Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rady odnośnie ubezpieczenia turystycznego i parkowania koło Cafe Niespodzianka w Warszawie

Witajcie,
Jako, że nie mogę odpowiadać we właściwych wątkach, to napiszę tutaj.
Ubezpieczenia turystyczne obejmujące koszty leczenia, nnw i różne inne takie dziwne koszty, które mogą nas spotkać w razie jakiegoś wypadku za granicą zawsze kupuję przez internet. Wystarczy wygooglować jakiś kalkulator ubezpieczeń, ja korzystałam z inseco i tam wpisujecie datę podróży oraz dane podróżujących osób i ewentualnie jakieś życzenia odnoście zakresu ubezpieczenia. Pokaże się lista ofert, będzie widać cenę i sumę ubezpieczenia, a jak się kliknie na konkretną ofertę to pojawi się więcej informacji o warunkach ubezpieczenia. Wystarczy wybrać satysfakcjonującą ofertę, zapłacić przelewem online i już na mailu mamy polisę gotową do wydrukowania.
Tak ogólnie odnośnie podróży to polecam sprawdzić jeszcze przed wyjazdem strony obiektów, które zamierza się zwiedzić, może się okazać, że w jakieś dni tygodnia/miesiąca jest bezpłatne wejście, więc warto wtedy to uwzględnić w planie podróży. No i warto dokładnie przeczytać informacje o zniżkach - czasami są korzystne zniżki, o których w ogóle byśmy nie pomyśleli. Np ja z mężem korzystaliśmy we Włoszech z bardzo wysokich zniżek dla przewodników/pilotów wycieczek, mimo że mamy uprawnienia do oprowadzania po Warszawie to i tak się łapaliśmy, a sama raczej bym wcześniej nie wpadła na to, żeby wziąć te legitymacje i wszędzie pokazywać. Są też często zniżki dla nauczycieli albo specjalne zniżki dla studentów konkretnych kierunków - moja siostra studiująca projektowanie mody, mimo, że miała tylko legitymację po polsku to i tak w wiele miejsc weszła za darmo. Dla dzieci starszych (co do których ktoś już może mieć wątpliwość, czy są jeszcze w ogóle dziećmi) warto mieć zawsze przy sobie dowód lub paszport, w UE są wysokie zniżki dla młodzieży do 26 r., niezależnie czy ktoś się uczy albo studiuje. A np w Szwecji to w ogóle we wszystkich odwiedzanych przeze mnie miejscach dzieci do 15 r. wchodziły za darmo.
Dobrze też przed wyjazdem zapoznać się z regulaminem przewoźników, z których zamierzamy korzystać na miejscu, bo jak się tam już jest to nieraz w obcym języku i w pośpiechu człowiek wszystkiego nie doczyta. Np w kolejach belgijskich korzystałam z super oferty - dla osób do 26 lat można było kupić bilet za 50 euro na 10 przejazdów, bilet był na okaziciela i można było korzystać z niego w kilka osób, np. jak jechało 5 osób, to po prostu wykorzystywało się 5 z tych 10 przejazdów i mogły to być przejazdy łączone, ja np. jechałam z jednego miasteczka do Brukseli, tam spędzałam kilka godzin, potem wsiadałam w pociąg do lotniska i liczyło się to jako jedna podróż. A jakby się kto wybierał do Włoch, to są super ceny na bilety online, ja kupowałam bilety z Pizy do Mediolanu za bodajże 9 euro/os/
Przed wyjazdem bardzo też polecam skserować wszystkie ważne dokumenty i jeden taki plik kserówek trzymać np w bagażu, który zostaje w hotelu, a skany tych wszystkich dokumentów trzymać na skrzynce mailowej. Jakby nie daj Boże nasze dokumenty zaginęły, to praktycznie w dowolnej chwili można się dostać na maila i wydrukować, aby okazać odpowiednim urzędnikom. Ja na szczęście nie miałam konieczności korzystać, ale od znajomych wiem, że bardzo ułatwia wyrobienie np paszportu tymczasowego.

A co do parkowania koło Cafe Niespodzianka, to mam genialne miejsce w pobliżu, nawet bez parkomatu, ale trochę obawiam się przed wrzuceniem dokładnych namiarów do netu, bo to jest takie miejsce, że jakby nagle mnóstwo ludzi zaczęło tam parkować to nie pomieści, ale mi na sytuacje awaryjne, kiedy w tamtej okolicy nie mogę znaleźć żadnego wolnego miejsca, sprawdza się b. dobrze. Do Niespodzianki trzeba by stamtąd iść jakieś 10-15 minut, ale na pewno zawsze jest tam gdzie stanąć i można spokojnie dziecko i wózek wyjąć, bo nie przy ruchliwej ulicy i dużo przestrzeni wokół. Jak ktoś jest zainteresowany namiarami, proszę o priw, odpiszę.

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.