie jest zasilkiem, ani Jugentamtu nie znasz.
  • Ty już napitoliłaś wystraczająco. I ośmieszyłaś się tym pytaniem do słów wyrwanych z kontekstu .
  • Ojejujeju ale mi nagadalas... :((
  • @Ergo rzuciła normalny temat ale jak widać niektóre tematy są zakazane i wychodzą pewne cechy za które wielodzietni są nielubiani i krytykowani. Tu niektórych boli:)
  • I kisielu. Z jaglanki ofkors :D
  • edytowano sierpień 2015
    .







  • @Maciejka wyautowałaś się z tego kraju to co cię obchodzi na co Polacy ze swoich kieszeni będą płacić. Lepiej zajmij się rozważaniem nad sprawiedliwością utrzymywania muzułmanów i genderpopaprańców bo to są sprawy bliższe twojej koszuli;)
  • @apolonia juz pisalam wielokrotnie: nie mam zwyczaju zagladac ludziom do kieszeni i nie boli mnie to, ze ktos inny moze cos dostac, a nawet dostac wiecej.
  • Bo to nie twoja kieszeń. O.
  • Ludzie, to z podatku bankowego a nie z kieszeni, zusów itp. takie założenie autorów projektu.

    Żal chyba największy do matek z więcej niż 2 dzieci, bo dostaną tyle co najniższa krajowa. Skandall normalnie. Sex patologię wspierać

    <:-P
  • A ja się zastanawiam dlaczego malodzietnych tak bardzo boli fakt, że wielodzietna patologia mogłaby dostać odpowiednio wiecej?
    No nie rozumiem i juz!

  • A banksterzy znów podniosą wszystkie koszty kont, przelewów, za kartę płatniczą, kredytów. I zapłacimy wszyscy.To naczynia powiązane.
  • A co, ty tu podatki placisz? Akurat mamy najwyzsza klase podatkowa, wiec z mojego idzie. I zupelnie mnie nie stresuje fakt, ze patologie finansuje. Czujesz ten luz :D
  • Nawet co do tych ZUSów. Ja wiem, że narzuty na działalność gospodarczą są absurdalne i praktycznie zabijają małe i mikroprzedsiębiorstwa. Ale czy to faktycznie taki skandal, jeśli dzieciatym choć trochę się ten haracz zwróci?
  • Dlaczego ktoś tak drąży, jeśli to dalekie jego koszuli ? ;)
  • @Apolonia
    Państwo ma rolę służebną wobec obywateli.
    Teściowie i rodzice nie.

    Zły przykład.
  • Czuje. Bo zarabiasz w euro tyle co my w pln, a pewnie więcej.
  • Nie widzę problemu, żeby ci co zazdroszczą postarali się o więcej dzieci, skoro to taki "biznes".
  • Podobno na zachodzie system opodtkowania działa. Czy płaci się krocie za obsługę bankową? @Maciejka?
  • Jakie to proste. Zamiast wejść w temat powiedzieć-zazdroszczą. A może w przeciwieństwie do wielu osób ktoś miał możliwość zobaczyć jak fukcjonuja ludzie od 3 pokoleń utrzymujących się z pomocy społecznej i wiedzą jak to jest demoralizujące? Zysk bierze się z pracy jesli nie to jest zło (św. Tomasz) Dlaczego nie motywować ludzi do bogacenia się pracą zamiast jakiejś jałmużny.
    Pisałam, że jestem za wspieraniem rodzin, ale forma jest ważna. Niech to bedą ulgi podatkowe, a nie zasiłek(tak to jest i będzie postrzegane). I wystarczyłoby wykorzystać istniejące instytucje-urzędy skarbowe zamiast znów zatrudniać urzędników do przyznawania tych świadczeń.
  • A jeśli ktoś NIE MOŻE pracować zapytam raz jeszcze?
  • my som bogate, dodatkowe 3 tysie mogłabym smiało rozdać, meżowych aż tak śmiało nie śmiem, :P
  • @Maciejka - wystarczy mi to, co złego o tym Jugendamcie przeczytałam. Ma jakieś plusy? ;) w sumie ze względu na to jaki mają problem z nieintegrującymi się imigrantami zarówno w DE, jak i we Francji i ostatnich zamachach te kierunki mnie osobiście odstraszają. Niby warunki materialne, system materialnego wspierania rodzin lepszy, ale jednocześnie tęczowa propaganda bardziej zaawansowana, opór wobec tego mniejszy, a w Polsce na szczęście dużo jeszcze ciemnogrodu :)
  • A dlaczego nie może pracować? Jeśli jest cięzko chory lub niepełnosprawny(a tacy tez pracują) to ma świadczenia rentowe i zapewne łapie się na pomoc społeczną.
  • Jeszcze nikt żadnych pieniędzy nie dostał, a wojna już straszna. Płakać się chce jak się czyta ten wątek.
  • @Wiol - co do tego podatku bankowego, to są takie wyjaśnienia, skąd ogólnie mają się wziąć dodatkowe środki. PiS w kampanii chce poprzeć te obietnice jakimiś sensownymi wyliczeniami, to nie jest tak, że 100% na to ma iść akurat z takiego podatku. W zasadzie to musimy traktować budżet jak jeden wielki worek, z którego wyjmowana jest kasa na różne cele i do którego wpadają i nasze podatki, i zusy, i inne obciążenia. Rozkładanie tego na części pierwsze, że np. składka zdrowotna idzie na leczenie to absurd, można natomiast dyskutować czy nie za mało czy nie za dużo na coś jest przeznaczane.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.