Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gra terenowa z okazji 11 listopada

Mamy zorganizować we wsi. Grupa docelowa: dzieci ze szkoły podstawowej i, ewentualnie, ich rodzice.
Inspiracja mile widziana.

Komentarz

  • hm, moja córka ma wyjście z harcerstwem, ale nie mam zielonego pojęcia jak to ma wyglądać
  • Historia musi być z jakiś bohaterem/ grupą, z którymi będą się utożsamiać "biegający".
    Na bazie owej historii - przebieg gry.
  • Albo gra planszowo - terenowa - robimy planszówkę na dużym kartonie, a zadania ukrywamy w kopertach w pobliskim terenie. Jak ktoś stanie na danym polu - biegnie po zadanie i je rozwiązuje. Kategorie i poważne i zabawne, pytania z historii, śpiewanie pieśni, wykonanie flagi, rozsypanki z symbolami, wykonanie kotylionów. Duużo możliwości.
    Plus np. jedzenie "na czas" jakieś "patriotycznej" potrawy (w kolorach biało-czerwonym)
  • Do dyspozycji mamy duuuuuży teren, więc planszówka odpada, bo chodzi o to, żeby towarzystwo po lesie przegonić.
  • I rzecz istotna - nie bardzo mogę liczyć na jakieś osoby do obstawienie punktów w tej grze, więc trzeba wymyślić jakieś "samograje". Trudność dodatkowa - do ostatniej chwili nie będzie wiadomo, ile dzieci zgłosi się do zabawy, czyli, czy polecą wszyscy razem, czy dadzą się podzielić na zespoły i mogą konkurować. Mimo tak niepewnych warunków, nie chcę jakiejś wielkiej improwizacji robić, bo nie lubię byle czego.
    W kwestii kulinarnej - na zakończenie jest przewidziany bigos przy ognisku.
  • http://cbp.zhp.pl/propozycje/radosc-usmiech-niepodleglosc/

    @Katarzyna, tam w linku jest cała propozycja w temacie - może coś Ci się przyda (trzeba otworzyć plik na dole strony Radość - Uśmiech - Niepodległość)
  • Dzieci biegną same, czy z rodzicami?
  • Prawdopodobnie na każdą grupę jakiś rodzic będzie biegł. Dla bezpieczeństwa.
  • Ok. 1-1,5 godziny + podsumowanie przy ognisku.
  • Ależ super wątek! Zupełnie go nie widziałam wcześniej.
    Może i my w przyszłym roku coś takiego zuchom zorganizujemy.
    Świetne!
  • @Adela to się do Was dołaczymy :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.