Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Niedosłuch po infekcji

Zakładam nowy wątek, bo nie mam siły na szukanie. Może ktoś już to przerabiał. Moja 5-letnia córka prawie dwa miesiące temu miała infekcję wirusową. Ogólne rozbicie organizmu, lekka gorączka i głównie wodnisty katar. Po wyzdrowieniu zaczęła chrapać podczas snu. W ciągu dnia pełna norm, żadnych problemów. Myślałam, że to podrażniony trzeci migdał i w końcu się uspokoi. Ale dwa tygodnie temu kolejna, podobna infekcja. Do chrapania doszedł niedosłuch. Nie jakiś totalny, ale zauważalny. Udaliśmy się do pediatry. Zajrzał do gardła, zajrzał do ucha, stwierdził stan zapalny ucha i generalnie obrzęk śluzówki w nosie i gardle. Ucho nie bolało jednak. Zapisał Otinum, Avamys i Hitaxę. Po tych lekach natychmiast przestała chrapać. Ale nadal nie słyszy dobrze. Dziś mąż udał się do laryngologa. Pani docent stwierdziła powiększenie migdałków -chyba też podniebiennego - i to ma być źródłem kłopotu ze słuchem. Zapisała

Komentarz

  • Mojemu synowi bardzo źle wyszły badania słuchu właśnie przez powiększone migdały. Usunęliśmy migdały. Nie zrobiliśmy badania kontrolnego słuchu. Jak mężowi skończy się czas wyjazdowych szkoleń, to musimy o ponownych badaniach słuchu pomysleć...
  • Zapisała Mucosolvan i Claritinę. Nie chce mi się komentować, bo bana dostanę, ale za to wszystko skasowała 150 zł. I jeszcze na badanie słuchu zaprosiła ( z powiększonym trzecim migdałem
    :( ). Mąż był akurat i nie dyskutował, bo się w lekach nie orientuje. W związku z tą sytuacją mam prośbę o rady i sugestie. Dać se spokój na chwilę i poczekać? Szukać następnego laryngologa? Mogę coś zrobić sama? Dziecko nie zgłasza żadnych dolegliwości, dobrze śpi, bierze tran, zwykły rutinoscorbin i jedną kapsułkę czosnku dziennie. Była kiedyś mowa na forum o jakimś niemieckim preparacie dobrym na kłopoty z migdałkami. Czy ktoś mógłby przypomnieć, o co chodzi?
    Wdzięczna będę za każdą radę.

    Przepraszam za te dwie części, ale mi zeżarło kawałek za pierwszym razem (chyba jakiś chochlik internetowy, bo ciągle zrywa połączenie).
  • Otovent uzywacie?
  • Nie, to są te baloniki? Ja w ogóle nowa jestem w tym temacie, chociaż to moje czwarte dziecko. Masz o tym dobrą opinię? Kupuje się to w aptece?
  • Baloniki ok są.
  • Dzięki ;;) . Ja to nawet bardzo się nie martwię,ale jednak zaniepokojona jestem, zwłaszcza kiedy widzę, że mnie nie słyszy. Idę już spać, jutro pomyślę.
  • U mnie podobnie jak u @Bea było z córką, ciagłe infekcje i niedosłuch, od dwóch lat spokój, swego czasu podawałam jej Immunotrofine, ale czy to dzięki temu syropowi sie poprawiło, pewności nie mam, bardziej obstawiam zmianę żywieniową
  • Otovent baloniki! Dmuchac nosem, przelknac sline. Rewelacyjne, nasza 4 latka po ktoryms razie 'wow! Ale ja teraz glosno mowie' ;-)
  • Mój mąż to miał, Najwięcej ulgi przynosiło płukanie fixsinem.
    Diata nie pomogła.
    Niestety dopiero prostowanie przegrody z podcięciem III migdała.
    Faktycznie, na CT było widać, że on praktycznie ma zatkane obie trąbki Eustachiusza.
  • Mojej córce przez powiększony trzeci migdał zbierał się płyn w uszach. Przez to źle słyszała, jeśli to trwa za długo ubytek słuchu może być trwały. U niej po usunięciu trzeciego migdała płyn zszedł i sluch wrócił do normy. Też początkowo była leczona takimi lekami jak piszesz, ale to mało co dawało i szkoda dziecku to było ciągle podawać. W sezonie zimowym byle infekcja, to migdał się powiększał i znowu uszy zatkane były.
  • Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Spróbuję Otoventu, a jeśli nie pomoże, to poszukam wiarygodnego laryngologa do kontroli.
    Nikomu się ten niemiecki specyfik nie skojarzył?
  • @mammamia, spytam kolezanke o nazwe, bo u corki stosowala i napisze jak sie dowiem.
  • A moze @Skatarzyna pamieta?
  • @mamuma, dziękuję bardzo :)
  • @Mamuma, jaką Ty masz pamięć!
    Mikołaj był leczony Imupretem, z Niemiec, drOzimek zalecił, ten od odrobaczania.
  • O, my też to z Niemiec przywoziliśmy, niestety u nas nie pomogło.
  • Super, juz dziewczyny wszystko napisaly :)
  • Najprawdopodobniej o ten właśnie Imupret chodzi. Dziękuję Wam wszystkim naprawdę serdecznie : ^:)^ ^:)^ ^:)^
  • Dziękuję za informację ;;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.