Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rozliczenia roczne PIT

124

Komentarz

  • joachm1 powiedział(a):
    Klika się w to zero i wówczas ono znika i wpisujesz kwotę ulgi.
    klikałam i nic :)
  • edytowano maj 2019
    Mi znikneło i mogłam wpisać kwotę ulgi. Zwrot po 10 dniach bez zaznaczenia kdr bom zapomniała o tym.
  • Rozliczyliśmy się właśnie, ale nie zauważyłam teraz opcji "KDR". Coś przeoczyłam czy wystarczy, że raz się zaznaczyło np. rok temu te opcje i już się to samo zapamiętuje? 
  • @hope nigdy nie rozliczalam sama pitu. Zupełny laik ma szansę to zrobić? Gdzie to się rozlicza?
    Tylko mnie nie bijcie :p
  • Słabo, na picie teraz widzę, że nie mamy zaznaczonej tej opcji  :'( trzeba się było doszukać :)
  • @mamaw my rozliczaliśmy przez https://www.podatki.gov.pl/
    Podziękowali 1mamaw
  • Ja rozliczam pit od lat przez program e deklaracje 
    Podziękowali 1mamaw
  • asia powiedział(a):
    Złożyłam przed chwilą przez podatki.gov, trzeba sprawdzać ich dane, mnie np. nie zaznaczyło samotnego wychowywania dzieci, musiałam zaznaczyć sama (a u mnie to wpływa na wysokość zwrotu). Ale poza tym wygodnie, szybko, bezproblemowo :). Zobaczymy kiedy zwrócą nadpłatę.
    Rok temu zajrzałam na to ale jakoś nie moglam ogarnąć. I wróciłam do edeklaracje :)
  • Ech, w tym roku powinienem działać szybko, a tutaj ledwo zipię.
  • a do kiedy jest czas na wyslanie PIT 11?
  • Powinnaś dostać do końca lutego
    Podziękowali 1wiesia
  • joachm1 powiedział(a):
    Powinnaś dostać do końca lutego
    Precyzyjniej pracodawca  musi wysłać do końca lutego. Poleconym. W tym roku oznacza to do 2. marca.
    Podziękowali 1wiesia
  • Ja mam w tym roku duuużo dzieci do odliczenia. Ciekawe czy podatku i skladek wystarczy?
  • Agnicha powiedział(a):
    Jak nie starczy to dostaniesz tyle ile składek zapłaciłem. ZYCIE
    No wiem,  ale akurat w tym roku może starczyć, a przyda się.
  • Ma problem.
    Zmieniałam pracy w czasie roku.
    Pit z poprzedniej pracy dostałam przez internet.
    A PIT z pracy obecnej dostalam papierowo.
    Mąż dostał tak i tak
     I ma problem jak się rozliczyć???
    Ktoś coś wie?? 
  • @mama_malwina ale w czym problem, bo nie zrozumiałam.

    U nas rekord 16.02. wysłalam pit, a 17.02 otrzymałam na konto :D
    Podziękowali 1madzikg
  • No taki problem że z pierwszej pracy nie dostane Pita na papierze a z drugiej nie wyślą mi elektronicznie.
    I jak to rozliczyć??
  • Bo za 2018. Rozliczyłam sama przez stronę ministerstwa. A w tym nie wiem;(
  • To sobie wydrukuj ten elektroniczny i tyle. Wersja papierowa pewnie dotrze później bo czas ma do 2 marca. Ja też jeszcze papierów nie mam :)
  • A nie jest tak, że pracodawcy do końca stycznia mieli czas rzeźby dostarczy wersję elektroniczną do urzędu, żeby wgląd był dla wszystkich od 15 II? Może na tej stronie podatki.gov.pl już masz Elunia? 
    Podziękowali 1Agax4
  • Hope powiedział(a):
    A nie jest tak, że pracodawcy do końca stycznia mieli czas rzeźby ...
    Oj tak, myślę, że niejeden rzeźbił... :D
  • Bambidu powiedział(a):
    Hope powiedział(a):
    A nie jest tak, że pracodawcy do końca stycznia mieli czas rzeźby ...
    Oj tak, myślę, że niejeden rzeźbił... :D
     :D 
  • mama_malwina powiedział(a):
    Bo za 2018. Rozliczyłam sama przez stronę ministerstwa. A w tym nie wiem;(

    rozlicz w ten sam sposób lub przez program e-deklaracje. jeśli będziesz miała z tym kłopot napisz priv. musisz zsumować odpowiednie pozycje z dwóch pitów .
  • Rozliczałam właśnie siostrę i jej męża na stronie ministerstwa. I musiałam ręcznie zsumować i zaznaczyć, zeby uwzględnili składki, bo nie wystarczyło podatku, żeby otrzymać pełny zwrot "na dzieci". W zeszłym roku pamiętam, że było to już automatycznie przeliczone. 
  • Hmmm...ciekawe czy u nas też przypadkiem coś się źle nie naliczyło, bo wyszło mniej, niewiele, ale jednak. 
    I u nas było domyśle policzone za jedno dziecko tylko za 9 miesięcy bo tam mieliśmy w zeszłym roku. 

    To jednak nie polecam strony ministerstwa  :p chyba, że ktoś się zna ;)
  • Iwonaanna powiedział(a):
    mama_malwina powiedział(a):
    Bo za 2018. Rozliczyłam sama przez stronę ministerstwa. A w tym nie wiem;(

    rozlicz w ten sam sposób lub przez program e-deklaracje. jeśli będziesz miała z tym kłopot napisz priv. musisz zsumować odpowiednie pozycje z dwóch pitów .
    Próbowałam. ;( ale ja nie ma pojęcie co dodać do siebie. 
    Nie ogarniam tego;( 

  • Hope powiedział(a):
    Hmmm...ciekawe czy u nas też przypadkiem coś się źle nie naliczyło, bo wyszło mniej, niewiele, ale jednak. 
    I u nas było domyśle policzone za jedno dziecko tylko za 9 miesięcy bo tam mieliśmy w zeszłym roku. 

    To jednak nie polecam strony ministerstwa  :p chyba, że ktoś się zna ;)

    ja też się zniechęciłam, dlatego polecam e-deklaracje
  • mama_malwina powiedział(a):
    Iwonaanna powiedział(a):
    mama_malwina powiedział(a):
    Bo za 2018. Rozliczyłam sama przez stronę ministerstwa. A w tym nie wiem;(

    rozlicz w ten sam sposób lub przez program e-deklaracje. jeśli będziesz miała z tym kłopot napisz priv. musisz zsumować odpowiednie pozycje z dwóch pitów .
    Próbowałam. ;( ale ja nie ma pojęcie co dodać do siebie. 
    Nie ogarniam tego;( 


    Napisz priv. Mogę rozliczyć.  Nie ma problemu. 
  • @Hope miałam tak samo, naliczone tylko 10mscy za dziecko urodzone w 2018. Wydawało mi się, że automatycznie naliczy cały rok, ale widać za wiele wymagam  :p w sumie to jakoś nie zwróciłam na to uwagi tylko mąż mówił, że tyle samo co w zeszłym roku a powinno być nieco więcej. I wtedy zaczęłam analizować co tam nie tak. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.