Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Okna życia - dobre rozwiązanie?

2»

Komentarz

  • Jestem za oknami życia i zakazem aborcji.
  • @Aneczka, uwazasz, że gdyby "rozreklamować" anonimową adopcję to można by zlikwidować w zamian okna życia?
  • Czy na skawnym wychowaniu do życia w rodzinie jest coś na takie tematy?
  • Zresztą, nie wiem czy to dane aktualne, ale łąćznie pozostawiono w oknach życia 77 dzieci przez ostatnie 9 lat, czyli znacznie mniej niż porzucono w szpitalach
  • Wprawdzie w życiu nie rodziałam ;) ale na mojego czuja - istoty z zaburzeniami psychicznymi - "poród anonimowy" nie jest wystarczająco anonimowy. Na pewno dobrze, że jest taka opcja. Natomiast nie jest ona dla wszystkich.
  • Jak kobieta urodzi w szpitalu i potem chce oddać do okna życia to przecież ktoś zauważy , że dziecko się urodziło i zniknęło. To chyba są dzieci urodzone w domach?
  • no ale jeśłi nie wkąłda tego dziecka sama tylko jej partner, matka itp... ale jeśłi ma "wsparcie" otoczenia, albo ukrywała ciążę to co za problem włożyć do okna.
  • @Aneczka08

    Ty tak serio?
    Gdyby moja matka oddala moje dziecko(bez mojej zgody i swiadomosci) do okna zycia,to bym zglosila psprawe na policje.

    Wydaje mi sie jednak,ze sytuacje w ktorych to ktos za matke zostawia tam dziecko,to jakis promil sytuacji.

    A promil nie moze wyznaczac glownego nurtu dyskusji na dany temat.
  • Uważam że bardzo dobrze że istnieją obie sprawy: i okna życia i anonimowy poród. Grupa docelowa jest inna. Ja o oknach życia dowiedziałam się długo po tym jak wiedziałam że dziecko mozna zostawić w szpitalu. Na pewno byłam już na forum jak się dowiedziałam. Więc informacja o oknach życia nie jest aż tak popularna jak o możliwości zostawienia dzieckavw szpitalu. Przynajmniej z mojego punktu widzenia.
  • No jak partner czy matka to i tak będzie podejrzenie morderstwa na matce ciążyło, dziecko się urodziło i zniknęło, myślę, że są to dzieci urodzone bez świadków. W szpitalu jest ciężko wytrzymać psychicznie zwykłej matce jak trafi na gorszy personel, a jak matka problemowa, bez dokumentów, nie umyta albo ograniczona umysłowo, bez badań kontrolnych to by ją przerazili na wstępie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.