Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ile macie garnków?

124»

Komentarz

  • Jaki garnek 10 l i gdzie go kupic online?
  • @uJa, moje garnki to OUMBÄRLIG z Ikea, właśnie popatrzyłam, że maja nowość - 15l, muszę poprosić męża, to mi w przyszłym tygodniu kupi. 10l. mam dwa.
    Podziękowali 1uJa
  • Za dużo i za mało czyli mam nie takie jak potrzebuje
    Podziękowali 1Lome
  • W sam raz.

    A i tak używam, nr 1 granitowego i nr 2 granitowej patelni.

    Od kiedy je mam, inne z mojej szafki mnie nie interesują :D.
  • Ciekawe @MonikaN jakie to są? 
    Podziękowali 1nowa
  • Takie z drobinkami granitu na powierzchni.
    Bardzo dobrze się smazy, a nalesniki to poezja. Nic nie przywiera. Wszystko smażę bez tluszczu, bo nie lubię.

    Dobrze się myje, nie wiem jak w zmywarce, bo nie posiadam. Ręcznie jest bardzo ok.

    Tę patelnię mam spora, chyba 28 cm (nas 5 osób) i wystarczy.

    Garnek nie wiem jaka pojemność, ale też nam wystarcza.

    Ps mam też ceramiczne patelnie i są fajne do potraw duszonych, do kotletow tez mogą być. Natomiast granit, to jest super sprawa do nalesnikow, plackow, kotletow.

    Tak jak pisalam, uzywam 1 patelni i 1 garnka do codziennego gotowania 
  • 1 garnek? A jak przyjdzie zrobić zupę kartofle i sos 
  • edytowano październik 2017
    To mam jeszcze inne. Ale juz ich nie lubię zbytnio.

    Ja tak nie gotuję @nowa, albo zupa albo drugie danie. 
    Z sosów, to robię je na patelni z dużą ilością warzyw + makaron gotuję. 
    Podziękowali 1nowa
  • Skatarzyna powiedział(a):
    @uJa, moje garnki to OUMBÄRLIG z Ikea, właśnie popatrzyłam, że maja nowość - 15l, muszę poprosić męża, to mi w przyszłym tygodniu kupi. 10l. mam dwa.
    tak czułam że padnie Ikea ;/ za daleko mam
  • Pytalam jakie to sa bo teraz multum takich kamieniopodobnych. Tez aktualnie z takiej korzystam. Staram sie jej nie przepalic bo wtedy zaczyna przywierać.
  • @wielorybek, mam firmy Granita,są w necie, za te w necie nie recze, kupowalismy stacjonarnie.
    Podziękowali 1wielorybek
  • uJa powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    @uJa, moje garnki to OUMBÄRLIG z Ikea, właśnie popatrzyłam, że maja nowość - 15l, muszę poprosić męża, to mi w przyszłym tygodniu kupi. 10l. mam dwa.
    tak czułam że padnie Ikea ;/ za daleko mam
    @uJa ale Ikea do Ciebie raczej nie ma za daleko :wink:
    Przecież możesz kupić przez internet
    https://ikeomania.pl/116-garnki-i-czajniki

  • edytowano październik 2017
    Nie mamy szczęścia do patelni, kupiłem litą tytanową, ale nie działa na kuchni elektrycznej, chyba ktoś z nas polał ją zimną wodą :# i już nie jest idealnie płaska. Do gazu idealna, na wyjazdy albo jak prąd padnie. Można śmiało szorować druciakiem, ale wszystko przywiera. Lekka, można by w plecaku nosić, gdyby nie rozmiar.

    Mamy garnki ze stali chromowej, ale też dużo fajnych garów z grubego aluminium i inne, pokryte teflonem, wszystko do wymiany, bo ponoć i aluminium i teflon szkodliwe. :'( A to nie lada wydatek. :'(  
  • My naszą patelnię na wakacje zabieramy, mimo, ze jezdzimy do domków z wyposażeniem.
    Podziękowali 2NC500 wielorybek
  • A to od zimnej wody się wybrzuszają? aha....
  • Tej mojej jest nic, Song opisal inną patelnię.
    Podziękowali 1NC500
  • 80 zl płaciłam, warto
  • tkmaxx .. od 80zł sa około i dają radę naprawdę jestem b zadowolona.. Wczesniej próbowałam kupic dwa razy drozsza w nadziei ze bedzie na 10 lat :) 
  • edytowano październik 2017
    wielorybek powiedział(a):
    A to od zimnej wody się wybrzuszają? aha....
    Jakby była super gruba, to pewnie można by było do niej strzelać :D . Jest gruba, widać nie dość. Gdzieś czytałem, żeby wystudzić przed myciem, ale przyzwyczajenie jest drugą naturą, wystarczy raz pod kran wsadzić i gimza :'( .
    wielorybek powiedział(a):
    tkmaxx .. od 80zł sa około i dają radę naprawdę jestem b zadowolona.. Wczesniej próbowałam kupic dwa razy drozsza w nadziei ze bedzie na 10 lat :) 
    Tikej jak zwykle dba o klienta :D. Ma ci on dobrze ze mną...
    Elunia powiedział(a):
    A orientacyjnie ile kosztuje? Muszę kupić nową patelnię i albo kupię tanią ceramiczną albo...?
    Orientacyjnie to rozbój w biały dzień :'(. Rozgrzejesz, Ty albo ktoś raz tylko przez gapiostwo wsadzi pod kran i już na elektrycznej kiepsko smaży, a żar bucha w twarz. Jak masz gaz, to polecam, gruba blacha kosztuje ale tylko taka ma sens. Przywiera, ale potem druciakiem ją bez litości, a co >:) !
    To patelnia dla starszych i chorych, no i do plecaka, bo nawet pancerna blacha nic nie waży!
  • Polecam patelnię że stali węglowej. Są niezniszczalne i nieprzywierające pod warunkiem że umie się zrobić czarną powłokę ze zwęglonego oleju lnianego. 
  • @AleksandraB jekos mnie to nie przekonuje.

    Za to te garnki @MonikaN brzmią ciekawie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.