Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ciasteczka, ciastka świąteczne

2

Komentarz

  • @mańka mówiła mi kiedyś że jest dość istotny. W Biedronce jest jakiś tani koniak. Chyba tam swój kiedyś kupowałam..
  • @MonikaN w tchibo kiedyś były takie stemple do ciastek, one są tam chyba co roku, więc jeśli masz blisko to też możesz zajrzeć. Były też w empikach jakiś czas temu (coś wydaje mi się, że w tym roku widziałam...)

    Ja mam zamawiane z neta i na drugi raz będę kupować "na żywo" bo ważne jest żeby były dobrze wykrojone i dość głębokie, inaczej wzór nie odbija się ładnie :)
  • Dzieki, Tchibo mam bliziutko. Podjechac musze, ale stosunkowo blisko. tylko mam tez przeziebienie....

    ale okazalo sie, ze w mojej maszynce sa jakies ksztalty do robienie ciastek...

    tylko lekko nie zorientowana jestem co moga i potrafia rozne sprzety agd w moim domu, a zwlaszcza o maszynce malo wiem... bo inne latwiejsze w myciu ja przegnaly na gore do szafki, wyyysoko
  • W Tesco tez są stempelki do ciastek
    Pakowane po trzy - tzn jeden drewniany stempel i trzy silikonowe nakładki- świąteczne wzorki
    Chyba 9,99 zł kosztują
  • Oooooooooo

    a Tesco, to mam w ogóle blisko, hmmmmm :)
  • @annabe pyszne te greckie migdalowe ciastka! Szybkie i bezkonfliktowe w wykonaniu, nawet przy udziale aktywnego trzylatka to przyjemność:) tylko myślę, gdzie je teraz schować, abym sama nie znalazła, bo jestem gotowa zjeść wszystkie !
  • @Milamama, z koniakiem zrobilas?
  • Milamama, a robilas z tym koniakiem? Mam w domu rum sprzed paru lat, ciewaka jestem, czy moze byc zamiast.
  • u nas jakiś stary łiskacz zalega :) może się nada?
  • Zawsze mnie to wkurza w tych przepisach, ze kilka kropel/lyzeczek potrzeba.
    Moze w cos zainwestowalabym, ale po swietach, wszak sezon paczkowy niedlugo. Ale bede szalec!
  • Rum chyba kiedys dawałam jak nie miałam koniaku.

    A mówiłam ze pyszne!
  • Mi sie wydaje, że chodzi o mocny alkohol. Mam przepis na keks do ktorego daje sie wodke lub inny alkohol. Kiedyś zapomniałam i bardzo kruszył sie. Z wodka nie kruszy sie.
  • wodke to mam

    jeszcze ze slubu ;)
  • Też mam 2 lata temu kupił mąż właśnie do keksu. Stoi sobie w lodowce i może w poniedziałek sprobuje te ciasteczka upiec. Nie chce kupowac koniaku ktory pozniej bedzie stal w lodowce.
  • Pewnie są tez małe buteleczki.
    Choć koniak to akurat drogi jest.
  • Ja robię sporo ciasteczek. W tym roku te : imbirowe, owsiane z żurawiną, maślane i popękane
    http://www.mojewypieki.com/przepis/popekane-ciasteczka-czekoladowe
    te najbardziej lubi moja rodzinka

    wszystkie przepisy wzięłam z moich wypieków

  • No właśnie koniaku niet, dałam whisky:) pewnie chodzi o mocny alkohol.
  • zaraz zabieram sie do pracy :)
  • edytowano grudzień 2015
    @annabe
    , właśnie upiekłam twoje ciasteczka migdałowe. Wyszły bardzo dobre i Suuper kruche. Przez pomyłkę dałam mąkę tortową. No i ,ten alkohol. Dałam spirytus bo nie miałam niczego innego.

    Kółeczka wykrawalismy z kieliszków więc ciasteczka były malutkie ale wyszło ponad 100Sztuk.

    Kiedyś jadłam ciasteczka migdałowe ale takie bardzo gęste,mokre i miękkie. Jakby z pasty migdalowej . Jakby ktoś coś wiedział jak je przygotować, to dajcie znać.


    Dzięki za przepis

  • A czemu przez pomyłkę mąkę tortową? Nie ma w przepisie wzmianki o innym rodzaju.
    BTW, reklama annabe była skuteczna, bo my też dzisiaj upiekliśmy. Doobre.
  • Planuje piec w poniedziałek
  • u nas na razie na warsztacie pierniczki, chyba z innymi ciastkami się dziś dziewczyny nie wyrobią...
  • Chyba wilgotność mam dużą w domu, wczoraj ciastka migdalowe kruche i chrupiace, dziś miękkie, rozpadają się. Co można z nimi zrobić aby znów były kruche?
  • My dzis piernikow z ciasta z 2kg maki upieklismy. Padam na facjate... Chcialam jeszcze jakies zrobic, ale chyba mi sie nie chce..
  • Ponad setke juz upieklam ;).
    kontynuuje
    sa migdalowe, cynamonowe, piernikowe, korzenne, czyste bez przypraw, kokosowe i kakaowe....

  • przerwa w piernikach na rzecz popękanych czekoladowych, co były rekomendowane na poprzedniej stronie - obłęęęęęęęędnie pachną :)
  • MonikaN ales zaszalala:) ja po jednym rodzaju mam dość!
  • Gotowe, rozdzielić, zafoliować, dodać wstążeczkę, etykietę i będzie ok :).
    Dzieci zrobiły jeszcze swoje wersje, wybitnie kreatywne ;)!

    PC195721
    PC195722
  • Mistrzowskie! Ślinka leci na sam widok! Zwłazcza, jak sie przez cały Adwent nie jadło słodyczy...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.