Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaki spiwor, jaki namiot - karimata czy materac?

2»

Komentarz

  • Czy dla dwójki dzieci do namiotu wstawić lepiej 2 pojedyncze materace czy jeden podwójny. Pamietam że na podwójnym strasznie czuć gdy druga osoba się kręci. Przy dzieciach wolałabym uniknąć powodów do kłótni. Czy 2 materace obok siebie się sprawdzają? 
  • Też się nad nimi zastanawiałam. Możesz polecić jakieś konkretne?
  • Dwa zajmą więcej miejsca. U nas na jednym podwójnym spała trójka dzieci od 5 do 8 lat w poprzek. Kłótni nie było. 
    Podziękowali 1kika0
  • ale jesteście delikatni :)

    całe (wakacyjne) życie śpię na karimacie i sobie chwalę
  • Nie cierpię zapachu materacy dmuchanych i ich gumowości na okoliczność upałów (pocenie). Więc zawsze karimaty użytkowaliśmy. Zastanawiam się czy maty samopompujące generują te same problemy. Oraz czy te cieńsze (ok 2,5cm), bo grubsze dla mnie nieakceptowalne pod względem ciężaru i rozmiaru pakunku, są cokolwiek wygodniejsze od karimaty. Ktoś doświadczony się wypowie?
  • A warto maty z zagłówkiem czy bez?
  • @Malgorzata jakiej grubości są Wasze maty, ile ważą i jakie są duże po zwinięciu?
  • @Malgorzata dzięki za wyczerpującą odpowiedź, ale to zdecydowanie za duży pakunek dla moich, którzy wiecej juz sami niż z nami jeżdżą (i chodzą). Zastanawiają mnie takie, które zwijają się na mniejsze od karimaty i ważą kolo 0,5 kg. Czyli cienkie. Tylko komfort i izolacja musiały by być lepsze a nie gorsze od karimaty a nie wiem czy to osiągalne wymagania. Tj. pewnie tak tylko profesjonalne wspinaczkowe i z równie profesjonalną ceną. ;)
  • karimaty z tych grubych wygodnych Fjord Nansen polecam!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.