Wyspa Wolin - atrakcje w słońce i deszcz - wymiana informacji i okazja do spotkania :)

Spędzamy na Wolinie (w Kołczewie) kolejne wakacje i odkrywamy uroki wyspy i okolic.
Proponuję, aby wymienić się, podzielić informacjami nie tylko tymi, które są w przewodnikach, ale takimi praktycznymi:
- jakie trasy rowerowe są fajne, czy dzieci dadzą radę, czy przyczepka przejedzie?
- gdzie dobrze zjeść nie narażając portfela wielodzietnego na znaczny uszczerbek
- gdzie jechać z dziećmi jak pada deszcz?
- która plaża jest mało zaludniona:)
itp.
Mam też nadzieję na spotkanie forumowe w czasie Dni Wisełki:):):) kto chętny?

W tym roku z racji braku słońca zaczęliśmy urlopowanie od intensywniejszych wycieczek rowerowych (w ubiegłym roku była cały czas lampa to tylko nad morze i z powrotem jeździliśmy)

- szlak zielony rowerowy przez lasy i bezdroża z Kołczewa, przez Źółwino, Domysłów, Warnowo do Wisełki ok 14 km - miły finał w jeziorze Wisełka. Pięknieie.
- szlak czerwony pieszy (ale my na rowerach :)) z Kołczewa - lasem wzdłuż morza, przez Kikut (latarnia morska) do Wisełki - miły finał w barze MIX na naleśnikach albo dorszu:)

kiedy padało pojechaliśmy przed siebie (samochodem) i okazało się, że w Międzyzdrojach jest bardzo fajne muzeum przyrodnicze. Maluchom - 4l i 7l bardzo sie podobało.
Uwzględniają kartę 3+!!! wtedy bilety sa za złotówkę!
Tak samo jest w Zagrodzie Żubrów (są tam też dziki, sarny, jeleń i bieliki) - warto.

Zapraszam do podzielenia się Waszymi doświadczeniami i wrażeniami.

Chcielibyśmy jechać do Świnoujścia, ale nie wiemy kiedy lepiej, żeby nie stać w korku do promu i co warto tam zobaczyć.
Czy muzeum w Wolinie warte jest obejrzenia? a Lubin?

Komentarz

• My wstępnie planujemy Wolin od 15 sierpnia. Macie jakieś sprawdzone tanie noclegi? Jeszcze nic na ten rok nie znalezlismy W zeszlym roku byliśmy też. Muzeum w Wolinie nas nie porwalo ale osada wikingów fajna. W Świnoujściu polecamy podziemne miasto i ewent fort gerarda. Są po tej stronie.
  • dziękuję za informacje. To podziemne miasto byłoby fajne dla mojego 11-latka.
    Co do kwater to szukaliśmy przez internet i dzwoniliśmy po kolei:) ale my chcieliśmy samodzielny dom, tak, żeby można było trochę odetchnąć i nie przeszkadzać innym:) no i miało być daleko od plaży:) bo przecież przyjechaliśmy na rowery.
    Znajomi są w Wisełce na końcu wsi i tylko jeden dom na działce, bo dopiero zaczynają, zapytam o namiar.

• @Weronka-byłabym wdzięczna. My będziemy tam za trzy tygodnie a jeszcze nie mamy noclegu. Też chcemy w ciszy i spokoju i też będziemy mieli rowery.
  • @Weronka, szkoda, że tak późno się odezwałaś. Już jutro wyjeżdżamy z Międzywodzia. Też mamy rowery. Młodsza córka jeździ w foteliku, ale starsza (6 l.) na swoim rowerku, więc zasięgu wielkiego nie mamy i wybieramy takie trasy, gdzie nie musi jechać po jezdni. Wczoraj pojechaliśmy do Dziwnowa. Po drodze zatrzymaliśmy się nad jeziorkiem Stara Dziwna.
    Dziś chyba samochodem podjedziemy do Wisełki i pieszo dojdziemy do latarni, a potem może jeszcze na jakiś klif.
  • Jak dziś do Wisełki, to się możecie spotkać :). Idę na priv, @manna
  • Ej! My od czwartku w Wiselce! Mozna tam rowery wypożyczyć czy trzeba mieć swoje?
  • @agnodike5 napisałam na pw.
    @manna dzieki za telefon. Jeszcze nic nie wiem ws noclegów ale dam znać. Wiem ze w Kołczewie blisko plaży jest pole namiotowe. Znajomi byli mówili ze fajne.
    @taja od przyszłego czwartku czy od wczoraj? Nie widziałam typowej wypożyczalni ale może wasi gospodarze mają rowery do wypożyczenia. Na pewno jest Wypozyczalnia w Międzyzdrojach. My mamy swoje rowery.
  • Ja też jestem zainteresowana tymi noclegami, na wrzesień
  • Zaczynamy turnus w domu rekolekcyjny sw Rodziny od 30.07
  • W Wisełce
  • To się miniemy, my w środę wyjeżdżamy
  • Dziś pada, może uskutecznimy przejażdżkę samochodowa do Wolina i potem do Świnoujścia.
  • Sprawdzone noclegi
    Wisełka - u Benka - domek na 6 osób - są jeszcze miejsca na wrzesień
    Kołczewo - Pod Strusiami - pokoje z łazienkami i aneksem kuchennym - sa miejsca wrzesień i koniec sierpnia
    Kołczewo - U Freda - dom z ogrodem
    Noclegi które z ulicy wyglądaja na całkiem całkiem ;)
    Kołczewo:
    - Sami Swoi - agroturystyka - domki i można namiot rozłożyć
    - Pawełkowo - Dom z ogrodem
    - Zielonadolina - agroturystyka
    - Camping w Kołczewie

