Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

daj włos! :D

edytowano styczeń 2023 w Pomagajmy sobie
Fundacja Rak'n'Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby, które zmieniając fryzurę chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie Fundacji ściętych włosów pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających sie chemioterapii.

Wymagania i instrukcja ścinana włosów
Minimalna długość włosów, które mozna przekazać Fundacji to 35 cm. Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania z odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą. Włosy należy obcinać wg następujących zasad:

1)Umyte i wysuszone włosy dzielimy na kilka pasm.

2)Każde pasmo pleciemy w warkocz, po czym wiążemy gumką (najlepiej recepturką) dla bezpieczeństwa w kilku miejscach.

3)Warkocze ucinamy ok.2 cm powyżej utrzymującej je gumki.

4)Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy dokładnie w papier.

5)Oznaczamy nasadę, np. wkładając pod gumkę karteczkę z napisem "nasada".

6)Wysyłamy na adres: Fundacja Rak'n'Roll ul.Bagatela 10/17 00-585 Warszawa z dopiskiem "Daj Włos!". UWAGA! Należy dodać wypełnione oświadczenie!*

Koordynator akcji: Kamila Stępień 22-841-27-47.

Więcej info, *oświadczenie do wypełnienia i listę salonów fryzjerskich, gdzie grzywę zetną bardziej fachowo ;)) można znaleźć tutaj

Komentarz

  • Ja juz oddałam
    I znowu rosną


    Do oddania

    Zachęcam!
  • moja starsza córka też oddała :)
  • Może jeszcze ktoś? ;;)
  • Ha, tego nie wiem. Trzeba by zapytać :)
  • Zapomniałam zapytać :( Teraz już nie zdążę, bo pytałam przez fejsa, sorki. Ale na zdrowy chłopski - prostować nie trzeba, sami mogą użyć żelazka ;))

    Zaraz myję głowę i się tnę :D Nie wiem, czy moje wyleniałe kudełki komuś się przydadzą... ale może nie wszyscy po chemii marzą o BARDZO pięknych czuprynach? ;;)
  • moje maleństwo też trzyma ale jeszcze dużo za krótkie
  • O właśnie miałam szukać tego wątka. Córki w piątek ma urodziny a potem scinamy blond włosy na fundację.
  • nie ta fundacja, ale w temacie:

    https://www.facebook.com/zugorska/photos/a.181009765271366.34455.167822653256744/1036678659704468/?type=3&theater

    dzielny chłopak, wspaniale!
    A jego rówieśnicy i ich rodzice - cóż, może trochę zmądrzeją
  • Ja chciałam dla teściowej, ale najpierw jej zaczely odrastać i nie chciała, a teraz pewnie sie juz jej nie przydadzą. Zetnę jak tylko w PL będę, dzieki za przypomnienie!
  • Dzięki @Katia
    Właśnie wrocilam od fryzjera :)
  • Pokaż fote
  • albo dwie!
  • E tam, nic nadzwyczajnego.
    Tyle, że już rok u fryzjera nie byłam :D

    To się czuję tak, że ech ;)
  • Moja córa też ścina z 60cm i wyślemy. Super przeczytać, że polecacie tę fundację. :)
  • Córka dzisiaj obcięła, w poniedziałek wysyłamy :)
  • Wysłałam córki włosy dwa miesiące temu . Myślałam ,ze moze ktoś zadzwoni albo odpowie xfundacji czy doszły itp . No ale nie ma żadnej odpowiedzi
  • A mnie się jeszcze nie udało :(( Plecenie warkoczyków - wrrr! Za to wkurzyłam się i trochę ścięłam, bo uznałam, że za brzydkie :-S

    @Quintana - może tak do nich walą drzwiami i oknami, że ledwie sobie radzą? ;))
  • Moja córka oddała dla we girls, przysłali jej papier z podziękowaniem. Piękne te jej włosy, ktoś będzie miał pociechę :)
  • Czy akcja "daj włos" nadal działa?
    Weronika nalega na wizyte u fryzjera. Zaproponowałam jej oddanie warkocza. :)
  • Działa, sama w czwartek oddałam ponad 30 cm dla Fundacji, najbliższy fryzjer dla Ciebie to Salon Marta w Starej Miłośnie na Jana Pawła II, był kiedys salon na Patriotów, ale już nie bierze włosów dla rak'n'rolla.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Predikata dzieki za info.
    Wlasnie rozwazałam Patriotow.
    Podziękowali 1Predikata
  • ja też nie tak dawno oddawałam włosy, 40 cm warkocza (więc w rzeczywistości pewnie więcej) i jeszcze nawet całkiem sporo mi zostało :) ale nie na rak'n'roll, tylko wysyłałam bezpośrednio takiej dziewczynce, która zbiera na długą perukę (włosy do ramion), bo z fundacji takich się nie dostanie podobno, bo za mało osób tak długie włosy oddaje chyba
  • Pasujemy...
    Wlosy jednak za krotkie.
    Chyba, zeby obciac zupelnie na któtko.
    Poczekamy az jeszcze troche podrosną.
  • Moja bratanica przed świętami oddała swoje piękne, długie włosy. Miała je do pasa, ścięła do ucha. Jestem z niej dumna.
  • Najmłodsza córka przed Bożym Narodzeniem oddała ścięte włosy i tym samym jeden syn ma najdłuższe włosy w rodzinie ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.