Viktora Orbana głos rozsądku

IdaIda
edytowano listopad 2015 w Ogólna
"Premier Viktor Orban wziął udział w międzynarodowej konferencji Budapesztańskie Forum Demograficzne, poświęcone jak sama nazwa wskazuje sprawie demografii.

Oto co mówił Orban w swoim - jakże płomiennym przemówieniu: "Nasz kontynent chlubi się tym, że tu narodziła się wolność myśli, słowa i prasy, ale rodzina i demografia to dziś słowa, których nie wypada używać, ponieważ nie podobają się obrońcom politycznej poprawności. Nawet na posiedzeniach naszej rodziny politycznej – Europejskiej Partii Ludowej – mamy problemy z używaniem wyrazów takich, jak rodzina. Niektórzy boją się, że jeśli użyje się takiego słowa, to trzeba od razu tłumaczyć się o co chodzi, zastrzegać się, że nie można tego pojęcia zawężać lub że trzeba traktować je bardzo otwarcie, aby nikogo nie dyskryminować. Słowa rodzina można używać tylko w liczbie mnogiej, ale nie wolno w dzisiejszej Europie mówić o tradycyjnej rodzinie – do tego doszło" - mówił premier Węgier. I zaczął wyliczać: "Liczby pokazują, że Europa starzeje się. W 2013 roku w połowie 28 krajów UE więcej było zgonów niż urodzeń. Przeraża bezrobocie wśród młodych w wielu państwach. Demograficzne znaczenie Europy w świecie ciągle spada: w 1960 roku ludność Europy stanowiła 13,4 proc. ludności świata, a w 2013 roku już tylko 7,1 proc., biorąc za podstawę 28 krajów członkowskich Unii. Wszystko pokazuje, że Europa jako kontynent i cywilizacja cierpi na największą zapaść demograficzną. Jesteśmy kontynentem, który najszybciej się starzeje".

Później Orban zapytał zebranych słuchaczy: "Kto będzie w przyszłości zamieszkiwał Europę? To pytanie kluczowe. Warto o tym mówić na poważnie. Ale zamiast tego bardziej przyjemne okazują się takie tematy, jak gender czy związki homoseksualne lub inne. Dominują dyskusje oderwane od życia. One nie pomogą Europie wyjść z zapaści gospodarczej i społecznej, do której wpadła. Jak widać, dziś nie cieszą się popularnością ci, którzy mają odwagę mówić, że będzie wielki problem, jeśli polityka pozostawi samą sobie tak podstawową jednostkę europejskiej kultury, jaką jest rodzina".

Orban mówił, że jego rząd "wiele energii wkłada w to, by wyraźnie pokazać, że jednoczesne popieranie rodziny oraz wolności nie jest sprzecznością. Ich przeciwstawianie sobie polega na pewnym przebiegłym triku, który należy zdemaskować, by szczerze i z czystym sumieniem stawać w obronie rodziny i naszych własnych wartości". I dodał coś, o czym pamięta nasz obecny rząd PiS: "Dzieci to bodziec zwiększający nasze możliwości, to siła rozwoju społecznego nieporównywalna z niczym. Na starość to one zadbają o nas, one gwarantują odnowę naszych wspólnot, one poniosą dalej nasze dziedzictwo, one nadają sens naszemu życiu. Bez dziecka nie ma kontynuacji, a dla starszych nie ma bezpieczeństwa".


Premier Węgier mocno podkreślił, że przyszłością dla Europy nie są przybysze - imigranci: " Jestem głęboko przekonany, że Europa nie może budować swojej przyszłości na przybyszach, zamiast na rodzinie, a chcę Państwa tu ostrzec, że już powstają dokumenty Unii Europejskiej, które w tym właśnie szukają rozwiązania problemu demograficznego. Kto oczekuje pomocy od innych, prędzej czy później musi za to zapłacić. To żelazna zasada, nie ma dla niej alternatywy, nawet jeśli w Brukseli są tacy, którzy mówią, że zalew imigrantów to błogosławieństwo dla Europy, bo pomoże nam za jednym razem rozwiązać problemy gospodarcze i demograficzne. Wiemy – a jest nas wielu – że to nieprawda. Wiemy, że takie myślenie jest niebezpieczne, gdyż wywróci całą równowagę naszego kontynentu". I dodał: "Oni chcą sprowadzić do nas kulturę, która ma całkowicie odmienny od naszego sposób pojmowania świata, mentalność, filozofię życia i zwyczaje. Ta kultura ma całkowicie odmienne podejście do pracy, do relacji międzyludzkich, do systemu społecznego i jego fundamentu czyli rodziny.".

