Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wyprawka szkolna

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«134

Komentarz

  • ja bym pierwszakowi takiego nie kupiła...
    ale to moje zdanie jest
  • ale ładniutki bardzo ;;)
  • A dziecko demoluje czy ostrożne?
  • to pierwsza klasa?
  • Tak sobie myślę, czy łatwo Jej tam będzie znajdować rzeczy.
    Rozumiem, że jest podział: kredki, pisaki, ołówki i inne, ale później czy Ona sobie w tym piórniku nie namiesza i będzie szukać i szukać.

    Z własnego, dziecięcego doświadczenia pamiętam, że pierwsze piórniki, to miałam takie duże rozkładane na cztery części i z dużą ilością gumek wszelkich za które się wtykało przyboru: ołówek, gumkę, temperówkę, klej, kredki, pisaki itd.

    Łatwo się znajdowało i bardzo łatwo było utrzymać tam porządek.

    Twój piórnik z linka, bardzo fajny, jak dla mnie, ale ja lubię takie kolorowe wzory w dodatkach typu portfel, torba na zakupy czy piórnik :).
  • U nas flamastry były na początku zabronione, i tylko ołówkiem pisali.
  • Kątomierz zupełnie niepotrzebny, linijka chyba też. Nożyczki chyba potrzebne. U nas herlitza ale i tak demolują pół roku - rok.
  • Tez jestem za klasycznym, z gumkami. Dzieci maja mase rzeczy w tych piornikach: dwa rodzaje olowkow, gumka, posak do folii, temperowka, klej, kredki,... z gumkami jednak latwiej znalezc, a li jako kontrolowac, czy wszystko ok i niczego nie brakuje.
    My sprawe rozwiazalismy tak, ze syn w piorniku ma kilka podstawowych kolorow kredek, zeby cos zaznaczyc, podkreslic, a na plastyke osobne, ladne w metalowym pudelku.
  • Też zależy czy nosi plecak sam, wtedy lepiej lżejsze rzeczy. Podstawowe kredki, ołówek, klej CR, nożyczki.
  • Takie lepsze kredki, to robi firma Faber Castell.
  • Zdaje się trójkątne są kredki dobre dla niewprawnej ręki, u nas pani kazała bambino w drewnianej oprawie i tyle wyboru.
  • milan polecam... mają b. dobrej jakości rzeczy...
  • Moja córka była bardzo zadowolona z takiego piórnika łączącego luźne z kilkoma gumkami na ołówek, pióro, gumkę, linijkę. Jak się go otworzyło to na tej przykrywce były gumki i można było włożyć te rzeczy, które muszą być w porządku, bo np. ołówek lubi się tępić wrzucony do takiego worka i trudno znaleźć. Nie pamiętam firmy wiem, że w Empiku kilka lat temu był. A i był usztywniony. Tylko ona był chyba w trzeciej klasie, a moje dziewczyny w pierwszej to uwielbiały układać rzeczy w tych piórnikach, co na wszystko jest miejsce. Te piórniki są też różnej jakości, nam bardzo podpasował tej firmy,bo w porównaniu do innych miał lekko chodzący zamek i porządny w środku:
    http://allegro.pl/piornik-z-wyposazeniem-rachael-hale-kotki-i5481858239.html
  • Z tej firmy można dokupić pasujący do kompletu taki typu saszetka, na pisaki na przykład.
  • Przepraszam, to literowka byla. Chodzi o pisak do pisania po folii, taki niezmywalny. Nie wiem do czego uzywali, ale byl w spisie rzeczy potrzebnych.
  • edytowano sierpień 2015
    Obie córki mają Herlitz. Jedna ma go już 3 lata i nadal jest ładny. Piorę raz do roku w pralce.
    taki:
    image

    Kredki i ołówki Herlitz trilino są świetne.
    image
  • AgaAga
    edytowano sierpień 2015

    Moim zdaniem Milan jest porządny, możesz kupić.
    Dziewczynki zasadniczo lubią system osobnej gumki na każdy drobiazg. Młody nie cierpiał, skutecznie zresztą, ale dziewczynkom się podoba.
  • Młodą zapytam jutro, jakie są jej ulubione kredki, bo u nas taki przerób, że straciłam dawno rachubę.
  • @manna, no racja, lubię sprzątać, teraz, jak mam własne mieszkanie.

    Jak byłam dzieckiem, sprzątała mama i starsza siostra, a ja byłam typowym leniem i leserem :).

    Za to piórnik z gumkami mi odpowiadał bardzo. Koleżanki z klasy też taki miały.

    Taki do wrzucania później każdy z nas miał, każda w sumie, ale to tak dopiero koło 5-6 klasy szkoły podstawowej.

    Taki piórnik, który pamiętam i był naprawdę dobry w podstawówce, miałam w 3 lub 4 klasie, Herlitza :), z tymi gumkami właśnie.
  • http://dzieciakwszkole.pl/product-pol-9517-Piornik-Smart-Mix-31-czesci-Sweetie-Pie-Herlitz.html

    Taki mniej więcej jak ten z linku.

    Dużo gumek i jest też miejsce na ekierkę ;).

    Ale nie namawiam, znasz swoją córkę, jeśli wiesz, że bardziej odpowiedni byłby taki jak w Twoim linku, to śmiało. A jak Ona stwierdzi, że jednak jest słaby, to ten Twój możesz Ty przejąć. A tego z gumeczkami raczej nie użyjesz dla siebie.
  • @Manna, czasem szkoła wymaga konkretnego typu piórników, jak jeszcze nasze dzieci chodziły do szkoły, to miały mieć jednokomorowy na suwak, do noszenia ołówków i gumki, a kredki bambino i farby mieli w szkole, w szafkach.
  • U moich sprawdzały się dwa piórniki tuby
    1. tylko kredki
    2. reszta przyborów

    bez gumek, bez schowków

    grunt, żeby szybko znaleźć co się aktualnie potrzebuje
  • Ja byłam średnio porządna jako dziecko, a układanie rzeczy w piórniku sprawiało mi nieopisaną przyjemność :)
  • Do 30 zł to można herlitza pusty piórnik kupić ale czy to najlepszy wybór nie wiem, może są trwalsze. U mnie J. nie czekał aż się gumki porwą , ponacinał je nożyczkami więc pierwszy piórnik to był falstart. Ale te z gumkami są o tyle lepsze, że jak zarządzam przegląd techniczny plecaka i piórnika, to od razu widać co potemperowane, co pogubione itp.
  • U nas herlitza sie zacinał, przereklamowany moim zdaniem, inne rzeczy zawsze były ok, ale na piórniku się zawiodłam.
  • Plecak po dwóch latach przetarł się na spodzie (jak przecięty wygląda). A które piórniki @Zuzapola dobre?
  • @manna milan wszystko ma dobre od kredek po gumki temperówki flamastry...to chyba włoska firma
  • tutaj poszczególne piórniki różnią się kolorami
    no świetny, bardzo mi się podoba
  • @manna nie przejmuj sie ;) moj syn ma straszny badziewny piornik, babcia mu kupila, bo sie taki wlasnie spodobal. Oczy bola, jak sie czlowiek na to patrzy, ale jest i z tego jak wyglada, to nawet do drugiej klasy sie nada >:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.