Co warto zobaczyć w okolicach Gór Świętokrzyskich?

Może ktoś z tych "okolic" mógłby coś zaproponować :) ? Z góry dziękuję ;)

Komentarz

• Święty Krzyż :)
    Chęciny - zamek i tuż obok Muzeum Wsi Kieleckiej. I Centrum Nauki, też zaraz obok: http://cndavinci.pl/

• Centrum da Vinci polecam szczerze,
    skansen w Tokarni jest fajny,
    Święty Krzyż obowiązkowo, no i Muzeum Przyrodnicze i Gołoborze
    Park Rozrywki i Miniatur w Krajnie
    Kopalnię Krzemienia w Krzemionkach
    Jura Park w Bałtowie
    Muzeum Zabawek w Kielcach
    W samych Kielcach warto przejśc sie po Kadzielni
    Jaskinię Raj
    Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, a w poblizu wioskę indiańska Bonanza
    Kurozwęki dopóki są jeszcze bizony
    Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie - Godowie
    Sandomierz

No i mnie można odwiedzic, jak się ma czas i gdzieś w Kierunku Bałtów - Krzemionki będzie jechać ;)

• Ewentualnie jeszcze podziemną trasę w Opatowie .
  • O tak o Opatowie zapomniałam, a trasa jest o wiele fajniejsza niż ta w Sandomierzu tylko mało kto o niej wie :)
  • A obok ( w Opatowie) jest taki miły stary kościół , gdzie moi dziadkowie brali ślub ). Malowidła ścienne przemawiają do dzieci - np. śmierć z kosą ).
  • Wiślica!
  • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe... Byłam kilka razy i chętnie zobaczyłabym znowu. I tak właściwie to nie wiem dlaczego...
  • Córki nasze właśnie są w tej okolicy, zachwycone wycieczkami, dziś były na Mszy na Świętym Krzyżu i jakies muzeum w Nowej Słupi - bardzo zadowolone dzwoniły.
  • @Lila jak w Nowej Słupi to pewnie w Muzeum Starozytnego hutnictwa były :)
    To dla nieco starszych dzieci jest ciekawe, chociaż moje bardzo lubią, zawsze też sobie każą robić zdjęcie przy Emeryku wspinającym sie na szczyt, a w czasie ostatniej naszej wizyty na Świętym Krzyzu oglądaliśmy też udostęnione do zwiedzania więzienie z końca XIX wieku, gdzie m.in. uwięziony był Sergiusz Piasecki
  • Wszystkim ślicznie dziękuję !!!!!!!!
  • A w pobliżu są Bidziny - moje rodzinne strony.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.