Na koniec zaapelował: "Są okresy, gdy głos demografów musi być słyszany. Teraz są takie czasy. Stawką jest przetrwanie naszej cywilizacji oraz kultury. W historii świata żadna kultura nie przetrwała – jak podają już starożytne źródła – jeśli nie była w stanie sama zaludnić terenu swojego zamieszkania. Życzę Państwu, by nasza praca przyniosła owoce, dzięki którym będziemy w stanie udowodnić każdemu, iż rodzina i przyjmowanie dzieci są w rzeczywistości błogosławieństwem – nie tylko dla rodziny, ale i dla społeczeństwa, dla narodu i dla całej europejskiej cywilizacji."."


http://www.fronda.pl/a/plomienne-przemowienie-orbana-o-przyszlosci-europy,60148.html


«13456

Komentarz


 • Premier Węgier jak zwykle mądrze gada.
  A tak w ogóle, to uwielbiam tego gościa.

 • Bo on jest jednym z nielicznych, którzy nie kierują się polityczną poprawnoscia. Właśnie dlatego wieszaja na nim psy. Jestem ciekawa kiedy przyznają mu rację.
 • Pewnie wtedy, jak bedzie za pozno.
 • Aga,
  tę samą myśl miałam. Nie wiem, czemu nie napisałam, bo to jasne, że może okazać się prawdą.
 • Mysle, ze wiekszosc politykow tak naprawde dobrze wie, co sie dzieje. Ale w imie szalu ideologicznego udaja, ze jest dokladnie odwrotnie. Jak sobie przypominam, do jakich wariactw byl zdolny komunizm, w sumie z podobnych przeslanek, to niestety mnie nie dziwi to, co obserwujemy dzisiaj. No i komunizm sie zawalil, jak sie naprawde juz nie dalo, a nie przy pierwszym, piatym czy dziesiatym milionie ofiar...
 • @Olesia to z całą pewnością jest prawda. Jest tylko kwestią wyboru za czym opowie się Europa. A ja nie wierzę że opowie się za Orbanem. Komuś bardzo zależy na tym żeby Europejczycy wymarli. Mój gość z Białorusi twierdzi że koniec świata jest bliski.
 • Odrobinka - a jak ta pani? Jak jej sprawa?

  Jeszcze będziemy do Rosji czy na Białoruś emigrować... Rosyjskiego można by się zacząć uczyć...
 • Ja tam umiem @szczurzysko
  ale widzę że trzeba napisać więcej, bo w Budapeszcie słuchałem na żywo i nie tylko Orban przedstawiał sensowną wizję (nawet zresztą Orbana media cytuja tylko częściowo). Do konca tygodnia zbiorę się z relacją.
 • Jej historia jest niesamowita i okropna. I nikt jej nie chce pomóc w sensie prawnym. Każdy chce się pozbyć problemu. Syn siedzi w Genewie w więzieniu od roku a ona próbuje działać. Póki ma permit ważny. Potem ma trzy miesiące i ją deportują na Białoruś gdzie ją wsadzą do więzienia. Jakby była muzulmanka toby już dawno była zaopiekowana.
 • A jak się tu z Węgrami rozmawia, to oni go nie lubią... Ale to trochę sytuacja, jak ze znajomymi Polakami tutaj. Głosowali na Komorowskiego, bo ważne, żeby w Pl była stabilna sytuacja. A za Komorowskiego właśnie wyjechali z Pl. I stabilizację mają, ale tu.
 • Mówi że Putin lepszy niż muzułmanie. I że gdyby Łukaszenko nie był paranoikiem to by był najlepszym prezydentem Białorusi.
 • Viktor Orban mężem stanu jest i co do tego nie ma dwóch zdań, ale drogie panie - skąd u Was takie rosyjskie sentymenta?

  Że oni pedalstwa nie kupują, imigrantów nie wpuszczają a nawet promują prawosławie, to prawda. Chodzi jednak o to by te plusy nie przesłoniły nam minusów.

  To jest kraj, gdzie mamy najwyższy odsetek aborcji na świecie - rocznie 3-4 miliony przy 150mln obywateli, szacunkowo 80% rosyjskich kobiet ma za sobą 2-10 aborcji. Dalej chcecie emigrować do Rosji?

