Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pszczoły

Mój Tata miał pszczoły, 4 ule, po jego śmierci synowie postanowili, że będą się nimi zajmować. Nie wiemy, nie umiemy nic. Wszelkie porady mile bardzo widziane. Wszystko co dotyczy pszczelarstwa, robienia świec, itd.

Komentarz

  • A widzieli cokolwiek co tata robil? W sensie jak chodzi ramki wsadza do uli, jak sie miod wyjmuje, odwirowuje itd?
    Czy dlugo te pszczoly sa "bez opieki" bo to moze byc tak ze juz ich tam nie ma. Niestety potrafia uciekac...
  • @Aniela jest specjalistką, a właściwie Jej Mąż.
  • Pomagali przez cały czas, odbierali miód itp. Mają mojego kolegę do konsultacji, ale krępujemy się ciągle zawracać mu głowę. Pamiętam np., że w wakacje kupowałam Tacie jakieś lekarstwo dla pszczół, ale nie wiem dokładnie o co chodzi, nie przywiązywaliśmy wagi do spraw pszczelich. Tata zmarł 16 czerwca.
  • Pytalam bo teraz jest cxas na miod i trzeba wybierac bo inaczej zjedza go. I trzeba troche pochodzic przy ulach. Ja niewiele wiem ale moj tata i owszem bo sam ma.
  • Książki mamy zamówione w bibliotece, ale dopiero praktyka czyni mistrza.
  • Szwagier zostal z identycznym problemem. Jego tata mial 10 uli. Zmarl nagle i pszczoly zostaly szwagrowi w spadku. Wczesniej nic przy nich nie robil. Mial nieco lepsza sytuacje bo jego ojciec zmarl we wrzesniu, wiec przez cala zime czytal ksiazki. Zaprenumerowal gazete, konsultowal sie z pszczelarzami.
    Na razie nie mieli problemow wiekszych, ale pracy przy nich w sezonje sporo. Najgorzej z tym uciekaniem poki co. Kilka rojow mu ucieklo. Kilka zlapal, ale 2 chyba odlecialy bezpowrotnie.
    Duzo mu dala rozmowa z zaprzyjaznionym pszczelarzem.
    A reszte to chyba nkestety wlasna praktyka.
  • Napiszcie mi, proszę, ile kosztuje w Waszych stronach słoik miodu, wielkości ok. 1 l.
    Chłopcy odebrali miód i chcą go sprzedać, ale nie wiemy za ile, u nas w domu miodu nie jadamy, więc nie kupujemy.
  • U nas od 25 do 30zł
  • Kupowałam za 30 ale okazyjnie, bo cena 35, u nas w zasadzie mało pszczelarzy
  • Za litrowy słoik od 30 pln w górę.
  • 24-26 złotych 0,9 litra. A jaki macie?
    Nie wiem, pewnie lipowy, bo brany po kwitnieniu lip, a rośnie ich kilka koło uli.
  • U nas lipowy dopiero ojciec bedzie wyciagal. Różnie w regionach. Na razie akacjowy byl.
  • Moi synowie mają tylko cztery roje, w dodatku opiekują się pszczołami bez żadnego przygotowania, Jak pisałam wyżej, zostali postawieni przed faktem, ujęli się honorem, bo "dziadzio się ucieszy" i tak powoli uczymy się wszystkiego. Nie ma dużo słoików, ale trzeba je sprzedać, bo my nie miodowi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.