Ziemia Obiecana

Niestety, w ostatnich dniach było ich bardzo wiele. Jedną z nich był 55-letni pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej z Jelcza-Laskowic w woj. dolnośląskim, który kosił trawę na polu. Jak podaje Gazeta Wrocławska, przechodząca w pobliżu kobieta zauważyła jak wysiada z ciągnika, zatacza się i traci przytomność. Mężczyzna mimo reanimacji zmarł. Jego twarz była rozgrzana do czerwoności. Przy temperaturze 34 stopni w kabinie pojazdu było prawie 60 stopni.

Kolejny przykład pochodzi z Lublina, gdzie kierowca jednego z trolejbusów dostał udaru. Jak informuje Kurier Lubelskim, mężczyzna dostał silne bóle głowy, dreszcze i mdłości. Wracając z pracy wymiotował, nie mógł też wyprostować ręki. Zmierzona w pojeździe temperatura wyniosła aż 42 stopnie. Zdarzenie to mogło się skończyć trwałym kalectwem.

Z kolei, jak podaje Gazeta Olsztyńska, w Zakładach Przemysłu Odzieżowego "Warmia" w Kętrzynie pracujące na hali kobiety skarżą się na warunki pracy urągające wszelkim standardom. Jest tak gorąco, że wełna parzy je w dłonie. Nikt już nawet nie liczy ile kobiet zemdlało, było ich tak wiele. Jedna z pracownic mówi, że jej przełożeni zabraniają informowania kogokolwiek o tych zdarzeniach, mają również zakaz wzywania pogotowia. Oczywiście jest to pogwałcenie prawa, jednak pracownicy boją się utraty pracy, a więc i środków do życia w jednym z najuboższych regionów w naszym kraju.


Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.