  Że nie wspomnę o patologiach na każdym praktycznie odcinku od szkolnictwa po gospodarkę, służbę zdrowia, ito, a chętnym proponuję lekturę "Żołnierze wolności" to się dowiecie co czeka Waszych synów w wojsku (lektura stara, acz patologie aktualne).

  Widzę że ruska propaganda ma się doskonale - ech. To trzeba im przyznać - ekspertami od manipulacji to oni są najlepszymi na świecie.

 • A ja wierzę, że teraz to właśnie dla Polski nadszedł dobry czas, czas triumfu.
  Europa się kończy, to fakt – ale dotyczy to tej tzw. zachodniej Europy.
  Polska i (jeszcze parę innych krajów słowiańskich) nie uległa na razie poprawności politycznej, na szczęście Polacy zachowali swój rebeliancki charakter.

  Widzę też jak zachodnie społeczeństwa są zdewastowane kilkudziesięcioletnim praniem mózgów, jak bardzo propaganda wpłynęła na ich postrzeganie świata. Tego się nie da opisać co z tymi ludźmi zrobiono. Aż ich żal.

  Ponadto Polska jest w tej chwili najbardziej katolickim krajem w Europie i to Polacy wraz z ich Kościołem są najbardziej zagorzałymi obrońcami cywilizacji łacińskiej. Jakkolwiek jest jeszcze bardzo dużo do poprawienia w sferze moralności, uczciwości i stosunków międzyludzkich, jednak podwaliny, które dał Polakom Kościół Katolicki są trampoliną do sukcesu w dzisiejszym zdegenerowanym świecie.

  Do tego nadciągnęły dla Polski bardzo korzystne wiatry – wybory wygrał wspaniały prezydent i Polska ma wspaniały rząd, to są ludzie, którzy naprawią w Polsce to co było psute od dziesięcioleci (mam na myśli nie tylko kwestie gospodarcze czy dotyczące ustaw, ale również poczucie dumy narodowej. Polska już zyskuje znaczenie w politycznym świecie).

  Dochodzą sygnały ze strony państw takich jak właśnie Węgry, Estonia czy Słowacja, Czechy, Chorwacja, Rumunia, że Polska powinna objąć przywództwo w grupie państw słowiańskich.
  Viktor Orban wprost głośno mówi:

  „Kiedy w lewicowej prasie węgierskiej czytam krytyki pod adresem Polski, że ma aspiracje, by na nowo stać się regionalną potęgą Europy Środkowej, to wtedy głośno mówię do siebie: No wreszcie!".

  albo:

  "Polska powinna być liderem Środkowej Europy. Polska jest silna jak nigdy w historii. Polska popełniła najmniej błędów spośród państw Europy Środkowej. Tworzy się pole do znakomitej współpracy."

  http://telewizjarepublika.pl/orban-polska-powinna-byc-liderem-srodkowej-europy-jest-silna-jak-nigdy-w-historii,21978.html

  Prezydent Estonii też o to apeluje:

  „Polska to nadzieja dla wszystkich małych krajów" - tak prezydent Estonii, Toomas Hendrik Ilves, wezwał Polskę do odegrania większej roli w UE i NATO, do wzięcia na siebie roli przywódczej w regionie.

  https://gloria.tv/media/LWsRZQRcMAw


 • Jeszcze do niedawna nie wiedziałam, że na Węgrzech tak nas kochają :) :

 • @Ida Ty masz rację jak najbardziej, ale trzeba pamiętać o jednym - to jest szansa, a szansa to jeszcze nie zwycięstwo. Szansę trzeba jeszcze umieć wykorzystać.

  Zagrożeń też jest od groma - mamy kraj przeżarty obcymi wpływami (głównie rosyjskimi, ale także niemieckimi i żydowskimi) i samo odzyskanie naszego kraju by reprezentował interes Polaków, to już będzie sukces, acz ciągle niesłychanie trudny do osiągnięcia. Jednak obecny rok pokazał, że możliwy.

  To co nam sprzyja to fakt, że Europa, ale także Rosja i USA będzie się osłabiać a nie wzmacniać. Nalezy pamiętać że ŻADEN z tych ośrodków nie jest zainteresowany bronić polskiego interesu, a tylko własny, nawet kosztem Polski (USA za Obamy udowodniły to dobitnie, a jeśli ktoś wierzył w Europę to był naiwny jak dziecko, zaś wierzącym w Rosję nic już nie pomoże).

