Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MdM a wielodzietni

12357

Komentarz

  • No dobrze, wszystko racja - tylko co mi po tych dywagacjach, jak potrzebuję-potrzebujesz dachu nad głową?
    Mnie zastanawia kwestia TBSów. Dlaczego, zamiast prywatnych inwestorów takim inwestorem nie są miasta i gminy?
    TBS musi kupić grunt pod bloki, wybudować, itp-bierze na to kredyt, który potem lokatorzy spłacają.
    A jakby tak takim inwestorem było miasto/gmina, to odpada choćby kwestia zakupu gruntu.

    Nie wiem, czy ceny naszych nieruchomości są aż tak wysokie (w proporcji do zarobków). Mam wrazenie, ze chyba jednak porównywalne
  • edytowano marzec 2016
    Widać po niektórych ze informacyjne lobby bankowe działa;(.
    Problem jest z kreacja pieniądza przez banki. Żeby wszystko było ok, powinny mieć prawie całosci zabezpieczenie w depozytach a mają zaledwie niecałe 5 %. Czyli pożyczają wirtualne pieniadze, których nie mają, a sciągaja kilkukrotność realnej kwoty. Takie są biedne te banki, że prezesi zarabiają 36 tys dziennie, a srednio 300 tys miesiecznie i oplaca im się zbyć wierzytelności niesplacanych kredytów za 9% ich wartości...
  • @apolonia

    "powinny mieć prawie całosci zabezpieczenie w depozytach a mają zaledwie niecałe 5 %. Czyli pożyczają wirtualne pieniadze, których nie mają, a sciągaja kilkukrotność realnej kwoty."

    CAłkowita racja.

    A wiesz, kto wtedy i ile by dostawał kredytów?
    Podziękowali 1Coralgol
  • Upadłość bankowa w POlsce działa, tylko jak pisała joachm, po straceniu wszystkiego-np 10 lat spłat kredytu, mieszkania(domu), calego innego majątku(samochody, działki itp) przez nastepne 3 lata zabierają część pensji jeszcze na poczet tego wirtualnego długo. Gdyby u nas było takie rozwiazanie jak w US, ze zabezpieczenie kredytu stanowi nieruchomość to oddanie kluczykow zalatwiloby sprawe i bank musial by się liczyć z klientem, a teraz to czysta lichwa. Tylko wtedy konieczne jest posiadanie wkladu wlasnego, co jest oczywiste. Jak ktos nie jest w stanie odlożyć 10-15% na mieszkanie to znaczy ze go na niego nie stac i juz.
  • @Chabrowa i lepiej dla ludzi, żeby nie brali kredytół bo to pętla na szyję. Gdyby 10 lat temu banki nie pożyczały na potęgę kredytów, ceny mieszkan w Waszawie byłyby znacznie bardziej realne.
  • Nie wiem, co po dywagacjach, rozmawiamy.
    I właśnie to jest pytanie, na ile kredyty sa potrzbne tylko dlatego, ze istnieją.
  • @apolonia

    całkowita racja!

    dlatego uwazam, ze kredyty nie sa dla wszystkich.
    Moje poprzednie wypowiedzi odnosiły się do wpisów ludzi, ktorzy pisali, ze kredyty powinny być ogólnie dostepne.
  • @kociara tez mysle, ze ceny nieruchomości nie sa wysokie względem zarobków, ale ceny innych produktów juz tak, wiec na nieruchomości zostaje dużo mniej, no przynajmniej względem tzw. zachodu
  • czy ktos na tyle siedzi w temacie ze moglby sie dowiedziec czy rzeczywiscie udzial w rns w przeszlosci wyklucza udzial w mdm? wlasnie dostalam info z kolejnego zrodla ze tak..
  • no nie wiem - jestem 50km od warszawy i ceny sa odrobine nizsze ale szału nie ma. na pewno nie 2 razy nizsze
  • ja nie odejde od tego myslenia bo mam tu dziadkow i znajomych do pomocy ktora bedzie bezcenna zaraz.. najwyzej sie sprzeda te 50m i pojdzie w drozszy wynajrm.. w koncu bogaci bedziemy
  • @MAfja a moze dowiedz się w gminie o możliwość otrzymania mieszkania komunalnego, Wasza sytuacja jak najbardziej kwalifikuje się do takiego wsparcia ze strony miasta.
  • Do starań o komunalne mieszkanie nie można mieć własności.
  • Podwarszawski Wawer tez drogi...ceny w moim odczuciu bardzo zawyzone..
    Ostatecznie bedziemy musieli poradzic sobie bez mdm..boje sie wysokosci miesiecznej raty, ale co poradzic :( mieszkanie u notariusza sprzedajemy za dwa tygodnie i nie ma juz mozliwosci zejscia z tej sciezki. Byleby tylko ten kredyt dostac..;)
  • @MAFJa a może zamiana. U nas w Gd jest taka możliwość.
    Można swoje własnościowe zamienić na większe komunalne z możliwością wykupu. Wymaga to wysiłku i determinacji ale da się.
    Wszystko zależy od zasobów gminy albo czy się znajdzie chętnego na zamianę.
  • Zamiana nie wchodzi w gre jak jest niesplacony kredyt hipoteczny. Bank nie przeniesie hipoteki na mieszkanie komunalne.
  • Co to za własność z kredytem, chyba banku... Trzeba sprzedać, spłacić kredyt i wynajmować większe czekając na komunalne.
  • Może to i jest pomysł, ale nie tak prosty jak piszesz. Sprzedać, spłacić ok, daj Boże. Ale trzeba wynająć nie większe ale małe mieszkanie, złożyć papiery i czekać...kilka lat.
  • Tak, ale mafja jest w wyjątkowej sytuacji dlatego powinna liczyć na specjalne wzgledy.
  • wiem ze da sie sprzedac to... a potem albo kredyt albo wynajem... wolelibysmy kredyt bo taniej
  • Mamy takie pytanie:
    Czy spotkaliście się z tym, że nie można przystąpić do MdM jak się brało udział w innych programach np. Rodzina na swoim?
    Nie można tego w ustawie znaleźć, ale w jednym banku nam tak powiedzieli.
  • A czy ktos wie czy jest jakis przewidywalny termin zamkniecia przyjmowania wnioskow o MdM na 2017 rok?..
  • nie wolno .. my po rnsie :/
  • edytowano czerwiec 2016
    Wiem... juz nie przyjmuja wnioskow w wielu bankach. Mowia ze starczy do polowy lipca. Tylko procedura w niektorych bankach jest miesieczna , wiec wnioskow nie przyjmuja. Jeszcze tydzien temu przyjmowali np w BGZ i PKO ale nie wiem jak teraz.
  • Na stronach bankow ponoc jest napisane.
  • Czy ktoś jeszcze ma nadzieję na dofinansowanie z MDM? 
    Raz po raz dochodzą do mnie informacje, że warto się już teraz zgłaszać do doradców finansowych i wtedy jest szansa. W banku powiedzieli, że teraz to zupełnie nie ma sensu bo i tak wniosków nie przyjmują. 
    Wiem, że generalnie się odradza korzystanie z pośrednictwa takich osób bo są drogie, ale może przy mdmie warto, żeby się załapać?
    Wiecie może coś w temacie?
  • Tylko na 2018. Na 2017 w połowie stycznia nie było już wolnych środków. 
    My zrezygnowaliśmy, bo w styczniu to żaden bank na nas nawet nie spojrzy, z MDM czy bez. 
  • edytowano maj 2017
    no o 2018 oczywiście chodzi :)
  • my sie czaimy na ostatni rzut mdm
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.