Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Rodzynek" w edukacji domowej, jak wprowadzać w męskie towarzystwo

Szukam pomysłów i inspiracji.
Nasz A. w listopadzie kończy 5 lat. Niedługo będzie miał czwartą siostrę (już ma, tylko jeszcze niesłyszalną ;-) Przez rok (w wieku 3 lat) chodził do przedszkola i funkcjonował dobrze. Od roku jest w domu ze wszystkimi dziewczynami. Co prawda ja też spędzam w domu sporo czasu i dość regularnie podejmujemy "wyprawy" we dwóch, ale chcielibyśmy dać mu więcej kontaktu z chłopakami.
Macie jakieś pomysły/doświadczenia?
Może znacie dobre zajęcia sportowe/ogólnorozwojowe (bez przegięcia wyczynowego) w północnej części Warszawy?
Może ktoś ma chłopca(ów) w podobnym wieku w ED i chciałby nawiązać bliższy kontakt?

Bierzemy też pod uwagę zatrudnienie jakiegoś mężczyzny (studenta?) do wsparcia edukacji wszystkich dzieci na etapie nauczania początkowego. Chodziłoby o kilka dni (przynajmniej 3-4) w tygodniu po 2-4 godziny dziennie. Jeśli znacie kogoś odpowiedniego chętnie nawiążę kontakt.

Wszelkie komentarze, refleksje, pomysły mile widziane...


«1

Komentarz

  • Zapraszamy do gromady wilczkowej dla chłopców, którą prowadzą Wędrownicy Mamy Róży. Dwa razy w miesiącu męska przygoda :)
  • Pomyślę poważnie ;-) kiedy będziesz w okolicy by obgadać?
    Sam prowadzisz czy kto jest Akelą?
  • Będę koło 10-go, możemy się spotkać.

    Akelą jest mąż pewnej zacnej forumowiczki.
  • Ja mam 6 i 7 latka w ED tuz obok Ciebie.
  • I do kompletu 5latke.

    Na etapie nauczania początkowego chcesz mieć dla dzieci zajęcia po 2-4h dziennie? To szkoła w domu się robi
  • Cos mi ucielo posta.... może moglibyśmy czasem cos razem zrobić albo jakieś zajęcia zorganizować czy się podłączyć?
  • @jan_u do edukacji początkowej nie ma potrzeby zatrudniania nauczyciela. To jest naprawde prosty materiał do nauki :-)
  • Ale moze ma to byc tez nianiek, ktory odciazy mame? Pomysl fajny, kibicuje guwernerowi :-)
  • @Aneczka08 przykładowo 3 dni po 4h, to nie jest b. dużo, a mama chciałaby doktorat dokończyć w tym roku, więc @E.milia ma rację.
  • E, poza tym kto powiedział, że pan guwerner będzie siedział z dziećmi przy stole, jak ogarnięty, to i na wycieczkę pojedzie i na wyprawę po lesie zaprowadzi i w ogóle.
  • Znam fajnego chlopaka po pedagogice. Bez pracy. Ale do 20.09. niedostepny.
  • Ale macie fajnie ze macie siebie w tej Wawie... zupelnie co innego niz byc gdzies tam rozsianym ...
  • @Malgorzata32
    20.09 to już niedługo, napisz namiar, a jakby były dalsze pomysły to też poproszę ;-)
  • no w sumie to ja też poza ścisłą nauką edukuję dzieci poprzez wycieczki, zabway i spotkania to w sumie wiele godzin dziennie wyjdzie:-) odezwałabym się do Ciebie w wolnej chwili, to pogadamy o wczesnej komunii i ED, ok?
  • @ramatha a ty skąd jesteś? Ja dotąd znam z forum więcej osób spoza Warszawy lub okolic niż Warszawiaków ;-)
  • Jak się Wam coś sprawdzi to za rok chętnie do łączymy lub skopiujemy.
  • Nie ma sprawy, będę relacjonował ;-), ale póki co wszelkie refleksje pomysły nawet nie przetestowane wrzucajcie.
  • @Agnieszka82 nie chodzi o to, że sami nie nauczymy tylko, żeby facet uczył i żeby się synu gender nie pomerdał jak mama już będzie dr inż., a tata gaduła ;-)
  • mamy w Polsce kościół żeńskokatolicki i mocno sfeminizowane szkoły...szkoda...

    z doświadczenia widzę, że nauczyciel - facet jest bardzo dobrą sprawą

    jestem bardzo pod wrażeniem, że w urszulankach jest tylu fantastycznych nauczycieli - facetów, takich mocnych autorytetów, kulturalnych, z ogromem wiedzy i z pasją...to wiele dodaje szkole, serio serio...może @jan_u masz rację szukając jakiegoś nauczyciela dla syna

  • Nasz M. wlasnie skonczyl 5 lat i tez jest w ED. Mieszkamy chyba niedaleko Was i tez jestem bardzo zainteresowana meskim towarzystwem dla syna.
  • fajne jest też judo :) zdecydowana większość uczestników to chłopcy, zajęcia są ogólnorozwojowe i nie mają wyczynowego przegięcia
  • @Aniuszka my też blisko, a nawet bliżej:-)
  • Aneczko08, tak tez mi sie wydawalo. Zbieram sie wlasnie od jakiegos czasu, zeby do Ciebie napisac po spotkaniu z naszym dyr. I zeby wyciagnac Was na wspolny spacer.
  • @jan_u ja z rawicza (okolice leszna) ... jesli chodzi o duze miasto to najblizej mi do Wroclawia.
  • @birdy masz jak w banku ze kiedys sie odezwe celem posocjalizowania i podyskutowania o ED :) no widzisz ja mam 3 latka i 10 miesieczniaka, wiec moga mlodsi sie posocjalizowac w swoim gronie :)A wy z samego Wroclawia czy z okolic?
  • @jan_u mieszkamy blisko Ciebie i mamy chłopaka z 2010 w ED, ostatnio widzieliśmy się z @Aneczka08 i dzieci świetnie się bawiły, na FB zawiązała się grupa ED z Bielan - może dołączysz? i Ty @Aniuszka?
  • Dzieki za pamiec. Wiem o grupie, zalowalam bardzo, ze nie moglam byc, ale nam piatki nie bardzo pasuja. Aneczka08 wspominala, ze wybieracie sie w czw na spacer, chetnie dolaczymy, nie masz nic przeciwko?
  • jeszcze się okaże z tym spacerem bo może będziemy musiały przełożyć, bo szykują nam się rolki w Moraczu - o ile będziemy mieć do czwartku rolki... dam znać @krajrogalikow
  • jeśli @Aneczka08 nie będzie mogła, to możemy się spotkać tylko w dwie rodzinki @Aniuszka - jeśli uda się we trzy będzie tym lepiej :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.