Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy 8 latka może mieć półpasiec?

Ospę przechorowała jak miała 3 lata, a teraz jej dziwna plama wyskoczyła nad pasem na klatce piersiowej. Na początku to wyglądało jakby krosteczki -dużo jedna obok drugiej, potem zrobił się w nich płyn surowiczy. Popsikałam octaniseptem i popękały same. Zostało intensywne zaczerwienienie i czerwone kropki. Dziś zauważyłam, że to się przenosi na plecy. Nie ma temperatury, nic ją nie boli oprócz tych krostek. Co to może być? Chciałam ją jutro posłać do szkoły, ale chyba do lekarza by trzeba iśc jakby to był półpasiec? Półpasiec zarażliwy jest?

Komentarz

  • Może mieć półpsiec. Jest zaraźliwy dla osób, które nie chorowały na ospę wietrzną.
  • Mój syn przechodził, miał wtedy 9 lat. Zaraził dwóch kolegów w szkole i siostrę. Lekarka w przychodni była trochę zaskoczona i po chorobie zleciła morfologie, ale wszystko było ok.
  • Może, mój brat miał mniej więcej w tym wieku. Nikogo chyba nie zaraził (w rodzinie więcej nie było).
  • Niestety tak. i niestety zaraża ospą / półpaścem innych
  • edytowano październik 2015
    Lepiej do lekarza bo warto coś przeciwwirusowego zaaplikować
    i warto by lekarz dał skierowanie na morfologię, bo półpasiec wskazuje na osłabienie organizmu
    edit: no i zwolnienie ze szkoły, bo to zakaźne
  • Tak,mój J.miał półpaśca w wieku 3 lat. W wieku 3 tygodni zaraził się ospą Od siostry,Ale miał ledwie 5 krosteczek. Drugi kontakt z wirusem zakończył się właśnie półpaścem :|
  • edytowano październik 2015
    Jak ja mialam polpasiec, to lekarka mi powiedziala, ze jak juz krostki sa to nie zarazam, a zanim wyszly to lazilam na zajecia, bo nie wiedzialam, ze to polpasiec.
  • siedziec w domu i unikac przewiania.
    bo konsekwencje bywaja wredne i bolesne.
  • Ja też miałam półpaśca w wieku ok 8 lat i to w nietypowym miejscu, bo na skroni i części czoła. A na ospę wcześniej też chorowałam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.