Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

psycholog/psychoterapeuta katolicki trojmiasto

Jak w temacie, ciezka sprawa, rozwód wisi w powietrzu bo pojawila sie trzecia osoba. Oboje małżonkowie wierzący, kobieta ewidentnie potrzebuje wsparcia, znam wielu psychologów ale wiem ze namowia ja na rozwód. Znacie moze kogoś kto pójdzie w kierunku utrzymania małżeństwa?

Komentarz

  • Znam swietna katolicka terapeutke,ktora ma spotkania przez skype.-jesli bts na zywo nikogo nie znalazla.
  • Dasz namiary na priva? Sama jestem psychologiem znam wielu terapeutów ale wiem ze spotkanie z nimi zakończy ta rodzine a nie ma takiej koniecznosci
  • http://www.annabielak.pl/
    Znam tą Panią. Jak najbardziej polecam. Psycholog, katolik.
  • powiedzcie mi skąd takie przekonanie ze tylko katolicki terapeuta dązdy do utrzymania małżeństwa?
  • Chciałam zapytac o to samo co @kitek
    ja od katolika usłyszałam, że o kazde małżeństwo trzeba zawalczyć ale nie każde powinno trwać
  • Myślę, że dobry psycholog uszanuje system wartości pacjenta. Może doradzać separację, ale przecież Kościół też ją dopuszcza.
  • Z doświadczenia, mam co najmniej 15 znajomych terapeutów i wiem ze każdy z nich doradzi rozwód. Pewnie sa nie katoliccy którzy tak nie zrobią ale na podstawie dostępnego mi doświadczenia i statystyk skoro sama niw mogę nikogo polecić to stawiam na katolickiego i mam duza szanse ze trafia na takiego co ich do rozwodu nie będzie namawial.
  • dlaczego terapuetua miałby nawmawiać do rozwodu? wolno mu? zawsze uważałam ze terapia jest po to aby przyjrzeć sie wzajemnym uczuciom, postępowaniem, poszukać gruntu do rozmowy, wskazać drogi do porozuminiea. Decyzję podejmują zawsze współmałonkowie.
  • Jeżeli małżonkowie są wierzący, to psycholog może odwołać się do fundamentów. Jeżeli nie są katolikami może być po prostu chrześcijaninem. Skoro pojawiła się osoba trzecia, może trzeba znaleźć przyczynę kryzysu. . .
  • @kociara, my od naszej terapuetki małzeńskiej, katolickiej usłyszeliśmy dokładnie to samo.
  • Kociara, ale moim zdaniem mega ważne jest żeby psychoterapeuta znal wartości jakimi kieruje sie katolicka rodzina, zona. Teraz będzie coming out. Jestem nie wierzaca, wychowana w lewackim srodowisku, jestem psychologiem i jak czytałam o podazaniu za mężem, przekladaniu męża nad dzieci to spadalam z krzesła. Nie miałam i nadal nie mam wiedzy o takim modelu rodziny, o motywacji, zasadach. Nie byłabym w stanie prowadzić terapi w zgodzie ze swoim sumieniem i rzetelnie. Terapi osoby katolickiej ktora sie tymi wartościami kieruje.
  • W pełni zgadzam się z @andora. Podpytam moich gdańszczan.
  • Moim zdaniem z kolei to terapeuta jie musi znac systemu wartości pacjenta za to powinien umieć słuchać.
  • @kitek - terapeuta zasadniczo nie może pacjentowi nic doradzać ani dyktować
  • Znam blisko osobe, która nie myślała o rozwodzie, tylko przeżywała kryzys. W fundacji Dzieci Niczyje, gdzie zgłosili się oboje, usłyszała: gdyby pani zdecydowała się na rozwód, to oczywiście wszelkie wsparcie pani zapewnimy. I jeszcze (to słyszeli oboje): jak jest trudno, to po co się męczyć.
  • @andora, ale czy kiedy przyszłaby do Ciebie katolicka para ze zdrada w tle na dzień dobry zaleciłabyś rozwód czy najpierw próbowałabys dojść z czego taka zdrada wynikła, co rzezywiście dzieje się w małżeństwie?
  • Dokladnie Jan, bo teraz generalnie pomaga sie dając wybór i wsparcie tylko żeby nikt nie musial sie męczyć. Bo męczyć sie noe ma po co, czasem dla dzieci warto ale jak ich nie ma albo sa duże to juz wogle nie ma po co. Soe pochrzanilo to trudno.
  • A to co piszecie @kociara i @kitek dotyczy sytuacji np. przemocy czy demoralizacji dzieci i wtedy trzeba zawalczyć pokazując konsekwencje i w razie niepowodzenia odejść.
  • @andora w tamtym przypadku dzieci były małe i zdaje się, że właśnie ws. dzieci panie z FDN były gotowe pomóc.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.