Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Viktora Orbana głos rozsądku

13»

Komentarz

  • gdy miałem okazję i za darmo strzelałem to w modusie pojedynczych strzałów z StG 77 (dokładnie Steyr AUG-77) trafność miałem niezłą ze wszystkich trzech pozycji strzelniczych. Niestety strzelnica to bardzo drogie hobby.
  • Tak, cena jest przeszkodą, a to źle. @draconessa - a jak u nas cenowo to dla amatorów wygląda? Tu, tzn. w UK.

  • Ależ ciekawie rozmawiacie na temat broni!
    Zazdraszczam zainteresowań.
  • @TwcumSeh bez przesady powiadasz? wiesz mnie na parę stów miesięcznie na hobby (jakiekolwiek) nie stać. po prostu i nigdy nie było stać.
  • edytowano listopad 2015
    Traumę miał za to wujek, starszy brat przyrodni ojca. Jako nastolatek był partyzantem - siedział w lasach. Podobno to, co tam się działo nieco odbiega od sielskich opowieści o obrońcach ojczyzny - ponoć wóda i

    Czyżby ci co później wcielili sie do Armii Ludowej ? Bo mój dzidziuś był smarkaczem, nie zdażył do Andersa i zaciągnął sie do tych drugich, twierdził później, że to kpina nie wojsko. Niektórzy z jego kolegów jako bohaterowie wojenni robili później kariery w PZPR, dziadek się obraził.
  • edytowano listopad 2015
    bo co jak co ida ale broń to bardzo męska zabawka:-)

    Kto tak powiedział ? Nie trzeba żadnego gender srender aby baba strzelała nie gorzej niż chłop albo była pilotem F16 jeśli zechce. Nie powinno się natomiast zmuszać dziewczyn do militariów bo niektóre mają po prostu obrzydzenie. Sama byłam w kółku strzeleckim kiedyś....ale teraz jestem już prawie ślepa, tak więc jak strzelać to tylko z automatu. :))
  • Ja bym chętnie postrzelała :-)
    Na obozach harcerskich bardzo dobrze mi szło z KBKS-u ;-)
  • @skorektoja oczywiscie, ze glownie celnosc zalezy od strzelac - najlepsza amunicja nie pomoze, jesli strzelac do kitu. Mowimy o celnosci od pewnego poziomu:) NB J byl snajperem:)
  • @szczurzysko - szczerze mowiac, nei wiem, ale popytam - Jimmy strzela w klubie strzeleckim prywatnym, jakies tam skladki placa, no i zawodowo. no, ale on ma wszelkie pozwolenia na bron i wlasny sprzet, tak , jak inni w klubie.
  • @draconessa: co do celności, jak to powiadają: kiepskiemu tancerzowi nawet jaja przeszkadzają
  • jej, jak dawno nie strzelałam :( pewnie juz nie umiem :(
  • Praktyka sie bardzo przydaje, ale nowicjusz czesto uwazniej slucha intruktora i moze bardziej sie przyklada. A moze to beginners luck? ( szczescie nowicjusza)
  • zaczelo sie ubogacanie kulturowe...
  • A Merkelowej jeszcze mało.
  • Czyzby to lato bylo ostatnim latem pokoju...
  • Nie straszcie mnie, ja umarłabym ze strachu pierwszego dnia wojny. ... a mój mąż często powtarza, że ta sytuacja z terroryzmem musi się skończyć wojną albo jakimś ludobójstwem :(
  • Mój mąż umie strzelać.
    A po weekendzie ja zapisuję się na strzelnicę. Trudno, mamy dzieci, mamy kogo bronić. W państwo nie wierzymy, kanclerzyca wczoraj (tak, właśnie wczoraj), powiedziała, że Niemcy przyjmą tylu "uchodźców", ilu sobie zażyczy przybyć.
    Bawarska policja właśnie się przyznała, że aresztowali osoby z kręgu paryskich zamachowców na "naszej" autostradzie.
  • IdaIda
    edytowano listopad 2015
    @Aga :
    kanclerzyca wczoraj (tak, właśnie wczoraj), powiedziała, że Niemcy przyjmą tylu "uchodźców", ilu sobie zażyczy przybyć.



    Brak mi słów ...

    Co ona pali, ta Merkel, że ma tak całkiem mózg przeżarty?
    Czego jeszcze trzeba, by przejrzeć na oczy?

    Powinna być sądzona za zdradę narodu...
    Ona jest jak Hitler, ciągnie naród niemiecki ku katastrofie ...

