Choroba bostońska - domowe sposoby

edytowano grudzień 2015 w Pomagajmy sobie
Czy ktoś ma jakieś dobre domowe sposoby na zmiany w jamie ustnej i bolesność tamże.
Już mi się pomysły skończyły, a nic nie pomaga.
Nie marzę o szpitalu z odwodnienia.
Ktoś polecał kiedyś Sorcoseryl, ale to nie dla dzieci, a I. ma 2 lata.

Komentarz

• Gdy moja dwuletnia córka na to zachorowała, lekarka poleciła, żeby przed jedzeniem dać jej coś przeciwbólowego, ewentualnie posmarować żelem dla ząbkujących dzieci. Córka miała wtedy niecałe dwa lata, była na piersi i był to jedyny raz, kiedy nie chciała ssać.
  • Tantum Verde, jeśli da sobie psiknąć...ale wielkiego efektu nie ma szczerze mówiąc. Dawałam Panadol w syropie. Ale u nas piły z butelki.
  • Czemu solcoseryl pasta nie dla dzieci? Tam nic takiego nie ma, wyciąg z kości cielecych chyba... a na zmiany w buzi rewelacja
  • Takie zapalenie jest b. bolesne, dziąsła są przekrwione, dziecko nie ma apetytu. Ważne, żeby piło, może przez ten tydzień nie jeść prawie wcale, najwyżej jakieś przetarte papki, jak niemowlę. Na pewno nie manewrowałabym w jamie ustnej, to tylko pogorszy sprawę. Picie z butelki ze smoczkiem albo kubka z dziubkiem.
  • u mojego synka (12 mcy) pediatra ostatnio to stwierdziła; wysypka jest faktycznie paskudna, ale tylko na policzkach, nóżkach i pupie; w buzi nic nie zauważyłam, apetyt bez zmian, więc po tym co piszecie mam wątpliwości czy ta wysypka to choroba bostońska...
  • @mama83, z tego, co wiem, bostonka nie musi się objawiać pęcherzami w ustach
    U mnie przechodziło 5 dzieci po kolei. Pęcherze na dłoniach, stopach i nogach miał tylko najmłodszy, pozostali mieli w gardle, na dłoniach, przy ustach - różnie. Pierwszego dnia byli padnięci kompletnie, z gorączką i leżący (to był ewenement - pierwszy raz w czasie choroby moje dzieci leżały z własnej, nieprzymuszonej woli!)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.