Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kontrowersje wokół decyzji prezydenta Dudy

«1345678

Komentarz

  • A mi jest smutno po akcji z Kaminskim, tak sie podłożyć, nawet nie poczekał do uprawomocnienia sie wyroku... Czuje sie jak oszukane dziecko, co to pod choinkę dostało jakiś badziew, zamiast wymarzonej zabawki....
  • tak myślisz? mówią, że to skazanie to polityczna pokazówka była i jeszcze poł roku na uzasadnienie musiał czekać... dwa czy 3 sądy go uniewinniły czy nie dopatrzyły się niczego złego w tym co robił
  • Ale wyrok jest nieprawomocny !
    Prezydent zadział contra legem, nie temu służy instytucja ułaskawienia, zeby można przy tej pomocy oczyścić swojego kandydata na ministra. Sytuacja MK jest szczególna, ale to nie ma znaczenia i nieusprawiedliwia działania Dudy. To samo cyrki z sędziami TK. Albo chce sie wprowadzać nowe standardy, albo działa na zasadzie, "a bo nich Murzynów biją".
  • a nie uważasz że cyrk z sędziami TK to poprzednia władza zrobiła usiłując upchnąć swoich?

    podobno nieprawomocnie skazany wyrok też może być ułaskawiony - tak dziś jakiś ekspert mówił.

    może mógł poczekać - ale skoro uznał, że to szopka była ten wyrok to może chciał pokazać że nie boi się trudnych decyzji.
  • edytowano listopad 2015
    Ale jak Prez mógł uznać ze to szopka? Teraz z innymi wyrokami tez bedą twierdzenia, ze to szopka była. Nie czujecie, ze naginanie prawa, działa je wbrew standardom nawet w słusznej sprawie, psuje państwo? Co do sędziów TK - wlasnie chodzi o "tych Murzynów co u nich biją".

    Przeciez to działanie, najważniejszy jest cel, środki juz nie...
  • nie wazne co robią, ale są nasi, wiec ok... Skądś to znamy.
  • edytowano listopad 2015
    @Anka Ty jesteś prawnikiem więc mnie popraw jeśli coś mówię źle, ale w momencie uprawomocnienia wyroku od razu trzeba wygasić MK mandat poselski i byłoby trochę za późno na ulaskawienie.
  • No zaraz, a ten numer, że sędziego, który sądził MK w pierwszej instancji "awansowali", żeby teraz rozpatrywał jego odwołanie? Przecież to była ustawka.
  • @Maciek nie wiadomo czy on by rozpatrywał choć to prawda, że to w sądzie do którego to przeniesiono.
  • edytowano listopad 2015
    Nie mógł rozpatrywać odwołania, wyłączenie z mocy ustawy...

    @Piotr jaki Wujec ;)))
    A skąd wiesz jaki byłby wynik odwołania?
  • Wujec - więc
    Nawet mnie starego dyslektyka to w oczy razi.

    Wyniku oczywiście nie znam, ale niekorzystny dla MK scenariusz tym ruchem został ucięty.
  • A dla mnie tez zostałby ucięty? Piotr, tak po prostu nie można. To co pisałam wczesniej, naginanie prawa do swoich doraźnych (nawet słusznych) potrzeb...
  • A rotacyjnosc szefa komisji służb spec? I poseł POktory totalnie ośmieszył PiS cytując Szydło i Pawłowicz?
    Moze oni sa po prostu głupi?
  • edytowano listopad 2015
    @Maciek, ale nie czujesz naprawde ze to nie jest w porządku? Poza tym odwoływanie sie do uregulowan z poprzedniego systemu Pr. Noe taka jest idea prawa łaski.
    A komisja sl spec?
    Mi jest zwyczajnie za nich głupio.
  • A mi nie jest głupio. Przeciwnie - mam nadzieję, że tego sędziego-łobuza, który wykonał polityczny wyrok na Kamińskim wywalą z roboty na zbity pysk. I jeszcze paru innych, co zawsze merdali ogonkami, jak im Platforma dawała podobne zlecenia.
  • A ja nie wiem, czy zrobił Duda dobrze czy nie. Ale podoba mi się jego stwierdzenie, że ludzi od walki z korupcją, tak samo jak od walki z każdą zorganizowaną przestępczością - trzeba chronić.

    Ten wyrok to tak jakby skazać pracownika CIA za ujęcie terrorysty przy zastosowaniu prowokacji.
    No halo.