  • Ją chyba ktoś szantażuje
  • To wypowiedż Orbana jeszcze sprzed zamachów:

    "Orban: migranci islamscy to przyszły elektorat euro-lewicy

    Premier Węgier Wiktor Orban w rozmowie ze szwajcarskim magazynem „Die Weltwoche" powiedział, że napływ imigrantów do Europy może być częścią lewackiego spisku, polegającego na zapełnianiu kontynentu ludźmi, którzy będą oddawać na niego swoje głosy w wyborach.

    „Nie jestem dostatecznie odważny, aby mówić o tym publicznie jako o czymś pewnym, jednakże nie sposób nie wyobrazić sobie, że taki rodzaj planu stoi za tym wszystkim” - mówił Orban. I dalej: "Migracja jest postrzegana jako szansa...Wszystkie wskazówki i doświadczenia sugerują, że zdecydowana większość tych imigrantów będzie głosowała na lewicę, jak tylko otrzyma obywatelstwo, a co za tym idzie, prawo głosu, zatem przyszli wyborcy lewicy właśnie są sprowadzani do Europy”.

    Orban dziwi się również temu, że Angela Merkel, jako polityk konserwatywny ściągnęła do Europy imigrantów: „Wielu z nas łamie sobie nad tym głowy. Niemcy stanowią klucz. Jeżeli Niemcy jutro rano powiedzą 'Jesteśmy maksymalnie zasiedleni, dość tego', napływ imigrantów natychmiast zostanie wstrzymany”. I dodał, że wyjaśnieniem postawy Merkel mogą być jakieś zobowiązania które kanclerz Niemiec złożyła socjaldemokratom za poparcie.

    Jedno jest pewne - imigracja, zwłaszcza islamska nie służy Europie, wręcz przeciwnie: wiele wskazuje na to, że to plan unicestwienia Europy chrześcijańskiej."


    http://www.fronda.pl/a/orban-migranci-islamscy-to-przyszly-elektorat-euro-lewicy,60370.html
  • @skorektojsa PiS to PO, ten sam medal, tylko na nieco innej smyczy biegają, co pani premier oficjalnie nawet przyznała

  • Zarówno ograniczanie rodzicom wolności w sprawach dotyczących wieku rozpoczęcia edukacji szkolnej ich dzieci, jak i pozostawienie rodzicom możliwości wyboru w tej kwestii, to to samo.

    Zarówno beztroskie odbieranie dzieci rodzicom z powodu biedy, jaki i dostrzeżenie problemu i obietnica zmiany tego bandyctwa, to to samo.

    Zarówno obojętność wobec polskich rodzin (ignorowanie problemów z demografią), jak i zasiłki w wysokości 500 zł na dziecko, to to samo.

  • edytowano listopad 2015
    TecumSeh akurat w kwestii nienależnych roszczeń żydowskich to się nie różnią. Słyszałeś wypowiedz Dudu, że" na razie nie stać nas na spłącenie tych roszczeń" Na razie?!! Poza tym jako agentura amerykańsko-izraelska nie mogą podskakiwać. Może lasy na to nie pójdą ale co innego bardzo możliwe.
    PIS jest nieco lepszy bo ma trochę wartościowych osób, uczciwych, patriotów. Ale generalnie jako partia upatrujaca polskiej racji stanu poza Polską (USA) tak bardzo od PO się nie rózni.
    Zobacz , że PIS nie nagłaśnia sprawy tych bezczelnych roszczeń. Jedyną osobą , któ¶a to robi jest G. Braun.
  • Braun w tym roku powiedział, że wybiera mniejsze zło głosując na Dudę, jednak pozostaje krytyczny wobec PIS.
    Mam nadzieję, że zachowanie PIs w sprawie roszczeń to tylko"umiejętna gra na fortepianie". Natomiast patrząc na to co USa wyprawia na świecie, jak prowokuje wojny( własciwie ich żydowscy banksterzy) to strasznie się boje tego sojuszu...
  • I zachowania L. Kaczyńskiego w sprawie Zydów (Jedwabne, muzeum żydów polskich, loża B'nai B'rith) było wielkim błędem. Że o zdradzie poprzez Traktak Lizboński nie wspomnę. O ile wejście do Unii było pełne dobrych intencji to podpisanie Traktatu to oddanie suwerenności kraju.
  • @TecumSeh jakie obniżanie podatków? czy jakikolwiek podatek PiS zlikwiduje? Nie. Bo to złdozieje, tacy sami jak PO
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.