Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Duda podpisał ustawę o przymusowym szczepieniu na HPV

245

Komentarz

  • edytowano sierpień 2015
    Hmm...

    To dlaczego Duda spotykal sie z przedsrawicielami StopNop i przyjmowal petycje w tej sprawie,jesli bylaby podpisana przez Komorra?
  • Widocznie prezydent Duda ma puszczalską córkę, więc musi ją zaszczepić. Tylko czemu z innych dziewczynek chce przymusowo robić kurwy, to już nie wiem.
  • @MagdaCh, nie masz racji. Nie wszystkie typy onkogenne powodują klykciny. Trochę to by było zbyt proste, gdyby można rozpoznać gołym okiem.
  • @chabrowa ale chodzi o to:
    "31.Ustawa z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - podpisana 27 sierpnia 2015 r"?
    Bo z informacji wynika tyle co napisałam wyżej -przesunięcie środków finansowania. Samej ustawy nie mam teraz czasu szukać, a szkoda bo bardzo jestem ciekawa czy prawda czy ktoś mu robi koło ogona. Czy może cos innego miałaś na myśli? Może coś przeoczyłam bo na szybko szukałam.
  • I u mężczyzn mogą byc bezobjawowe.

    Czyli mężczyzna może mieć, zarażać i nawet nie wiedzieć.
  • @Bambidu

    no ja znalazłam, ze to wlasnie w tej ustawie.

    Podobno rozwazana jest obowiazkowa przeciqko pneumo meningo i hpv wlasnie.
  • Jaka to grupa będzie obowiązkowo szczepiona? :ar!
  • A i zmiana sposobu finansowania się z tym łączy.

    Bo, żeby byly obowiazkowe musza byc bezpłatne.

    A na razie nie byly.
  • Rzetelne info. Marzenie.
    Skąd niby wziąć rzetelne info?


    Trzeba by mieć dostęp do wyników badań i jeszcze umieć je interpretować.
  • Bo to taki myk-zrobimy szczepienia za free.
    HURRRA!

    A dalej malym druczkiem - i zrobimy je obowiazkowe.
  • Ale to chyba nic nowego - wszystkie szczepienia w Pl, jeśli są bezpłatne, to są obowiązkowe. Jeśli już ustawodawca uzna, że to takie dobro, że trzeba je z publicznych środków finansować, to obywatel ma obowiązek z tego dobra korzystać :-?
  • Nie wiem jak Wy ale ja widzę sporą różnicę między " obowiązkowe" ( tu już wiemy czym to sie je) a " przymusowe" jak w tytule wątka. Zapachniało mi manipulacją, bo o przymusowych szczepieniach na razie w Polsce nie słyszałam.
  • edytowano sierpień 2015
    @Bambidu - ale w zależności od zwyczajów w danym regionie, zdarza się, że te obowiązkowe bywają przymusowe, bo bywa, że sąd zasądza grzywny celem przymuszenia. Polskie prawo przewiduje takie rozwiązanie. Nawet ograniczenie władzy rodzicielskiej przewiduje...
  • W skrócie: HPV to nie choroba. To wirus, który może ale nie musi powodować raka szyjki macicy. Jest dobrze ponad setkę szczepów wirusa HPV. Szczepionka pokrywa tylko kilka z nich. Nie udowodniono w żaden sposób jej skuteczności w zapobieganiu rakowi szyjki macicy. Jest za to dostępna skuteczna profilaktyka w postaci regularnych cytologii. Szczepionka HPV powoduje liczne poważne skutki uboczne i jest całkowicie zbędna.
  • Aha jeszcze - są badania wskazujące na to, że podanie szczepionki nosicielkom HPV, zwiększa ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.
    Dlatego naciskają na szczepienie dzieci czternastoletnich i młodszych. Ale - patrz wyżej.
  • Od rana na Polsat News siedzi jakiś "specjalista" i grzmi o nieodpowiedzialnych rodzicach nieszczepiących dzieci, co nie mają pojęcia o temacie. Ja bym chciała żeby mi odpowiedział, dlaczego, jeżeli szczepionki to takie dobrodziejstwo, w innych krajach EU nie są obowiązkowe?
  • @Bambidu ja ne widzę takiej różnicy jak Ty. Moze dlatego ze prowadzę korespondencję z sanepiden ktory "nakazuje" mi wstawiać sie na badania kontrolne celem kwalifikacji do szczepienia. Oraz dlatego ze pani dr weterynarz z sanepidu udowadnia mi w tejże korespondencji, ze szczepienie mojego chorego dziecka jest ok! I nakłada na mnie "kary" pieniężne. Ale moze mamy inna definicje przymusu...
  • Oczywiście, chodziło mi o to, że każdy obowiązek łączy się z przymusem jego wykonywania. Przepraszam, że tego nie wyjaśniłem.
  • @Taja doskonale cię rozumiem bo mam podobną sytuację. Jednak od strony formalnej ( nie stopnia zaangażowania poszczególnych oddziałów Sanepidu) mamy do tej pory obowiązkowe szczepienia i jeśli czytam w mediach, że teraz konkretne szczepienie będzie przymusowe to odbieram to jako wyższy stopień nacisku niż dotąd ( z doprowadzaniem siłą wbrew woli rodziców itp.)
    @Maciek masz może pod ręką konkretny ustęp ustawy o tym HPV?
  • edytowano sierpień 2015
    @Katarzyna,
    wołam Cię.
    Nie chcę szczepić córek!



    Smuteczek, jak napisał Maciek ..
  • @Olesia - a jak mam Ci pomóc?
  • A nie, tak wydawało mi się, że dysponujesz "rzetelnym źródłem" dotyczącym tych szczepień...
  • @Olesia, bo już myślałam że wzywasz groźną @Katarzynę na pochybel ustawodawcom coby własnom piersiom Twych córek broniła... ;))
  • @jukaa Ten materiał na tv republika oglądałam, w artykule Terlikowskiej, ktory linkowałam, jest tez duzo informacji.

  • To będzie przymusowe tylko dla dziewczyn? To może skorzystać z ustawy o uzgodnieniu płci? :-(
  • Odwoływać się od obowiązku szczepień z tłumaczeniem, że "chcę poczekać do ukończenia przez moje dziecko pełnoletności, kiedy to samo zdecyduje czy chce być chłopcem czy dziewczynką"? :D
  • Zwróćcie uwagę, że weto prezydenckie w tej sprawie zostałoby prędziutko przez obecny parlament odrzucone.

    Wydaje mi się, że jedyny sposób zablokowania tej ustawy, to wybranie sensownego parlamentu, który przegłosuje nowelizację. A przed wyborami: dobijać się do kandydatów (nawet nie tylko swojej partii) ze swojego okręgu, żeby wiedzieli, że dla ludzi ta kwestia jest ważna.
  • Gregorius a ty z ch...em na łby się zamieniłeś? Urlop skończyłeś i wróciłeś puszczać bąki? Ja możesz tak pisać o córce prezydenta? No rzygać się chce...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.