Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Laryngolog Warszawa- na NFZ?

Potrzebuje zdobyć w miare pilnie wizytę na NFZ do laryngologa... Pediatra wypisał skierowanie i powiedział, że w ciągu 3 dni na pewno coś się znajdzie.. ale jakoś chyba szczęścia nie mam...
Moje młodsze dziecko 1 rok i 4 mce od soboty chodzi cały czas ze stanem podgorączkowym, lekarz stwierdził, że w jednym uchu jest trochę płynu, ale żeby obejrzał to laryngolog. Powiedział, że gdyby skoczyła temp do 40 st podać antybiotyk, który mi wypisał, ale uważa, że ogólnie to na spokojnie... Nie wiem czy tak z tym płynem w uchu to można chodzić, jakie to ma skutki, więc wolałabym pogadać z laryngologiem... tylko jak zdobyć wizytę.. na NFZ?
Macie jakieś sprawdzone miejsca? Dobrego lekarza?

Komentarz

  • Dr Marek Wróblewki. Przychodnia na Szlenkierów 10
  • @Anulcia, w razie co jedź na dyzur laryngologiczny dla dzieci - jak Ci sie nic nie uda załatwić. Powiedz, ze temperatura, płyn w uchu a pediatra niepewny i nie mozesz sie dostac do przychodni. Najwyzej poburcza ale przyjma.
  • dr Batory na Kochowskiego tylko taki termin to raczej zapomnij....
  • zawsze były, bywałam jako dziecko częśtym tam gościem teraz znalazłam coś takiego http://www.warszawa.waw.pl/w-ostrydyzur.html
  • edytowano październik 2015
    Ja z corka bylam na SORrze na Nieklanskiej i laryngolog z oddzialu zszedl.

    edit:
    @Wanda pisalysmy razem. Mnie nie ochrzaniali, nie mieli zadnych ale.
  • Dzięki za informacje!!
    Ja znalazłam taki link o laryngologach na NFZ
    http://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/laryngolog/warszawa/

    Widzę, że na Śródmieściu 0 dni... ciekawe co to za przychodnia...
  • Szpital MSW - Poradnia otorynolaryngologiczna : 187 dni- nice ;)
  • @Anulcia tylko tam jest napisane "poradnia otolaryngologiczna" nie ma, ze "dla dzieci".
  • Wiem wiem, jak weszłam na przychodnie to jakoś to tak wygląda kiepsko i nie dla dzieci...
  • A ten plyn w uchu, to za blona bebenkowa, czy w przewodzie sluchowym?
  • U mnie obok w bloku jest przychodnia laryngologiczna.maja umowe nfz.moge jutro podejsc zapytać jak nic nie znajdziesz
  • Ooo @asiao - zapytaj jak możesz, jaki termin....

    @mamuma - a żebym to ja wiedziała.. zaglądał w ucho i powiedział, że płyn jest, ale nie opowiadał mi szczegółów :( w drugim powiedział, że nie do końca widzi bo woskowina, ale raczej tam czysto.
  • Jeśli chodzi o płyn w uchu to powinien zniknąć. Jak zapalenie ucha jest wirusowe czyli bez wysokiej gorączki to 3 dni na nurofenie i czymś rozrzedzającym typu mucosolvan i może przejść. Jak nie pomoże albo pojawi się wysoka gorączka to znaczy że zapalenie jest albo się zrobiło bakteryjne i potrzebny jest antybiotyk.
    Laryngologa warto odwiedzić nawet jeśli termin jest odległy, żeby zobaczył czy wszystko w uchu w porządku, nawet jak już zapalenie przeszło, albo jak problemy z uchem nawracają.
    Z domowych metod wspomagających stosowaliśmy delikatne rozgrzewanie - sól gruba rozgrzana na suchej patelni, wsypać do skarpety i przyłożyć do ucha albo posmarować wokół ucha amolem przyłożyć z wierzchu watę. U takiego malucha to pewnie raczej rozgrzaną pieluszkę.
    Laryngolog jest też na Sanockiej (czekaliśmy ok. miesiąca) i na Mochnackeigo (ok. 3 mies. oczekiwania)
  • Ale moze byc tez zapalenie przewodu sluchowego, tzw ucho plywaka i wtedy trzeba szybko z laryngologiem sie skontaktowac.
    Dopoki mojej corki nie dopadlo, to nie znalam, myslalam, ze zap ucha to zap ucha.
  • U nas też było raz zapalenie ucha zewn. ale wtedy od razu była wysoka temperatura i lekarz przepisał antybiotyk bez czekania. I wtedy nie było płynu.
  • To jak temp, to jeszcze ok, bo wiadomo, ze cos sie dzieje. U corki temp bardzo zadko sie pojawia, teraz miala kontrolna wizyte u laryngologa, lekarzowi ucho sie nie podobalo, przewod sluchowy byl mokry, w posiewie wyszly bakterie, dzis kontrola, czy wystarczy antybiotyk w kropelkach.
    A pediatra mi przyznala, ze im ciezko jest rozpoznac zap przewodu sluchowego, bo zadkozadko sie z tym stykaja.
  • Myślałam, że my mamy bogatą historię jeśli chodzi o uszy, a widzę że niestety może być jeszcze ciekawiej.
    W temacie laryngologów to dr na Sanockiej nazywał się Makuch, a w Inst. Patologii Słuchu na Mochnackiego chodzi się do różnych lekarzy.
  • krótkie terminy do laryngologa dziecięcego mieli na Szlenkierów (dzwoniłam niedawno)
    i jeszcze w al. Wyzwolenia można było się dostać szybko
  • Jeżeli jest pilna sprawa lekarz powinien na skierowaniu napisać, że na "cito" i wtedy mówisz, dzwoniąc do rejestracji, że na cito i duża gorączka, z gorączką powinni Cię przyjąć w dniu zgłoszenia, nawet jeżeli nie ma napisane, że na "cito", bo dużą temperaturę można potraktować jako stan zagrożenia życia i wtedy nie Pani Kazia z rejestracji o tym decyduje tylko powinien zdecydować lekarz, a lekarz powinien obejrzeć pacjenta żeby zadecydować, w takich sytuacjach mozesz poprosić o przełączenie do lekarza.
    Kolejna opcja to pojechać do szpitala, gdzie jest laryngolog. Powiedzieć, że duża temp. Nie mogą odmówić przyjęcia, z tym, że na ostrym dyżurze zbadają i zastosują niezbędne czynności, z innymi odeślą do lekarza poz na kontrolę, chyba, że będą zalecenia do hospitalizacji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.