Wrocławianki (albo inni zorientowani we Wrocławiu) - dziękuję za poradę komunikacyjną

edytowano wrzesień 2015 w Pomagajmy sobie
Od dłuższego czasu wybieramy się do wrocławskiego ZOO, informacja od @Lila o tańszych rodzinnych poniedziałkach sprawiła, że pomyśleliśmy o ostatnim dniu wakacji. Zaczynamy się przymierzać do wyprawy (z Poznania) i doszliśmy do etapu parkowania w okolicach ZOO. Prześledziliśmy już informacje na temat parkingu Budimexu i następstw jego budowy i nie uśmiecha się nam korzystanie z niego. Czy gdzieś w dalszej okolicy (w zakresie dojścia piechotą) można sensownie zaparkować na cały dzień, ewentualnie gdzieś dalej z prostym dojazdem komunikacją miejską? Możecie coś poradzić? Oczywiście może być płatne, ale nie prawie drugie tyle co bilet dla całej rodziny...

We Wrocku się urodziłam i mieszkałam w dzieciństwie, ale to już ponad 30 lat temu było, więc niczego mi to nie ułatwia ;-)

Komentarz

• edytowano sierpień 2015
    Parkowanie przy Zoo jest możliwe - ale baaaaardzo kosztowne, bodajże 5 zł/h (albo nawet 6 zł, nie pamietam) na parkingu pod Halą Stulecia.
    Przy Zoo - wszędzie zakazy.
    Można pojechać ul. Olszewskiego dalej - w okolice ul. Wittiga - i tam np. pod kościołem redemptorystów zaparkować.
    Do Zoo wystarczy cofnąć się o jeden przystanek jakimkolwiek tramwajem do albo spacerkiem.
  • Można też pojechać na Niskie Łąki, tam zaparkować i przejść kładką.
  • A przez internet biletu nie można kupić?Mój zięć kupował i ani minutki nie staliśmy w kolejce.
  • No właśnie z tego, co na stronie zoo czytamy, przez net można kupić wyłącznie bilety indywidualne, normalne i ulgowe, a tych rodzinnych już niestety nie :-(

Dzięki @ciapek za to info, widzę że trzeba się nastawić na ostrą walkę. Tak właśnie planowaliśmy, żeby skoro świt tam być, czyli od nas wyjechać po ciemku jeszcze. Ale to by była wiocha, jakbyśmy do tego afrykarium nie weszli... czyli trzeba tam biec zaraz na początku...

I dzięki Wam wszystkim za pomysły na parking, zaraz looknę na mapę, gdzie to wszystko jest.
  • Afrykarium otwierają później niż Zoo, chba o 11, a Zoo o 10.Jak będziecie o 9 - 9:30 to moim zdaniem spokojnie wejdziecie.
  • edytowano wrzesień 2015
    Początek września mnie wessał i dopiero znalazłam chwilę, żeby zameldować, że plan został zrealizowany w 100%, wszystko się udało, jakby tylko w poniedziałek było parę stopni mniej, to już w ogóle cud miód malina.

Udało się nam wyjechać z domu przed 6, więc na miejscu byliśmy trochę po 9 i byliśmy zupełnie sami przy kasach. Tabun ludzi zwalił się po 10, bo o 10:30 otwierali Afrykarium i wytworzyła się pod nim spora kolejka, która jednak bardzo szybko się rozładowała. Ok. 12:30 już jej wcale nie było, bo wtedy wychodziliśmy.

Co do parkowania, mąż znalazł w necie informację o Intakus Park, parkingu Dolnośląskiej Kompanii Piłkarskiej (ogrodzony placyk koło jakiegoś stadionu) na terenie przy samym ZOO, wjazd z Wróblewskiego, jeszcze przed Wittinga. Za parkowanie na cały dzień (byliśmy do po 17, ale pan mówił, że działają do późnych godzin wieczornych) zapłaciliśmy tam 10 zł.

Tak więc @ciapek @Lila @Elzunia @manna dziękuję
    a innym polecam :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.