Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kluski leniwe etc.

Czy ktoś może mi podać sprawdzone i doskonałe proporcje, aby kluski leniwe wyszły mięciutkie i pulchne jak w barze mlecznym, a nie takie twarde, jak dzisiaj ugotowałam?

Komentarz

  • Robiłam dzisiaj :) na solidna porcje dla 1 osoby
    250g tlustego twarogu, żaden trzykrotnie mielony, tylko normalny
    1 jajko
    Szczypta soli
    Maki... Nie wiem ile ;) ale to sprawa kluczowa w kwestii twardości. Ja daje kilka łyżek (plaskich) po łyżce, nie wyrabiam cista, tylko lekko i batdzo z grubsza zagniaatam. Ciasto ma się nie rozpadac zupełnie. Jak się za bardzo przykldam do zagniatania, to wychodzą twarde, bo musze dosypać więcej, żeby odeszly od reki
  • Podobno nie powinny długo leżeć zanim będą ugotowane. Tzn lepiej nie trzymać surowych na drugi dzień.
    Ja używam przepisu z kotlet.tv
    ogólnie potrawy z tej strony zwykle wychodzą. Ja robiłam te włoskie, bez sera białego. Wyszły naprawdę dobre, zjedliśmy z sosem pieczarkowym.
  • edytowano wrzesień 2015
    50 dkg twarogu (Jogo się sprawdził), 6 jajek, 1 szkl. mąki (5-6 czubatych łyżek), sól.

    Twaróg z jajkami utrzeć blenderem na gładką masę, wymieszać z mąką i solą.

    Gotowanie:
    nie formuję na stolnicy, tylko nakładam czubkiem dużej łyżki (zamoczonej w gorącej wodzie) do gotującej wody (40 porcji, od początku nakładania do wyjęcia ok 5 min.)

    (można tez rozdzielić jajka i ubić pianę z białek, ale na moje oko jest to niepotrzebna robota)
  • Ja robię z tego przepisu i zawsze pyszne, mięciutkie :
    500 g twarogu,
    2 łyżki masła
    3 jajka
    150g mąki
    Sól
    Masło utrzeć z żółtkami i następnie z twarogiem, ubić pianę. Dodawać do utartej masy pianę i mąkę naprzemiennie.
  • Używam twarogu śmietankowego , w takich kostkach wielkości masła sprzedają, zapomniałam dokładnie jak się nazywa.
  • @Zuzapola
    ile mnie więcej porcji z tego wyjdzie?
  • Dawno nie robiłam, bo od 4 lat na diecie bez, bez jestem, wydaje mi się, że ze 4 duże talerze pełne wyjdą, a może 5? Ale mi się zachciało....
  • Ser, jaka. , masło, mąka

    to nie lepiej sernik na deser zrobić; )
    A ma obiad kopytka:d
  • Ale te leniwe takie dobre...
  • Kluski leniwe dla leniwych:)
    8 czubatych łyżek serka homogenizowanego
    3 jajka
    6 czubatych łyżek mąki
    odrobina sol
    Wszystkie produkty dokładnie wymieszą, do wrzątku wkładać niewielkie porcje na metalowej łyżce, zanurzając ją każdorazowo we wrzątku. Po wypłynięciu gotować 1-2 minuty. Błyskawiczne i pyszne oczywiście:)
  • To włożę kij w mrowisko : ja zawsze dodaję kartofli :p
  • Mnie nie zszokujesz, znam takie z rodzinnego domu, są prawdziwe, zagniatane, porządne, a nie takie jak moje na lapu-capu:)
  • Ale Twój milamama jest też kuszący. zastanawiam się co dziś na obiad bez mięsa zrobić :-?
  • hmmm... w swojej nieświadomości kulinarnej myślałam że leniwe to muszą być z ziemniakami :\">
    @Milamama a próbowałaś patent z nakładaniem łyżką do wrzątku przy użyciu twarogu zamiast serka homogenizowanego?
  • Ja też zawsze daje ziemnaiki pół na pół z serem białym.
    I zawsze sa pyszne:)
  • @mama83 nie próbowałam, jeśli już robię to idę na latwizne:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.