Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Luxmed czy Medicover

edytowano listopad 2015 w Pomagajmy sobie
Macie jakieś opinie? Na razie te nazwy nic mi nie mówią, a trzeba wybrać pakiet.
Niestety dla rodziny trzeba dopłacić ale ilośc usług jest kusząca.

Komentarz

  • Z dwojga: Medicover. Próbowałam jednego i drugiego. W obu można trafić na przyzwoitych lekarzy i na konowałów, ale z moich doświadczeń wynika, ze Medicover nieco lepszy jest. I jest tam fajna pediatra jedna.
  • edytowano listopad 2015
    Wczytałam się że w Medicover jest logopeda dziecięcy w pakiecie.

    Obok Twojej opinii @Katarzyno to już drugi poważny plus. I na priv poproszę dane osobowe tej pani fajnej.
  • edytowano listopad 2015
    Medicover.
    O lux medzie nikt mi dobrego słowa nie powiedział.
    W meicover łatwo dostać sie do lekarzy. Z logopedy my korzystamy w Pro psyche- świetna logopedka tam jest, moge podać nazwisko :) Mają duzo fajnych placówek współpracujących, jeśli do Centrum Medicover miałabyś za daleko.
    @Katarzyna zdradzisz mi nazwisko lekarza?
  • Korzystamy jednego i z drugiego i z jednej strony rzeczywiście Medicover w porównaniu z luxmedem to niebo a ziemia, ale luxmed daje nam szerszy zakres specjalistów i dodatkowo opcję, że możemy się leczyć poza luxmedem odpłatnie (w tym samym zakresie usług), a luxmed zwraca nam 70% tego co zapłaciliśmy do pewnej kwoty, więc warto się przyjrzeć co kto oferuje.
  • luxmed w porównaniu z niektórymi standardami na NFZ, np. dostępność konsultacji u lekarzy specjalistów, to też niebo a ziemia...
  • Stolarska-Kraszewska
  • Ja się wypowiadam o realiach Warszawskich, bo tylko w stolicy testowałam LuxMed i Medicover. Nie mogę wykluczyć, że w innych rejonach kraju jest inaczej.
  • Ja mam Medicover, bo i wyboru nie było, ale jestem zadowolona. Co prawda na wiele rzeczy trzeba jeździć do Warszawy ale to godzina drogi.
  • A napisze mi ktos lopatologicznie jak to dziala?
  • Jak co działa?
  • Dorota, to jest prywatne ubezpieczenie, płaci się opłatę miesięczną i masz dostęp do różnych lekarzy i badań, w zależności od pakietu. Z tym że z tego co widzę u mnie i wśród znajomych, to opłaca się, jak funduje firma, bo dla dużej liczby pracowników dostają bardzo dogodne warunki. Jeśli samemu chce się sobie wykupić, to wychodzi sporo drożej i zakres jest mniejszy. Choć myślę, że jeśli chodzi się w ciąży tylko prywatnie i na wszystko, co każą, to taki pakiet i tak może być korzystniejszy.
  • jak to jest z pakietami? one obowiązują również na badania w laboratorium/pobyty w szpitalu (poród)? można się wkupić tylko na kilka miesięcy?

    aż mi żal że w korpo nie robię;-) tego nfz to mam po dziurki...
  • zalezy jaki pakiet jak byłam w korpo to mi firma płaciuła, potem jak mi prywatnie wycenili to cała rodzina z 3 dzieci 10 000 rocznie to podziękowaliśmy, tym bardziej, że mąż miał z pracy uboższą wprawdze wersję luxmedu - tylko Medycyna Rodzinna ale za to za 150 zł od 5 os (19 specjalistów i sporo badań w pakiecie)

    ogólnie była co najmniej 10 lat w Medicover i teraz od chyba 3 w Medycynie Rodzinnej i i tempo wizyt jest podobne trzyba celować w godzinę kiedy odblokowują wizyty i nie ma problemu z dostaniem się nawet tego samego dnia do internisty/pediatry a do specjalisty w ciągu kilku dni. No chyba, że chcesz jakiegoś konkretnego, obleganego to wtedy możesz czekać i 2 mce
  • bardziej by mi zależało na dostępności i przystępności pediatry, gina, laboratorium. O porodzie w prywatnym szpitalu nie marzę:P ale o dostępności gina częściej niż od 10-12 raz na 2 tyg np...
    muszę poczytać o tym:)
  • sprawdziłam ceny, huhuhu...
  • Dla prywatnych osób? Ile sobie życzą?
  • Dla rodziny 2+3 od 5 do 12tys.

    Porod 6 do 16tys.

    Krejzi, co to za sumy:-D
  • U mnie koleżanka płaciła za rok coś koło 3 czy 4 tysięcy na samą siebie, ale w porównaniu z moim korpo pakietem, to miała pakiet bardzo okrojony. Jeśli 5 tyś za rok dla całej rodziny to jeszcze nie tak źle.
  • No, maja w te cene wliczone iles wizyt domowych, ale nie obejmuje to stomatologa np. Pewnie jak rodzina dysponuje wiekszymi finansami to to dobry interes;-)
  • Dobry jeśli tak czy inaczej się chodzi prywatnie i jak się ma jakieś dodatkowe atrakcje, ja w ciąży miałam parę razy nefrologa, usg nerek itp, porządnie ten pakiet wykorzystałam ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.