  Kłopot w tym, że w Polsce mamy od cholery Polaków którzy nie zasługują na to miano, a także od cholery lemingów, którym wmówiono, że jak to ujął "profesor" Bartoszewski, jesteśmy jak brzydka panna bez posagu. Takich ludzi należy potraktować po chrześcijańsku, czyli nie tak jak na to zasługują, a jedynie odsunąć od jakiejkolwiek władzy czy decyzyjności i pozbawić możliwości publicznego zabierania głosu. W końcu religia zobowiązuje.
 • Z tą emigracją do Rosji to raczej jako pokazanie absurdu sytuacji: jesteśmy na zachodzie, a jednak okazało się, że dobrobyt (choć to pojęcie względne) materialny idzie w parze z pustotą i nędzą moralną ludzi.
  Polska szansy nie wykorzysta, jak zwykle.

  Rozmawiałam ze znajomym księdzem i pytam, co trzeba by zmieniło się w jego kraju, by się poprawiło, a on podumał i mówi, że dyktatura wojskowa.
  To tak jak u nas, pomyślałam, ale nie powiedziałam, bo on ma dobre zdanie o Polsce i o ludziach i mówi, że tego katolickiego ducha widać.

  I nie mamy prezydenta czy premiera na miarę Orbana.
 • IdaIda
  edytowano listopad 2015

  I nie mamy prezydenta czy premiera na miarę Orbana.  Ale mamy Jarka Kaczyńskiego, który pociąga za sznurki. I bardzo dobrze. To twardy i sprawdzony polityk.
  Myślę, że tym razem wreszcie będzie dobrze. Z taką silną pozycją PISu w parlamencie jest dużo łatwiej, wreszcie można porządzić.

  Będzie dobrze.
 • edytowano listopad 2015
  @szczurzysko: Z tą emigracją do Rosji to raczej jako pokazanie absurdu sytuacji: jesteśmy na zachodzie, a jednak okazało się, że dobrobyt (choć to pojęcie względne) materialny idzie w parze z pustotą i nędzą moralną ludzi.

  Oj, chyba mało znasz ten Zachód, i mało Rosję.
  Owszem, Europa Zachodnia kwitnącym ogrodem nie jest, ale ta nędza moralna jest co najmniej równie widoczna w Rosji (a moim zdaniem bardziej). Kompletny brak poszanowania dla człowieka i jego godności w stopniu na Zachodzie niewyobrażalnym plus praktyczne zastosowanie dwójmyślenia - na przykład tylko w Rosji wszyscy wiedzą że władza kłamie i jednocześnie wszyscy jej wierzą.

  @szczurzyskoI nie mamy prezydenta czy premiera na miarę Orbana.

  Skąd wiesz? Prezydent póki co ma papiery bardzo dobre.

  @Ida: Ale mamy Jarka Kaczyńskiego, który pociąga za sznurki. I bardzo dobrze. To twardy i sprawdzony polityk.

  Owszem, acz osobiście mam do niego pewne uwagi, których nie lubię przytaczać bo głupio komuś wypominać plamkę na garniturze kiedy inni paradują ubabrani gównem od stóp do głów.

  Jednak w Polsce jest więcej ludzi, którzy mam nadzieję wypłyną. Dotąd koncentrowanie się wokół PiSu miało sens, bo chodziło o odsunięcie ruskich i niemieckich sługusów od władzy. Teraz należy wypromować szeroki, wielonurtowy ruch patriotów którzy odbudują nasz kraj.
 • Jednak w Polsce jest więcej ludzi, którzy mam nadzieję wypłyną. Dotąd koncentrowanie się wokół PiSu miało sens, bo chodziło o odsunięcie ruskich i niemieckich sługusów od władzy. Teraz należy wypromować szeroki, wielonurtowy ruch patriotów którzy odbudują nasz kraj.  Tak, PiS był teraz koniecznością absolutną, stąd wygrana.
  Odsuną sługusów, wyczyszczą politykę, wprowadzą pozytywny zamordyzm tam gdzie trzeba. Poza tym niszczeni dotąd i pomiatani przez polityków Polacy bardzo, bardzo potrzebują teraz dopieszczenia, dlatego niektóre rozwiązania socjalne Pis-u są teraz jak najbardziej na miejscu. Nawet te 500 zł na dziecko, choć można to było rozwiązać troszeczkę inaczej, ale o tym już była dyskusja na forum.

