Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bydgoszcz co polecacie

Wybieramy się do Bydgoszczy na 12-15 grudnia
w pon wt będę sama w weekend z mężem co polecacie?
na stanie mam 4 latka 2 latka i 3 miesięczniaka

Komentarz

  • Myslecinek
    jest czesc otwarta i czesc zamknieta.

    Stare Miasto i cukiernie Sowa :).

    W lato, na zas, przeplyniecie Brda.

    Spacer po lesie w okolicach Glinek.

    Sale zabaw znam jedna wlasnie na Glinkach w pasazu CH Glinki.
  • Torun w okolicy oraz Znin i kolejka waskotorowa,
    Tylko zimno troche.

  • Muzeum Mydla, Wyspa Mlynska, Wenecja Bydgoska
  • A jak by byl koncert (zwykle w piatki sa) w Filharmonii Pomorskiej, to warto! Bardzo dobra akustyka! Maja tez fajne poranki muzyczne w niedziele dla dzieci.
  • wyspa, koniecznie. i żadne torunie, ja Wam dam ;)! Stary fordon ma ładny mały ryneczek, w okolicy stary kościół św. Jana.
    Na wyspie kawiarnia Asia (za mosktkiem z kłódkami). Blisko rynku strary kościół jezuitów, tzw. "klaryski" też blisko, też piękne i stare.
    Myślęcinek też oczywiście, zoo tam jest małe, ja tam raczej dawno i w cieplejszych porach bywałam. Myślęcinek w okolicy Pałacu - tam park botaniczny.
    Kamienice między ul. 20 stycznia a Chodkiewicza, w okolicy park Kochanowskiego z placem zabaw z instrumentami, trampoliną.
    ul. Sielanka, blisko filharmonii i Bazyliki Mniejszej (ona sama mało ciekawa wg mnie, ale jakby się Wam udało złapać ks. Sławka np., to może Was by na kopułę wziął :) ).
    No i spacer wzdłuż Brdy.
    Jakby co, mogę jeszcze pomyśleć ;)
  • po co do Bydzi oprócz wyspy i łuczniczki nic tam nie ma
    do Torunia zapraszam
    darmowe zwiedzanie z przewodnikiem i piernikami dla rodzin wielodzietnych w godzinach 15.15-17.00 w dni powszednie
    na specjalne życzenie też weekendy
  • a Myślęcinek to nie Bydgoszcz
  • Kościołów u nas dostatek
    Katedra św. św. Janów z wieżą widokową i dzwonem Tuba Dei

    Ratusz z wieżą widokową

    najstarszy św. Jakuba

    oraz Najświetszej Marii Panny
    i innych wiele

    żywe muzeum piernika z historią i warszatatami codziennymi zwypiekiem

    knajpek bez liku, obiad już od 5-8 zł od osoby, zupa 3-4 zł, palcki 5-8 zł, kotlet schabowy, surówka, ziemniaczki - 11 zł
    są też lepsze restauracje i hotele
    na każdym kroku starego miasta

    po prostu - Gotyk na dotyk :)
  • @babka4, i to nie tylko gotyk... i kamieniczki na Bydgoskim, i Podgórz, i Dolina Drwęcy... i moja kochana Chełmioneczka też kiedyś była urokliwa z tymi domkami z pruskiego muru, ale teraz to tylko średnicówa i remonty, ech ;)
  • I mamy małpi gaj w lesie na Barbarce (cały czas o Piernikowie mowa) - dla dzieci latem jak znalazł :)
  • @babka4, jak to Myślęcinek to nie Bydgoszcz :p? Jest w jej granicach ;)
    I faktem jest, że Bydgoszcz w ciagu 5 lat baaaardzo się rozwinęła, zmieniła. Na plus.
  • NMP nie jest zawsze otwarty , czasmi są msze w tym pogrzebowe i nie mozna zwiedzać

    z ciekawostek dla młodych: w kościele tym (NMP) są relikwie Wicka
    czyli ksiedza Stefana Wincentego Frelichowskiego
    patrona harcerzy (i skautów oczywiscie ) męczonego w obozach koncentracyjnych
    i zmarłego w wyniku tyfusu gdy posługiwał wśród chorych

    oprócz relikwi mozna zwidzić mini muzeum a raczej izbę pamięci tego błogosławionego kapłana

    tu sylwetka Wicka:
    http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-23c.php3

    do @admin - a @Maciek moze wydzielić częśc tego wątku bo piszemy o Toruniu

    @AB od wczoraj już stoi wielka choinka przy Mikołaju ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.