Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

mam do napisania taka oto pracę, z pedagogiki społecznej.

"praktyczne rozwiązania na temat - Możliwości nauczyciela- wychowawcy w zakresie kreowania środowiska klasy jako grupy." ma może ktoś jakis pomysł? bardzo bym prosiła o pomoc. Czy to może chodzi o metody aktywizujące?, czy raczej o integracje klasy?

Komentarz

  • Ja bym rozważała tę drugą opcję.
  • tak, wygodniej, ale zanim zapytam starałam się przeszukać wszystkie możliwe " Wątki" ,..I dlatego pytam:-)
  • Wydaje mi sie że (po przetłumaczeniu) chodzi o to co nauczyciel może zrobić żeby klasa stała się zwartą małą społecznością.
    Praktyczne rozwiązania brałabym jako wspólne wycieczki i wyjazdy, wspólne akcje i zadania, branie udziału (jako klasa) w konkursach, wolontariat klasowy, wspólne dyskusje na lekcjach wychowawczych, zostawianie dzieci na przerwach w klasie, organizowanie przedstawień i wydarzeń, wspólny udział w wydarzeniach w mieście.
    Ale nie znam się na takich pracach.
  • Klasa to już pewna grupa :D
    Aż cisną się pytania:
    O jakiej szkole mówimy?
    Jakimi cechami ma odznaczać się ta grupa ?
    Do czego dążymy ?
    Pytanie jest o środki do celu, a Ty zastanawiaj się jaki ten cel ma być?
    Konkretnie
  • no tak... Klasa jest grupą. Tego już kreować nie trzeba. Także temat bez sensu. Pewnie chodzi o to, co pisała Silesia. Ale to już integracja. Nie zawsze te działania pomogą. Wszystko zależy od składu i liczebności klasy. Ja osobiście uważam, że pełna integracja jest niemożliwa, ale próbować warto.
  • baaardzo Wam dziekuję za pomoc, coś uda mi się sklecić:-)
  • idź do bibiloteki i wyszukaj za pomocą bibliotekarki odpowiednie książki
    to Cię natchnie
    no przecież bez przypisów żaden wykładowca pracy nie przyjmie :)
  • Możliwości nauczyciela, to jakby nie zawsze koreluje z wynikiem. Chodzi bardziej niż o klasę, co może nauczyciel - od strony samej klasy, prawa, a także własnych cech osobowościowych, talentów, itp.
  • dzięki wielkie, praca tylko z literatury I doświadczenia, z tymi szkołami do super pomysł( programy autorskie). Szkoła do mojego wyboru, ale wspomnę że wszystko zależy od rodzaju placówki.. tak dzięki wielkie za wszystkie pomysły:-) rozjaśniło mi sie w głowie:-)
  • może dobry... zawsze to jakieś "ubogacenie" pracy:-) Dzięki
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.