  Ale to co się w ostatnich miesiącach wydarzyło w Polsce, te korzystne zmiany - to świetny punkt wyjścia do dalszych sukcesów, pole działania dla patriotów, wreszcie patriotyzm będzie dozwolony, a wręcz "trendy", a nie perfidnie klasyfikowany jako faszyzm. Stopniowo można walczyć o coraz wiekszą wolność.


  Ja jestem dobrej myśli.
  Od czasu ostatnich wyborów upajam się poczuciem szczęścia, naprawdę dawno nie byłam tak szczęśliwa. Taki prezydent i taki rząd! Myślałam, że niektóre marzenia nigdy się nie spełnią, a jednak ...


 • Wnioski z tego wątka mam następujące - najwięcej do powiedzenia o dobru Polski w świetle teraźniejszej polityki mają

  he, he emigranci.
 • Ad @Elunia

  Z boku pewne rzeczy widać lepiej. Emigranci patrzą z innej perspektywy, mają porównanie.
  Poza tym każdy emigrant ma rodzinę w Polsce. Naprawdę nietrudno być poinformowanym o prozie życia jak i o nastrojach społecznych. Bywają też emigranci (jak ja), którzy część czasu spędzają w Polsce.
  Jest jeszcze TV i radio (np. Radio Maryja), z których to mediów emigrant może korzystać na bieżąco, by wiedzieć co w kraju się dzieje.

 • Taaa @Ida rozmowa emigrantów na podstawie wiadomości z radia(np.Radio Maryja) to jak rozmowa o książce która nas oburza ale jej nawet w rękach nie mieliśmy.

  W jaki sposób dotknie Cię zmiana np.w szkolnictwie ? albo ozusowanie zleceń? albo podniesienie minimalnej?

 • IdaIda
  edytowano listopad 2015

  Taaa @Ida rozmowa emigrantów na podstawie wiadomości z radia(np.Radio Maryja) to jak rozmowa o książce która nas oburza ale jej nawet w rękach nie mieliśmy.


  No tak, ale ja przecież nie napisałam o wiedzy czerpanej wyłącznie z Radia Maryja, prawda?

  Napisałam w ten sposób:
  "Z boku pewne rzeczy widać lepiej. Emigranci patrzą z innej perspektywy, mają porównanie.
  Poza tym każdy emigrant ma rodzinę w Polsce. Naprawdę nietrudno być poinformowanym o prozie życia jak i o nastrojach społecznych. Bywają też emigranci (jak ja), którzy część czasu spędzają w Polsce.
  Jest jeszcze TV i radio (np. Radio Maryja), z których to mediów emigrant może korzystać na bieżąco, by wiedzieć co w kraju się dzieje."


  W jaki sposób dotknie Cię zmiana np.w szkolnictwie ? albo ozusowanie zleceń? albo podniesienie minimalnej?

  Póki co w żaden sposób mnie nie dotknie. No i?

 • Emigrantom też leży na sercu dobro Ojczyzny.
 • Może my emigranci kiedyś wrócimy,może wrócą nasze dzieci... ?
 • edytowano listopad 2015
  A ja może wyemigruję no i ?
 • Są emigranci i emigranci :)

  Jedni np piszą na fejsbuku, że jeśli PiS dojdzie do władzy, to w życiu nie wrócą do "tego kraju" bo wstyd, obciach, żenada, tragedia, ciemnogród i zabobon.

  A sami wyemigrowali za światłych rządów PO z tej zielonej wyspy:)

  A są emigranci co doskonale orientują się jak działa państwo normalne i pragną aby tak samo było w Polsce. I często więcej wiedzą o Polsce więcej niż ci co mieszkają tutaj. I widzą także które działania bardziej pasują do byłej kolonii brytyjskiej a które do samej Wielkiej Brytanii, że tak powiem:)

  Zobrazuję to w ten sposób:
  image • @Elunia-a Ciebie w jaki sposób dotknie np.zmiana w szkolnictwie na poziomie szkoły podstawowej? Czy to znaczy,że nie masz prawa się tym interesować?
 • @katarzynamarta - a to zależy:)
  Powiem więcej - czy obywatel Polski urodzony w Polsce, mający rodziców Polaków - to Polak? A to też zależy:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.