Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MdM a wielodzietni

24567

Komentarz

  • edytowano marzec 2016
    Nie musisz mieć przy sobie na pierwszej rozmowie żadnych kser, wystarczy, że będziesz znała liczby - ile zarabiacie, ile macie tego kredytu, przybliżona wartość waszego mieszkania, jaki wkład własny (jeśli macie jakiś oprócz dopłaty mdm), w jakiej cenie kupicie nowe mieszkanie, jakiej będzie powierzchni itp. (chociaż przybliżone wartości) Co do kosztów utrzymania mówiliśmy "nie wiem" i wpisywali nam najniższe możliwe do zaakceptowania przez system (zdolność liczą w specjalnym programiku)

    Oni to sobie później sprawdzają już przy wniosku, który składacie raczej nie na pierwszym spotkaniu - chcą zobaczyć umowę o pracę albo sami sprawdzają wpływy na konto (przy wniosku podpisujecie zgodę, że mogą to zrobić)

    jeśli macie kredyt i spłacacie regularnie, jest to plus, bo macie dobrą historię kredytową (o ile zgodziliście się, by wpisać go do BIKu, ale przy takiej kwocie pewnie tak)

    e: @Kalinosia
  • @Kalinosia nic nie musisz mieć, tak jak @malagala pisze, musisz mieć ze sobą dane o Waszej sytuacji.
  • @malagala, dzieki! :))
    @Basja :)

    to brzmi dobrze :)
    Mysle ze sprzedaży nie da się uniknąć, bo banki muszą mieć już historię wynajmu, żeby uwzględnić to w zdolnosci kredytowej..Swoją droga, to tak lichwiarsko oprocentowana pozyczka, ze chyba jak jej się pozbędziemy, odetchniemy z ulgą ;)

    Dzis szukalismy za to kilka godzin znowu mieszkan i domow na mdm w naszej czesci Warszawy..lichy wybór bardzo..
  • hmmm a czemu dla banku ma się bardziej liczyć historia wynajmu niż historia spłaty już Waszego obecnego kredytu? To chyba bardziej buduje Wasza historię kredytowa i Was uwiarygadnia.
  • edytowano marzec 2016
    Bo jaką ma gwarancję, że wynajmiemy faktycznie? A jesli nie uda nam sie znaleźć najemnców, to bedziemy musieli z wlasnej pensji oplacac te 1200 m-cznie plus oplaty za mieszkanie..tak mi kiedys pani w banku mowila :)
  • aaaa to ja zle zrozumialam, chyba pora spać ;)
    Bo zrozumiałam że sprzedajcie mieszkanie i sami idziecie na wynajem i ten wynajem ma budować Wasza zdolność.
  • :) Nie, chcemy sprzedac, zeby w ogóle miec zdolnosc :P heheh
    Dzięki Basja :)
  • spoko to tak zrozumiałam od początku :)
    Ja na pierwsze spotkanie z bankiem wybrałam strategie, że poszłam do małego oddziału, tam mnie skierowali do kierowniczki oddziału która mi bardzo pomogła i uświadomiła że mamy szanse kredytowe gdy cały czas niby zdolności nie było.
    Odwagi nabrałam po tym spotkaniu i pewności siebie gdy szłam już do innych po ofertę.
  • O, no widzisż, to już coś :)

    Nie mogę tylko znaleźć aktualnej listy banków udzielających kredytów MdM..
  • edytowano marzec 2016
    http://mieszkaniedlamlodych.com/dokumenty-i-ustawy-dotyczace-programu-mieszkanie-dla-mlodych/

    wejdź w wykaz instytucji kredytujacych - w pdf jest aktualna lista banków.

    edit. lit.
  • @Lila, plis noooł..
    Juz jedną zalobe z tego tytulu przezylam, potem powiedzieli ze do maja jeszcze beda fundusze to sie ucieszylam..teraz jesli to prawda to jak zaczne szlochac nie skoncze do swiąt....

    @Basja dziekuje :*
  • @Lila też o tym słyszałam.
    Ale wiem że np. Bzwbk ma przyjmować i procesować wnioski z przelewem doplat w 2017. Tylko wtedy wszystko się przesuwa.
  • Co do BIKu można założyć sobie u nich na stronie darmowe konto i mieć podgląd w aktualne dane. Są informacje o spatach czy były w terminie realizowane. O zapytaniach z banków itp.