(znajomi mieli kwaterę gdzieś w młynie/koło młyna - nie polecają...)
  • Wróciliśmy do domu.
    Nigdy więcej nie będziemy jechać nad morze i wracać w sobotę.
    Straszne korki były na S3.

Same okolice piękne. Warto pospacerować po lasach Wolińskiego Parku Narodowego. Byliśmy na najwyższym klifie i przy latarni Kikut (niestety nie można na nią wejść). Droga do obu miejsc bardzo malownicza. Żałowaliśmy, że nie wybraliśmy się szlakiem czerwonym wzdłuż wybrzeża. Żeby nie wracać tą samą drogą, najlepiej byłoby jakoś zorganizować sobie powrót, może ktoś mógłby przyjechać do celu samochodem.

• edytowano lipiec 2015
    @Manna, a wasze kwatery byly ok?

@Taja w DW muszelka w Wisełce jest Wypozyczalnia rowerów, przynajmniej tak informuje tabliczka na ogrodzeniu, ale rowerów nie widziałam. Jak macie możliwość to chyba lepiej wziąć swoje, tym bardziej ze masz cala brygadę :D podziwiam. Ja boje się jeździć z fotelikim... Przyczepka bardziej stabilna
  • edytowano lipiec 2015
    Wczoraj byliśmy w wiosce Słowian i wikingów w Wolinie. Bardzo się nam podobało, szczególnie to ze spotyka się tam prawdziwych zapaleńców, niektórzy mieszkają w wiosce na stale. To "prawdziwi" Słowianie :)
    Wysłuchaliśmy m.in. opowieści o instrumentach muzycznych oraz jak się garbowało skóry zwierząt, bardzo ciekawe.
    Chaty słowiańskie można zwiedzić od środka. Zobaczyć jak kowal kuje... Śledzie do namiotu;) postrzelać z łuku, stoczyć bitwę na miecze, zjeść podpłomyki oraz jak ktoś chce - zostawić gotówkę na wiele pamiątek :D
  • Mieszkaliśmy w ośrodku "W sosnowym lesie". Załatwiane było to z pracy mojej siostry. Sami pewnie wybralibyśmy co innego. Za trzyosobowy pokój (mieszkaliśmy tam w czworo) z łazienką i tarasem płaciliśmy prawie 200 zł za dobę. Plusy - odległość od plaży (nie przechodziło się obok żadnych straganów, w pilnej potrzebie biegło się do domu), plac zabaw na terenie ośrodka, dużo dzieci, fajna świetlica z kuchnią (niezachęcającą do gotowania). Minusy - pokój bardzo mały, wilgotny.
  • @Weronka dzięki za namiary, a jak jest tam z odległością do morza? Co najbliżej i jakie to odległości?
  • edytowano lipiec 2015
    Najbliżej jest z Wisełki, Swiętouścia i Międzywodzia (tam gdzie byla @manna) i z campingu w Kołczewie.
    Z centrum kolczewa jest nad morze 4 km. My jeździmy rowerami na dwie plaże ok. pół godziny. (Samochodem 4 min pod las).
    @Zuzapola, ale jak wy chcecie we wrześniu to tu będzie duży wybór, sezon kończy się w sierpniu.
    W Wisełce jest wszystko co trzeba, sklep, bary, lody, gofry i tylko kilka stoisk z "atrakcjami" chyba dwa :D . Msza o 19.00 w dzień powszedni.
  • Wczoraj byliśmy na spacerze w wapnicy, oglądać jezioro turkusowe. Niebieskim szlakiem dotarliśmy nie tylko nas punkt widokowy nad jeziorem ale też na Zielonke - punkt widokowy na wsteczną deltę Świny. Pięknie. Spacer zająl nam ok 1,5 h. Szlak jest pieszy, rowerami i wózkiem byłoby ciężko, czasami zrobione są stopnie, schody.
  • Buu...dopiero tu zajrzałam. Tydzien temu wrócilismy z Wiselki. Byla okazja do spotkania.
  • Buu... wypatrywałam was w kościele, (tak myślałam ze możecie być, jak w zeszłym roku), ale żadna rodzina mi nie pasowała
  • Bo mysmy w Domu Św. Rodziny urzedowali. Ale czasu wolnego bylo dużo. Nie było by problemu ze spotkaniem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.