    I ja nie oczekiwałabym takiego traktowania ze strony prezydenta wobec siebie. Chyba, żebym robiła w CBA.
  • edytowano listopad 2015
    Nieno MK z komuszkami walczy. Nic innego nie robi. Ci śmieją mu się w twarz. Smiali. W dolarach. Czy euro.
    Wreszcie ktoś miał tzw cojones.
  • Wszystko da sie uzasadnić słusznością sprawy...
    Ale nie słyszę cos argumentów odnośnie przewodniczącego komisji służb spec?

    @Marcelina, ale ja sie zgadzam z ocena wyroku MK. Tyle co to ma do rzeczy. Czy zwyczaj ułaskawiania kogos, zeby mógł zostac ministrem jest właściwy? I komu oceniać suszone niesłuszne? Następny prezydent moze tak samo zrobic, tez uważać ze cel jest szlachetny...
  • Oj wiesz, możemy dyskutować, czy lepiej ułaskawić skazanego czy nie dopuścić do skazania - a nie jednemu i nie dwóm się w poprzednim rządzie należało.
    Powiedzmy, że uważam akurat tę sprawę za stan wyższej konieczności.
  • Uważam że popełnił błąd, choć w słusznej sprawie. Nikłą pociechà jest dla mnie fakt, że wszyscy znajomi z FB co sie zachlustyją z oburzenia i Hitlerem straszą to Ci sami co rozpaczali po lwie Cecilu a teraz mają tricolory w profiu. Kisiel z mózgu
  • Mnie rządy PO wyleczyły z takiej "wstydliwości". Oni nie cofali się przed niczym, żadnym nadużyciem władzy, aby więcej się nachapać. Pamiętacie, jak Bieńkowska się śmiała z ludzi, którzy zarabiają mniej, niż 6000 zł?
  • edytowano listopad 2015
    Czyli jak oni tak, to my jeszcze gorzej. Dla nnie niepojęta logika. Przyjdą następni, nagną sobie prawo pod siebie i tez bedą mowic ze dzialac w swk.
    No i sprawa szefa komisji, to juz w ogole robienie z gęby cholewy.
    Ale ok. Tamci sa gorsi, to w sumie my tez nie musimy byc lepsi. Słabo, ze jest taka krótka ławka i jak potencjalny minister ma nierozwiązana kwestie wyroku, to trzeba go ułaskawiać, zamiast wyznaczyć na to miejsce kogos innego.
    No i jak sadownictwo ma sie zmienic, jak TK jest ręcznie sterowany i uchwala sie ustawy pod wybor nowych sędziów, ale oni psuli, to i my możemy.
    A Bieńkowska śmiała sie ze mona zapierd na ministerialnym stanowisku za 6 tys będąc samotną matką, zamiast pojsc do biznesu i zarobić tam 5 razy tyle
  • Anka - przecież prezydent nie złamał prawa, ani go nawet nie "nagiął". Wyraził tym przekonanie, że Kamiński jest niewinny. Wszyscy, którzy sprawę śledzili widzą, jak doszło do procesu itd. Postawienie na Kamińskiego, Macierewicza i Ziobrę to był odważny ruch ze strony rządu - sama się zastanawiałam, czy to dobra taktyka. Ale zdałam sobie sprawę, że to jedyna droga, żeby ich "urealnić" i zdjąć z nich gęby, które im przez ostatnie lata nałożono. To nie jest tylko pokazówka i demonstracja siły. Wydaje mi się po prostu, że PiS chciał mieć ludzi nie tyle oddanych, co kompetentnych w swoich dziedzinach. Kamiński z pewnością nadaje się do tego resortu jak mało kto i nie obsadzenie go byłoby (zaplanowanym) zwycięstwem PO.
  • Nie rozumiem - prezydent korzysta ze swoich konstytucyjnych uprawnień i tyle.
  • edytowano listopad 2015
    .
  • A Newsweek ostrzegał...

    image
  • Zresztą Duda, o ile pamiętam, jest doktorem nauk prawnych. Podobnie jak Kaczyński. Znają się na tym dużo lepiej, niż ja.
  • edytowano listopad 2015
    Zapomniałeś dodać ze i Pan Z jest prawnikiem... Maćku, prawników u nas na tony;). Z tego co wiem to prez chyba specjalnie to zawodu - oprocz akademickiego, nie wykonywał, nie ma chyba zadnych uprawnień. O prez nie wspominając. Ale to nie o to chodzi. Zreszta prawnicy to zuo;).
    O zmianę ustawy pod konkretne cele polityczne jux nie będe pisac....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.