Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ubieramy się - moda i styl...

Zakładam ten wątek w nadziei, że polecice jakieś fajne pozycje książkowe o modzie, stylu, stylizacjach.
Urodziłam niedawno córkę i stwierdzam, że trzeba mieć jakąś odskocznię.
Znacie coś ciekawego? Jakieś książki lub strony internetowe albo same się takimi "okołowyglądowymi", próżnymi tematami zajmujecie?:P
«134

Komentarz

• Spódnica za kolano.dekold na dwa palce.rekaw trzy czwarte.
    Zapisz sobie. Zapamietaj.
    I to by bylo na tyle .Można zamykac wątek :D
  • http://www.tolle.pl/pozycja/kobieta-z-klasa
    bardzo fajna!
    I jak traficie na jakieś spotkanie/ wykład z autorką - to bardzo polecam.
  • Polecam blog styledigger , weszłam na niego bo kupiłam na wakacjach książkę autorki. Ona radzi coś w tym stylu :na początek warto zrobić listę co się nam podobało w ubraniach, które nosiliśmy do tej pory, co nam się podoba w widzianych rzeczach, a czego nie lubimy. Potem można określić z grubsza jakie style lubimy (jak przeanalizowałam to wyszło, że lubię min. wojskowy, a nie cierpię np. koronek i nawet jak coś kupię "pięknego" z koronką to tego nie noszę albo z niechęcią noszę). Zrobić selekcję ubrań, i nie kupować nic dwa miesiące aż się wyklaruje nasz styl. Być konsekwentnym na zakupach i kupować jak najmniej a jeśli już to porządne rzeczy (mogą być z ciucholandu, jak coś tam jest nie zniszczone to się prędko nie zniszczy). Jak ktoś by chciał mogę pożyczyć książkę.

Można do tego zastanowić się nad swoim typem urody - jest dużo stron np. http://www.prettyyourworld.com/summerpalettes.html (tu kolorystyka pani "lato").
  • Jeśli jesteś na fejsie

Jestem kobietą, noszę spódnicę

Świetne stylizacje , zamieszczają tez zdjęcia kobiet , które wysyłają swoje własne stylizacje
    Ostatnio była dawno na forum niewidziana
    @Bogna
  • spódnice, sukienki!
    choć jak ostatnio 4 dni chodziłam w kółko w jednej spódnicy, to miałam ciutek dość, ale jak kto gapa i zamiast swojej weźmie spódnicę córki (ten sam materiał) to płaci gapowe ;)
  • właśnie wyciągam koszule porodowe
    takie z żyrafką :D
  • no w ciąży zawsze omijam lustro i w ogóle schodzę na...żyrafy
  • polecam tą stronę

modaija.org

• @Joanna36 ja bym chętnie książkę pożyczyła, miotam się i miotam z różnymi stylami.
  • Mogę przesłać po wakacjach, chyba, że jesteś z Warszawy. Ja się zorientowałam, że mam kilka ulubionych tematyk w ubiorze czy jak tam zwał (bo do stylu to daleko) i zonk był gdy pozostawały czyste te rzeczy z akurat nie pasujących do siebie. Kupowałam na zasadzie "potrzebuję bluzkę - o ta ładna , biere" A teraz nie kupuję :) Nie jest to rzecz, która mi spędza sen z powiek, ale i tak w ubraniach się chodzi, niechże będą jakieś sensowne.
  • Ech ja tam mam swoj ulubiony styl i jakosc i szyk ale brakuje mi .....troche gotówki i zadna ksiazka mi nie pomoże :-S
  • edytowano lipiec 2015
    A gdybyś miała to jakbyś się ubierała? Ja jakbym miała taką gotówkę co to tylko na wygląd da się wydać, to bym odplamiła sobie plamy na buzi laserem, i pousuwała te wszystkie znamiona, jakieś kropki jakieś wypustki dziwne z wiekiem porosły.
  • Padl moj wzrok ostatnio na ksiazke o slow fashion. W reku nie mialam ale z opisu, brzmi sensownie, zeby dobierac wlasnie pod swoj styl i za duzo nie kupowac.
    Takze jak masz chec na tego typu lekture, to mozesz nam strescic :). Ja wole kupic ciuch :D albo inna ksiazke :)
  • No ubierala bym ponadczasowe najlepszej jakosci odzieze i buty i torebki
    Ja wywabiam te plamy rozne juz kolejny sezon ale co ciąża to sa nowe
    Ale nie laserem
  • Ostatnio czytałam "W domu madame Chic", jest też "Lekcje madame Chic" - Jennifer Scott. O francuskiej klasyce i stylu, fajne rady nie tylko o modzie ( choć jest taki rozdział), ale o takim "chic" stylu życia uniwersalnym
    ;;) na wakacje fajne :)
    "codzienna rutyna może stać się źródłem przyjemności"
  • żeby nie było- piszę to ja, matka 4 dzieci ;)
  • Z tym francuskim szykiem mam tak, ze podoba mi sié na kimś, a sama większości elementów nie trawié - np. baletki, biała koszula, te marynarki czarne (troché takie méskie).
  • Mała czarna, dekolt w szpic, no nic mi nie służy.
  • Zawsze pozostaje bawarski szyk:
    image
  • Dzięki Joanna mi się nie spieszy, może być nawet grubo po wakacjach, przypomnę się za jakiś czas ;) .
    JA mam problem z rzeczami do karmienia i noszenia przy domu na wsi, szkoda mi do ogrodu lepszych rzeczy, a jak tylko mam chwilę to lecę coś zrobić, domu za bardzo nie opuszczam i tak chodzę w tych starych szmatach.... Teraz jak gorąco, to się staram coś kolorowego, ale mam za dużo sukienek niezdatnych przy karmieniu, a za mało bluzeczek
  • Z tym francuskim stylem, chodzi o to żeby znaleźć właśnie swój własny, nie kopiować na siłę tego co akurat modne. Ale co uważam że ważniejsze, to ubierać się ładnie ( nie znaczy w drogie ciuchy) w domu, dla własnego dobrego samopoczucia ( i męża przy okazji :) Karmienie pamiętam, mało co było wygodne..
  • Ech, chciałabym, żeby mnie ktoś ładnie ubrał. ..
    Jestem amodowa. Jakby mi się ciuchy nie brudzily, chodziłabym w jednym zestawie okrągły rok.
  • Engi Cię ubierze - to urodzona artystka. Przybywaj:)
  • edytowano lipiec 2015
    Kurcze, nawet mi się śniło niedawno, że odwiedziliśmy nasze pierwsze małżeńskie miejsce zamieszkania - niedaleko was. Może się sprawdzi ;-)

PS. Artystkę mam w domu, ale ona tylko wzdycha na mój widok. .. X_X
  • @jukaa, nie kokietuj, ładnie wyglądałaś jak Cię widziałam! b. ładnie.
  • dokładnie ! jak ja Cię widziałam to też bardzo ładnie wyglądałaś ! (w spódnicy ! )
  • @-) pewnie jak zwykle miałam na sobie bele-co. ...

specjalnie wielkich kompleksów nie mam, może kilka, ale popatrzę na eleganckie kobiety i tez mi się zachciewa czegos więcej ;-)
  • ja sobie ładne sukienki i inne wrzucam na tablicę na Pintereście:
    https://www.pinterest.com/annaszostek50/dresses-other/
    jest to dla mnie jakaś baza inspiracji... chociaż wciąż daleko mi do eleganckiego ubierania się ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.