Wrocławianki (albo inni zorientowani we Wrocławiu) - dziękuję za poradę komunikacyjną

edytowano wrzesień 2015 w Pomagajmy sobie
Od dłuższego czasu wybieramy się do wrocławskiego ZOO, informacja od @Lila o tańszych rodzinnych poniedziałkach sprawiła, że pomyśleliśmy o ostatnim dniu wakacji. Zaczynamy się przymierzać do wyprawy (z Poznania) i doszliśmy do etapu parkowania w okolicach ZOO. Prześledziliśmy już informacje na temat parkingu Budimexu i następstw jego budowy i nie uśmiecha się nam korzystanie z niego. Czy gdzieś w dalszej okolicy (w zakresie dojścia piechotą) można sensownie zaparkować na cały dzień, ewentualnie gdzieś dalej z prostym dojazdem komunikacją miejską? Możecie coś poradzić? Oczywiście może być płatne, ale nie prawie drugie tyle co bilet dla całej rodziny...

We Wrocku się urodziłam i mieszkałam w dzieciństwie, ale to już ponad 30 lat temu było, więc niczego mi to nie ułatwia ;-)

Komentarz

 • edytowano sierpień 2015
  Parkowanie przy Zoo jest możliwe - ale baaaaardzo kosztowne, bodajże 5 zł/h (albo nawet 6 zł, nie pamietam) na parkingu pod Halą Stulecia.
  Przy Zoo - wszędzie zakazy.
  Można pojechać ul. Olszewskiego dalej - w okolice ul. Wittiga - i tam np. pod kościołem redemptorystów zaparkować.
  Do Zoo wystarczy cofnąć się o jeden przystanek jakimkolwiek tramwajem do albo spacerkiem.
 • Można też pojechać na Niskie Łąki, tam zaparkować i przejść kładką.
 • A przez internet biletu nie można kupić?Mój zięć kupował i ani minutki nie staliśmy w kolejce.
 • Afrykarium otwierają później niż Zoo, chba o 11, a Zoo o 10.Jak będziecie o 9 - 9:30 to moim zdaniem spokojnie wejdziecie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.