Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią-jelitowa infekcja wirusowa.

Lekarz w szpitalu każe nie karmić pótorarocznego dziecka piersią, ponieważ laktoza źle działa na jelita, wzmaga biegunkę (w zamian mieszanka bezlaktozowa). Czy lekarz ma rację?

Komentarz

  • Nie wiem.
    Nie jestem lekarzem.
    Ale moja Niemowlaska miała rota wirus w kwietniu, pierś uratowała ja przed szpitalem.
    Lekarz tak powiedział.
    Zresztą nic innego nie tolerowała bo zwracała od razu.

  • Poza tym lekarz ma profity jak nakłoni na butelkę.

    Ale weź poprawkę ze ja jestem fanatyczka KP. ;)
  • edytowano październik 2015
    @Kaika - moim zdaniem - nie ma racji! Mleko mamy zawiera tyle istotnych dla zdrowia dziecka czynników, że możliwy wpływ laktozy na nasilenie biegunki (u dziecka, które nie ma problemów z trawieniem laktozy nie powinna ona nasilać biegunki) można zaniedbać.
    Jakieś wyniki badań lekarz Ci pokazał? A czym jest słodzona mieszanka bezlaktozowa? Czy aby na pewno cukier zawarty w tej mieszance będzie miał lepszy wpływ na pracę jelit niż laktoza z Twojego mleka?
  • Szczerze mówiąc to byłam w szoku, słysząc takie zalecenie. Dalej karmiłam. Zosia zrobiła poprzedniego dnia dwie kupy jak niemowlak. Moim zdaniem nie wyglądały na biegunkowe. Nie wiem jak lekarz sobie wyobraża ot tak odstawić dziecko od piersi. Czy oni znają dzieci tylko z książek?
  • Tak. I to zwykle z dość starych i nieaktualnych książek... ;-)
  • Bym nie odstawiala, starsza trojka miala rota na roznych etapach zycia i mleko je ratowalo. Trzymaj sie. +
  • edytowano październik 2015
    Dzięki, jesteśmy już w domu tylko chciałam zapytać Was bo może się myliłam w tej sprawie. Aha, u nas był norowirus.
    Po za tym pielęgniarki zdziwione ze karmię, teraz pokarm bezwartościowy i dać smoczka.



  • Taaaaaaaaa, bezwartościowe jasne.
    Moja juz 2 i pół roku to bezwartościowe je
  • edytowano październik 2015
    @Kaika, @elizarybka - każdemu, kto twierdzi, że po pół roku (tudzież roku) karmienia mleko matki jest bezwartościowe, polećcie lekturę bardzo aktualnych badań prowadzonych przez naukowców związanych z Fundacją Bank Mleka Kobiecego:
    image
  • @Kaika - ja mam doświadczenie "jelitówek" na dwójce dzieci - starszak złapał w wieku ok. 2 lat, już nie karmiony piersią i bardzo ciężko przechodził. Młodsza przeszła wieku ok. 1,5 roku, karmiona piersią - w czasie choroby nic innego nie chciała i przeszła o wiele lżej. Fakt, że to mogły być inne wirusy, ale jakoś mi intuicja mówi, że to matczyne mleko to jednak nie szkodzi w takich infekcjach, a pomaga ;)
  • Pewnie juz po fakcie, ale ostatnio bylam w podobnej sytuacji 11 miesieczne dziecko z biegunka i wysoko ceniona lekarka - pediatra, neonatolog bardzo sie cieszyla ze karmie, wracz zachecala do tego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.