Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rozliczenia roczne PIT

1235»

Komentarz

  • Nam te gotowe na stronie ministerstwa policzyły o 3 tys łącznie zwrotu na dzieci mniej, niż powinno być. Wysłany przez edeklaracje już byl ok. :) 
  • Dorotak powiedział(a):
    Nam te gotowe na stronie ministerstwa policzyły o 3 tys łącznie zwrotu na dzieci mniej, niż powinno być. Wysłany przez edeklaracje już byl ok. :) 
    Mi też się nie zgadzało.
  • Może system komputerowy nie uwzględnia ze dziecko urodzone w poprzednim okresie rozliczeniowym czyli w roku podatkowym liczące sobie mniej niż 12 mcy, w tym roku żyje 12 mcy? :D
  • edytowano luty 2020
    A ja się zorientowałem/dowiedziałem, że pierwsze dziecko może znaczyć różne rzeczy (zwłaszcza w pieczy) i jeśli np. jakieś duże było tylko chwilę, to warto je wpisać jako pierwsze bo zwrot korzystniejszy.
  • Mi ministerstwo też policzyło mniej niż połowę odliczenia za dzieci, a myślałam, że będzie łatwiej ;)
    Wróciłam do e-deklaracje, tam robię co roku i na tym bazuję.
    K
  • Jeśli dziecko.ma.rentę rodzinną, to juz się go nie rozlicza? @Bea @Iwonaanna @asia @Ojejuju
  • asia powiedział(a):
    @jan_u nie bardzo rozumiem pytanie, można na niego odliczyć ulgę dokąd się uczy, renta rodzinna przyznana jest na dzieci, ale przychodzi na mnie, również PIT przychodzi na mnie, normalnie go rozliczam
    Rentę ma na siebie, rodzice nie żyją. Jestem opiekunem prawnym. I wtedy nie wiem czy to jest jego dochód, który wyklucza ulgę czy nie.
  • @jan_u pobierałam rentę rodzinną swego czasu i mama co roku normalnie miała rozliczaną ulgę. 

  • Poratujcie
    Czy do dochodu dziecka pełnoletniego dolicza się przychód ze stypendium sportowego?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.