    W BIKu są dane o wszystkich trwających kredytach. Zgoda bądź nie na przechowywanie informacji dotyczy tylko tych spłaconych. Jeżeli jakiś spłacony kredyt był obsługiwany z opóźnieniem to trzeba cofnąć tą zgodę w banku. Bo działa na niekorzyść.
  • No właśnie. Oficjalnie już zamknęli dopłaty z mdm w tym roku :(
  • my i tak na przyszly czekamy...
  • @MAFJa

    ale widziałaś - juz można składac na przyszły rok - może lepiej już teraz zlozyc dokumenty, co?
  • O rety, nieźle... Ale czy decyduje kolejność zgłoszeń?
  • Wyczytałam, że o MDM mogą się starać rodziny wielodzietne nawet jesli nie jest to pierwsze ich mieszkanie. Tylko co np w sytuacji gdy jest mieszkanie na kredyt(jeszcze indeksowany do CHF)? Nawet po ewantualnej sprzedazy nalezałoby jeszcze sporo doplacić?Czy można wyanjmować to pierwsze kredytowane? Czy jest możliwe udzielenie kolejnego kredytu w ramach MDM ? Czy ktoś orientuje się co w takiej sytuacji?
  • @apolonia można ale wszystko zależy od zdolności kredytowej.
  • jak skladac na przyszly rok... mamy kredyt w rodzina na swoim.. znajomy ostatnio twierdzil ze to nas dyskwalifikuje do mdm.. jesl bralismy udzial w rns... mi sie to nie klei... ktos cos? z dokumentami raczej na 3cie dziecko pewnie trzeba czekac.. my mamy 2 na razie.. we wrzesniu - pazdzierniku mamy nadzieje 5
  • @MAFJa z moich wiadomości udział w rns zamyka wam już dostęp do mdm.
  • @MAFja na stronie mieszkaniedlamlodych.com można zadawać pytania, raczej rzetelnie odpowiadają, ale to nie jest zadna rzadowa strona. Rns z tego co wiem nie ma znaczenia, ale nie można dwa razy korzystać z mdm
    Wniosek do bgk można złożyć dopiero jak macie to trzecie (czwarte i piąte ;) ) na świecie. Jak teraz zlozycie, będzie sie Wam juz zawsze liczyla taka sama doplata, jaka otrzymalibyscie przy dwojgu
    Sadze, ze na temat procedury więcej będą wiedzieć w banku
  • @MAFja bardzo Cie prosze jak sie dowiesz daj znac. A kredyt w Rns macie lub macie zamiar miec splacony do czasu wziecia w mdm?
    My wprawdzie na razie sie miescimy ale jak wiadomo trzeba myslec z duzym wyprzedzeniem o tym kredycie to wolalabym wiedziec.
  • Znalazlam taka wypowiedz "krzyska" na stronie wyzej podanej jakoszczedzacpieniadze wyglada na dobrze zorientowana osobe:
    "Jesteśmy w podobnej sytuacji, z tą różnicą, że już nie korzystamy z dopłat RnS po sprzedaży mieszkania. Chcemy teraz skorzystać z MdM z tytułu wielodzietności. Konsultowaliśmy sprawę z prawnikiem i po analizie obu ustaw (Mieszkanie dla Młodych po nowelizacji oraz Rodzina na Swoim) nie widzi przeszkód, żeby takie takie dofinansowanie dostać. Niestety opinia BGK oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju jest odmienna, ale powołują się na art. 10 ust.10 pkt 1, którego sens jest jednak inny, a interpretacja urzędników jest bardzo naciągana. Niestety trzeba będzie o swoje powalczyć. Poszukujemy osób, które są w tej samej sytuacji, żeby połączyć siły!"
  • super. tak tez myslalam... my chcemy wtedy sprzedac mieszkanie... liczymy wtedy na pare dych na plusie zeby moc zaczac wykanczac np. deweloperski stan albo remontowac uzywane...
  • Chyba nerkę sprzedam albo dwie żeby mieć na wkład własny. Czemu tak go podnoszą...? :(
  • zeby potem nie plakac ze sie nie ma na rate kredytu
    bardzo dobrze ze podnoszą
    Podziękowali 1Coralgol
  • no pewnie niech te rodziny co kredytu z rata 1000 nie dostana bula 1500 wynajmu za 3 pokoje
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.