Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wołek zbożowy

Zamieszkał w mojej kuchni. Jak się tego pozbyć?
Czy mąki można przemrozić, czy trzeba wyrzucić?

Macie jakieś doświadczenia? Ile czasu zajmuje pozbycie się go? Miesiąc, dwa, dłużej? Mam wrażenie, że on się pojawia znikąd...

Komentarz

  • wołek czy mól spożywczy?
  • My mieliśmy wołka w mąkach kaszach itp.Wszystko wyrzucić szafki octem umyć.Zniknąl .
  • Naprawdę wołka? Myślałam, że one występują w wielkich spichlerzach itd. Wiem, że zboże się "gazuje" ;))

    Wołek wygląda tak:

    wołek
  • my mieliśmy tylko w brązowym ryżu, wystarczyło pozbyć się ryżu - był w szklanych słojach, na szczęście nie miał sie jak rozprzestrzenić na inne kasze imąki.
  • @Katia @Marsjanka to wołek na pewno :(
    No to cóż, będę wyrzucać to co na wierzchu, na szczęście po Świętach dużo nie zostało.



  • Powiem na pociechę, że chyba łatwiej się go pozbyć niż moli spożywczych, bo nie lata :)
  • Mam taką nadzieję!

    Ale paskudne takie toto z tym ryjkiem, w pierwszej chwili pomyślałam, że nawet śmieszny taki z trąbką, ale jak doczytałam co to... :P To już tak śmiesznie nie było :)
  • Mnie ryjki się podobają :) Ale raczej w naturze, niż w moich zapasach ;))
  • W naturze albo w Muminkach ;)
  • @Bea dziękuję!
    Mycie w toku, wyrzucone wszystko co trzeba, mam nadzieję, że uda mi się pozbyć tego szybko i skutecznie...
    Będę próbować i z octem i z kwaskiem, przemyję też szafki jakimś domestosem, czy czymś takim, na wszelki wypadek...
    Jak nie pomoże to będę kombinować z profesjonalnymi środkami i pułapkami - dzięki za info, nie odszukałabym pewnie w życiu środków rolniczych :)

    Część zboża (nasion) teraz trzymana na zewnątrz - czy je można dać dla ptaków? Czy dla nich też szkodliwe by było i lepiej spalić/wyrzucić?

    Spożywka wyrzucona, mam nadzieję, że wystarczy...
  • Na karmę dla ptaków dobre są zboża z wołkiem. Kiedyś kupiłam chyba ze 20 kilo orkiszu i okazał się zamieszkały przez liczne rodziny wołków. Pan, od którego kupiłam chętnie zabrał go z powrotem na paszę dla kur.
  • Dzięki! W takim wypadku choć ptaki się najedzą ;)
  • @BEA CO u was?
  • edytowano styczeń 2016
    Kurom nie wolno dawać jedzenia z cukrem np kruszonki od ciasta.
    Żrą wszystko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.