Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co zrobić ze starymi niepotrzebnymi okularami?

Jak w tytule. Niechcący weszłam w posiadanie okularów po młodym dziewczęciu. Nam na nic nie potrzebne. Na okularach się nie znam, bo nikt w rodzinie, na szczęście, nigdy nie potrzebował. Pytanie mam do bardziej obeznanych - wyrzucić, czy komuś na coś się mogą przydać? To są okulary korekcyjne, więc nawet do zabawy dla dzieci się nie nadają, bo oczu szkoda. Oprawki ładne i mało zniszczone.

Komentarz

  • ktoś gdzieś na misje zbierał, ale nie pamiętam kto :(
  • jest taka akcja Okulary dla Afryki
    ale nie wiem, czy aktualne
  • edytowano grudzień 2015
    Redemptoris Missio z Poznania zbierało kiedyś, ale z tego co wiem, to była jednorazowa akcja, póki co. Ale może warto do nich zadzwonić i spytać, czy nadal potrzebują?
  • Akcja się skończyła 31 maja.
  • Ależ ja wiem, że mogę je wyrzucić. Przecież to nie jest odpad szczególnie niebezpieczny. Chodzi mi raczej o to, że może komuś by się przydały.
  • u nas jeden optyk zbiera i wymienia szkla i sa oddawane do domu dziecka lub dla osob ktore maja za malo gotowki zeby kupic i oprawki i szkla
  • @Katarzyna , czy wiesz le mają na + lub - ?
  • Nie mam pojęcia. Pewnie to się da jakoś sprawdzić u optyka.
  • da sie , ja sprawdzalam
  • Okulary muszą mieć odpowiedni rozstaw, nie można nosić okularów po kimś, nawet, jeśli przypadkiem maja taką samą moc szkieł. Ale moze warto zadzwonić do DD i zapytać, czy potrzebują?
  • Można. Tylko mi i mojej rodzinie, na szczęście, zbędne :-)
  • Na dorosłego za małe. Pasują moim dzieciom na głowy tym co są z przedziału 5-11 lat.
    Nie wiem, czy do rudej, chyba nie, bo czerwone jedne, a drugie biało bordowe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.