Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czajnik

Jakie czajniki macie i polecacie? Ja mam od kilku lat jakiegoś najtańszego blaszaka z Auchonu i ostatnio straszy mnie, kiedy na niego patrzę. Może macie coś polskich producentów? :)

Komentarz

  • Mnie sie podobaja elektryczne szklane lub ceramiczne, te ostatnie potrafia byc calkiem dekoracyjne. No i zdrowsze takie niz plastikowe. Ale my mamy kuchnie na gaz, rowniez z blaszakiem-straszakiem, w dodatku wiecznie niedomytym... Jak go raz tesciowa wyszorowala, to maz sie zdziwil, ze mamy nowy czajnik.
  • Ja mam elektryczny, metalowy, jakis no name. Sluzy wiernie od prawie pieciu lat, ale ostatnio zaczyna chyba przeciekac.
    Plastykowych nie lubie.
  • Ja polecam czajniki elektryczne lidlowe- metalowe albo szklane. Ładny desing, fajna cena, dość trwałe.
  • Zelmer metalowy 4 lata i nic się nie dzieje ;;) Ale wodę filtrowaną używam i czyszczę octem ;;)
  • @madzikg a jak octem czyścisz?
  • Miałam piękny emaliowany biały w poziomki do postawienia na gazie, ale taki model bez gwizdka i to był minus, bo często się wygotowywała woda. Teraz mam blaszak czerwony z gwizdkiem i przynajmniej słyszę. Lubię czajniki na gaz, bo przyjemnie skwierczą i masz wrażenie, że jak rano gotujesz wodę, to robi się ciepło.
  • ja mam i lubię emaliowane :)
  • Elektryczne odpadają, bo mam mało miejsca, no i są prądożerne. Chciałabym mieć jakiś trwały polski, albo przynajmniej nie chiński ;) Macie jakieś do polecenia?
  • ja mam emalia Olkusz.
    są fajne kolory i wzory.

  • Z IKEA od ponad 10 lat, na kuchence gazowej. Daje radę
  • Ja również szukam czegoś na kuchenkę gazową. @Basja, a jak czyścisz emaliowany czajnik? Ja swojego blaszaka szoruję metalowym czyścikiem. Czy taki emaliowany się nie porysuje od tego?
  • @Milamama
    Jak widzę, że jednak osad się pojawia to butelka octu do naczynia, zagotowuję (reszta octu do rozcieńczenia i armatury łazienkowej). Na ogół robię to na noc ;;)
    Potem tylko przepłukać ze2 razy wodą :D
  • My mielismy najtanszy z tesco. Nie dosc ze straszyl to przestal sie wylaczac automatycznie. Kupilismy rok temu metalowy tefala ,elektryczny na okraglej podstawce - chyba za 50-60 zl w promocji okolo swiatecznej w kauflandzie ( zbierasz naklejki za 10 naklejek mozna kupic produkty tefala za 50% ceny ) uznalismy ze to dobra cena i jest. Jestem zadowolona. Grzeje cala dolna powierzchnia wiec nie ma problemu z czyszczeniem kamienia. Zreszta ja tez wlewam ocet izagotowuje.
  • Madzikg dzięki, szybki, tani i skuteczny sposób:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.