Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odczulanie - czy warto?

Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • U nas lepiej gdy wyeliminowalismy: firanki, kwiaty, dywan i ksiazki z widoku. Nie mamy tego w domu.

    Do tego dobra dieta i jakos sobie radzimy... Odczuwania sie boje bo to jednak cos jak szczepionka...
  • @Wanda - czytałaś ulotkę od tego Phostalu?
  • Polecam znaleźć charakterystykę produktu leczniczego. Tam są bardziej szczegółowe informacje niż w ulotce dla pacjenta. Powinna być podana częstotliwość poszczególnych reakcji niepożądanych. Mi się, niestety, nie otwiera, ale ja mam problem z przeglądarką.
  • O powikłaniach "po latach" nikt Ci w ulotce nie napisze.
  • Mój mąż był odczulany na trawy jako nastolatek poprawa bardzo duża. Acz uczciwie trzeba stwierdzić, że okres dojrzewania też potrafi sytuację poprawić,,więc do końca nie wiadomo, ile odczulanie, ile wiek pomógł.
  • Odkopuję...bo moja corka( potwierdzone badaniami) i chyba synowie są uczuleni na roztocza. Suchy kaszel i katar non-stop. Lekarka zalecila odczulanie jakims lekiem pod język.
    Na drugiej wizycie dowiem się co to za lek.
    Leki przecihistaminowe nie pomagają, sprzatanie domu też nie. Sterydy do nosa tez nie za bardzo.

    Poza tym u corki wyszlo lekka alergia na albumine biaka bydlęcego, na mleko nie wyszlo zadnej alergii. Niemniej jednak nie daje jej ani mleka ani serow, jogurtow itp. Sama nie wiem , wydaje mi sie , ze gdy pije mleko cz jogurt to kaszle bardziej przed zasnieciem i czasem w nocy.

    czy ktos moze mi dac link do wątka o alergii???nie moge znależć


  • Mój syn też już nie reagował na leczenie p/alergiczne, głównie roztocza, ale też trawy, w końcu zdecydowaliśmy się na odczulanie podskorne. Parę lat już minęli od zakończenia kuracji, nie wiem 2-3, na razie jest ok, czasem, podczas natężenia dużego pylkow musi zażyć tabletke, poza tym bez objawów.
  • Żeby było śmieszno- strasznie to refundowanej podskórnej też nie ma (firma po prostu przestala dostarczać do PL).

    Podobno była wstrzymana produkcja, ale już ponoć ma być wznowiona i szczepionki za jakiś czas mają być znów dostępne (choć nie od ręki, bo zawsze się na nie czekało przynajmniej miesiąc, są robione na bieżąco). Piszę o tych podskórnych.
  • U mnie alergia na roztocza wyszła po 30-tce. Brałam przez jakiś czas Telfax + doraźnie Budesonid do nosa. Lekarka proponowała odczulanie, ja nie byłam przekonana.

    W międzyczasie zmieniliśmy dietę i objawy same mi się wyciszyły.

    Obecnie wiem, że alergia była pierwszym sygnałem mojego organizmu, że mam nietolerancję na gluten.
  • @Agnieszka5 jak długo od odstawienia alergenu do wyciszenia?

    Można zapytać jak się objawiało u Ciebie nietolerowanie glutenu?
  • @Agnieszka5 jak długo od odstawienia alergenu do wyciszenia?

    Można zapytać jak się objawiało u Ciebie nietolerowanie glutenu?
  • Mnie też ciążą wycisza objawy alergii wiosną na trawy, i całe szczęście, bo bez lekow trudno wtedy przeżyć, a w ciąży wiadomo jak jest z lekami:(
  • Niestety po ciąży wracają :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.